Як нам змінитись

Останні події надихають мене і напевно багато інших людей задуматись над долею нашого міста, нашого народу і країни. Останні кілька років я не хотячи зрозумів всю суть і глибину ментальності тої частини нашого суспільства, яка фактично є, була чи претендує бути на його чолі і називатися владою (у будь-якій з її форм).

Не хочу писати глобально, тому звернусь до деяких прикладів з мого рідного Дрогобича. Після кількарічного перебування пана Гука на посаді мера, для мене стерлася різниця між будь якими видами націоналістів, лівих, правих, регіональних чи ще якихось. Бездіяльність (скажемо так) сьогоднішнього мера і ніякої реакції на це з боку його партії, попереднє перебування пана з партії Наша Україна (за яку мої батьки завжди голосували), майже 100 % більшість “проукраїнських патріотів” у ратуші… Все це доводить, що в тих людей нема любові до Дрогобича, дрогобичан, України. У них нема почуття здорової гордості за те, хто їх народ, їхня країна, їхнє 900-літнє місто… Я промовчу про так звану “опозицію”.

Як дрогобичанин, я щороку бачу як надають житлово-комунальні послуги, “ремонтують” ті самі вулиці і за рік там знову бездоріжжя, вкручують лампи в ті самі ліхтарі і за місяць знову темно, малюють пішохідні переходи, що стираються одразу, вивозять листя осінню вантажівками, штукатурять будинки… І те ж саме при всіх владах і всіх опозиціях.

Подивившись в Інтернеті, я знайшов багато фірм, які надають послуги з ремонту доріг, кількарічну гарантію на роботи і чітко описують їх кошторис після оцінки ділянки (з України, Польщі, Туреччини). Я знайшов організації, які займаються освітленням вулиць (використовують енергозберігаючі технології) і теж чітко визначають кошторис, малюють дорожню розмітку… На Інтернет магазинах є безліч обладнання, яке використовують для ефективного прибирання вулиць і парків (втч. восени) у різних країнах … На мою думку бюджет Дрогобича дозволив би впроваджувати все це поступово, рік у рік. Можна було б залучати гроші від прозорого продажу комунального майна, землі, оренди і брати позики в області, держави чи за кордоном. Наймаючи наявних фахівців і робітників з міста і околиць, знизило б безробіття . Залучаючи до таких проектів всі можливі наявні ресурси міста і району могло б стати поштовхом для їх розвитку…

Нічого такого не буде, поки пріоритетом нашого суспільства буде страшне хабарництво, яке не знає політичного кольору чи напрямку, посади чи становища; цинізм, брехня, порожні обіцянки, панібратство, відсутність порядку і закону…

Окремо я б хотів висловити своє бачення на теоретичний ремонт вулиці “Z” у Дрогобичі: перед ремонтом місто оголошує тендер, вибирає підрядника, повідомляє чому саме цей підрядник (переваги, якість,гарантія, досвід…), повідомляє ціну робіт, повідомляє з якого фонду гроші, чітко вказує умови договору з підрядником, строки робіт, обсяг, очікування, гарантія якості… З другої сторони всі громадські організації, опозиції, незгідні і т.д. одночасно роблять свій контроль дій влади, впливають на неї, не дозволяють обманути людей (а не катаються по площі, вивішують смішні плакати чи розмальовують асфальт за місяць до виборів) .

Все, що я хочу попросити у своїх земляків, які мають стосунок до влади – це любов до свого народу, громади, міста, держави. У тому випадку вам стане набагато важче взяти чи дати хабар, вам стане важче красти і обманювати, вас буде злити їждження по ямах в темряві, ви захочете щось змінити на краще… Треба просто, щоб ваше серце починало битись частіше, коли ви випадково чи ні подивитесь на синьо-жовтий прапор збідованого, але гордого народу, з якого ви й вийшли!

Джерело: http://droginfo.com.ua/

Leave a Reply