Конкуренція за картографічне представлення Дрогобича в Інтернеті зростає

карта Дрогобича

карта Дрогобича

Відбулося те, чого багато хто чекав кілька років. Відтепер карта Дрогобича представлена на сервісі Яндекс карты. Можливо причина у наближені Євро 2012, можливо хтось дійсно вважає, що економічно і туристично недорозвинутий Дрогобич потребує онлайн-карти.

Нагадаємо, що рік назад в липні 2009 Google Maps виклав понад 42 міст країни – в більш детальному масштабі, аж до назви вулиць і будинків. Крім іншого стали доступні супутникові знімки багатьох територій України. В тому числі і Дрогобича, який був представлений знімком датованим 2006-им роком, а також Трускавця, Борислава і Стебника. В слід за цим стартував місцевий проект створення інтерактивної карти Дрогобицької агломерації «Карта Дрогобича і Трускавця», який знаходиться на сьогоднішній час ще на етапі тестування та допрацювання.

Тиждень назад львів’яни могли спостерігати машину Яндекс карт з 3D-фотокамерою, що їздила по місту з метою уточнення і створення 3D-панорам Львова. Слід за цим 16 серпня на офіціфному блозі Яндекса була опублікована замітка про уточнення карт України.

Дивує те, що деталізована карта Дрогобича від Яндекса дивним чином виникла не звідки і ніяких машин російської компанії ніхто не бачив. Відсутні супутникові зображення потрібного рівня деталізації. Виникає враження, що Яндекс просто скопіював без дозволу геодезичні дані з сайту «Карта Дрогобича і Трускавця», адже на обох мапах присутні ті самі помилки і недоробки. І Яндекс чомусь також проігнорував Борислав і Стебник.

Відтепер Дрогобич і Трускавець представлені на ринку трьома гравцями:

1. Google Maps – супутникові знімки 2006 року
2. Яндекс Карты – дуже неточна версія карти міста інтегрована в найбільш точну онлайн-мапу СНД
3. Карта Дрогобича і Трускавця – регіональний проект, який на цей момент надає найбільш деталізовані і точні дані

Крім того слід відмітити, що останній “вітчізняний” гравець на ринку не поступається таким лідерам ринку, як Google і Яндекс з їх гео-сервісами і продовжує активно розвиватись.

Якщо детальніше, то «Карта Дрогобича і Трускавця» являє собою сервіс онлайнових карт. Відразу ж на сторінці сайту відображається карта Дрогобича. При цьому користувачам доступні традиційні можливості управління картою: її можна переміщувати, змінювати масштаб, на карті можна проводити пошук.

Крім пошуку та перегляду об’єктів на карті, користувачам сервісу доступний цілий ряд довідників, що поліпшують інформативність сервісу і його загальний функціонал. На спеціальній вкладці відображено список об’єктів, доступних на мапі. Ці об’єкти згруповані в каталоги у відповідності з темами, завдяки чому можна набагато простіше знайти потрібний з них. Вибравши потрібну категорію, можна отримати список об’єктів, віднесених до неї. Наприклад, у розділі “Охорона здоров’я” можна відобразити список аптек, стоматологічних або ветеринарних клінік. А вибравши конкретний об’єкт, можна отримати його докладний опис і фрагмент карти з його розташуванням.

Крім того, сама карта представляє собою багатошаровий інтерактивний об’єкт. І кожен користувач сервісу може обирати, які саме об’єкти тут потрібно відобразити. Шарами можуть бути розташування таких об’єктів як ресторани, кіно, клуби, банкомати, Wi-Fi-покриття.

У даний момент доступні карти лише міст Дрогобича і Трускавця, але планується розширити покриття на всю агломерацію.

В будь-якому випадку, конкуренція за картографічне представлення нашого регіону наберає обертів, і це лише тішить, адже в кінцевому випадку виграємо всі ми.

Leave a Reply