Імпічмент Радзієвському

Як тільки політичні сили Дрогобича, які звично зараховують себе до національно-демократичних, зрозуміли, що Олексій Радзієвський все-таки піде на міського голову, в їхньому середовищі зародилося гасло: “Не допустимо Радзієвського до влади!”.

Оскільки це гасло вимагає об’єднання цих сил і згуртування навколо єдиної кандидатури, то кожна партія бачила свого лідера отим єдиним і неповторним. І без соціологічних опитувань зрозуміло, що Олексій Радзієвський має менший відсоток голосів довіри потенційних виборців, ніж всі кандидати від національно-демократичного блоку, разом узяті. Політика – це не арифметика, і тому загальний відсоток голосів за єдиного кандидата від національно-демократичного табору не буде таким вражаючим, як звичайне додавання відсотків за кожного зокрема, але цього було би достатньо, аби справді перемогти Олексія Радзієвського.

Проте амбіції не дозволяють лідерам національно-демократичних сил Дрогобича об’єднатися і справді висунути одного кандидата зі своїх лав. Тому на порядок денний вийшло інше гасло: “Імпічмент Радзієвському!”. Розуміючи, що він усе-таки переможе, вони хочуть на першій же сесії новообраної міської ради висловити йому недовіру і відправити у відставку.

Привід можна знайти. Наприклад, з вуст не останніх людей дрогобицької організації Партії захисників Вітчизни, чимало з яких працюють на міському ринку, лунає звинувачення на адресу Радзієвського, що буцімто, як тільки він прийде до влади, то допоможе своєму другові Олександрові Чебаненку із Трускавця приватизувати цей об’єкт. Олексій Васильович дані звинувачення називає абсурдом, а Олександр Іванович каже, що не збирається цього робити. Так, він побував на ринку, але коли вивчив його інфраструктуру і зрозумів, скільки коштів у реконструкцію треба вкласти, то відмовився від цієї затії. Захисники Вітчизни, які хочуть проштовхнути на мера свого лідера Богдана Мозоля, знають про це, але вже нині розповсюджують чутки про буцімто приватизацію Олександром Чебаненком  дрогобицького ринку за допомогою Олексія Радзієвського.

До речі, це позиція слабких, які рвуться до влади і застосовують брудні технології у виборчій кампанії, яка фактично ще не розпочалась. Це як у тому анекдоті, коли тебе звинувачують в тому, що твоя донька курва, а ти маєш двох синів. Поки почнеш виправдовуватися, поголос пішов, і життя не вистачить, аби тебе реабілітували.

Подібні звинувачення лунають, скажімо, на адресу Богдана Іванціва, якого звинувачують у відмиванні грошей при ремонті доріг і будівництві натомість магазину для невістки на Пилипа Орлика і кафе “Зорепад”  навпроти ратуші. Подейкують, що найбільше при розповсюдженні цих чуток постаралися його “друзі” з БЮТу. Здається, національно-демократичні сили повинні самі бути зацікавлені в чесній і порядній боротьбі, але виходить, що вони здатні один одного оббрехати, аби по чужих головах пробитися до влади.

Чи хочемо повторити “подвиг” Гука, який з Лужецького зробив “гомосексуаліста” і став міським головою? Чи національно-демократичні сили забули, що саме вони висунули і привели до влади авантюриста?

Навряд чи БЮТ, “Наша Україна”, “Пора” матимуть у наступній міській раді стільки голосів, як нині. Я також не впевнений, що представники цих сил переможуть у мажоритарних округах. Навряд чи Партія захисників Вітчизни вкупі зі “Свободою ” і Партією регіонів на чолі з Сергієм Гориславським, який не сприймає Радзієвського, теж наберуть достатньо голосів. То хто буде оголошувати імпічмент?

Радзієвський має достатній запас міцності, аби відра болота, які на нього все-таки виллють опоненти, завадили йому стати міським головою. Це як у футболі: на відверте махлювання судді треба забити на один гол більше, аби було достатньо для перемоги.

Вибори – не футбол, а маніпулювання громадською думкою – великий гріх. Адже мова йде про майбутнє громади, про Дрогобич, який має всі шанси стати європейським містом. Радзієвський чи не найбільше зацікавлений об’єднати депутатів задля розв’язання насамперед господарських проблем Дрогобича.

 

Анатолій ВЛАСЮК

 1. SujovSujov04-17-2012

  Згадаймо пословицю-“Чому ти бідний-бо дурний,чому дурний,бо бідний”Це про нашу громаду-дрогобичан,були дурні й такими залишимось на ще довгі роки.
  Допоки ми не вибираєм кращого із нас за комплексними показниками-розуиові здібності,честь,мораль-допоки будемо прозябати та жити на подачки.
  Пройшли роки,з часу написання статті та заміток.
  Багато дали Радзієвському в Києві?Напевно дуже багато-бо досих пір не годен дотягнути до Дрогобича.
  Допоки ми будемо такими дурнрми йолопами,щоб чекати подаяння від когось зверху.
  Звертаюсь до всіх дрогобичан-придурків – ніхто нікому в цьому світі за даром нічого не дає.Не хочу виглядати богохульником,але навіть ГОСПОДЬ БОГ не посилає благодаті нікчемі і ледацюзі-тільки достойним, розумним морально чистим.
  Прошу – діймо по совісті.
  Давайте будем вибирати розумнішого із дурніших-і це вже буде для нас прогрес,ніж свідомо обирати злодіїв,з думкою, що їм колись набридне красти і нам від них перепаде якихось дарів.

Leave a Reply