Лев Грицак: “Будучи членом Партії регіонів, наполегливо і послідовно втілюватиму в життя ті національні ідеї, які є найпріоритетніші для трускавчан”

Трускавецький міський голова Лев Грицак вирішив втретє балотуватися на цю посаду. Нинішнє законодавство про вибори внесло суттєві корективи в його стратегію і тактику.

– Леве Ярославовичу, для багатьох стало несподіванкою, що Ви балотуєтеся на міського голову Трускавця від Партії регіонів, адже Вас усе-таки вважали і вважають представником національно-демократичних сил. Чому Ви зробили такий вибір? Чи це вимушене рішення?

– Я не думаю, що Партія регіонів проводить політику, відмінну від політики патріотичних сил. Я і надалі підтримую національно-демократичні сили. Маю намір, перебуваючи в Партії регіонів, доводити до її керівників позицію національно-демократичних сил, ті цінності, які сьогодні напрацьовані в нашому західному регіоні загалом і в місті Трускавці зокрема. Партія регіонів зацікавлена в тому, щоби об’єднувати людей і об’єднувати Україну Східну і Західну. Я не бачу, щоб в Партії регіонів поспішали запроваджувати, наприклад, другу державну мову, ще щось подібне, це не дістає підтвердження. Головне зараз – підвищити соціальний рівень життя людей. Міський голова не зможе працювати без підтримки Львова, Києва, це треба враховувати.

Мій вибір вступити в Партію регіонів і балотуватися на трускавецького міського голову від цієї політичної сили був непростим, але головне – він не кон’юнктурний. Цей вибір аналітично обґрунтований і усвідомлений мною. Зміна влади в нашій державі за декілька перших місяців привела до того, що в Україні припинились небезпечні руйнівні процеси як в політичному, так і в економічному житті. Ліквідовано розбалансованість гілок влад, стабілізовано фінансово-банківську систему, призупинено спад і є перші ознаки оздоровлення економіки країни. Розпочато роботу по втіленню системних реформ окремих галузей. Мені, міському голові, як нікому, зрозуміло, що тільки така конструктивна робота всієї президентської вертикалі може дати реальні результати як на рівні держави, так і на рівні такого міста, як Трускавець. Без цього неможливий поступ України в майбутнє.

– Чи отримав уже Трускавець дивіденди від цього Вашого рішення?

– Мабуть, так некоректно ставити питання, але все ж скажу. Підтримуючи добрі ділові стосунки з владою на всіх рівнях, вже домовився з заступником Прем’єр-міністра України Борисом Колесніковим про виділення 30 мільйонів гривень із стабілізаційного фонду держави на благоустрій Трускавця. Також відповідно до програми Євро-2012 вирішене питання фінансування будівництва міського стадіону на суму 35 мільйонів гривень, напрацьовується рішення про фінансування урядом програми цілодобового водопостачання міста. Якщо це, як ви кажете, дивіденди для Трускавця через моє рішення балотуватися від Партії регіонів, то я радий, що наше місто отримало і ще отримає серйозні фінансові вливання. Хочу підкреслити, що будучи членом Партії регіонів, наполегливо і послідовно втілюватиму в життя ті національні ідеї, які є найпріоритетнішими для трускавчан. Протиріч у цьому немає, бо такою є специфіка нашого життя. Кажучи простіше, без Партії регіонів жоден мер не зможе зараз розв’язати проблем свого міста.

– Ви йдете на третій термін свого головування. Мабуть, він буде останнім. Чи не думали про те, аби після Вас залишився наступник, який би продовжив Ваші справи?

– Так, ви правильно підмітили, що ця, третя, каденція буде останньою для мене, і я, як ніхто інший, зацікавлений у тому, щоб Трускавець розвивався і був курортом не лише всеукраїнського, а й європейського та світового значення. У всьому цивілізованому світі прийнято робити ставку на молодь. У цьому напрямку я вже почав працювати. Ми створили молодіжну організацію – не під вибори, а на перспективу. Крім того, я зрозумів, що потрібно йти на компроміси. Остання сесія показала, що саме завдяки компромісам нам вдалося з депутатським корпусом прийти до спільної думки. Я маю на увазі питання постачання Трускавця теплом в осінньо-зимовий період. Суперечки з мого боку і з боку депутатів подолані, так що Трускавець буде з теплом. Звичайно, я зацікавлений у тому, щоби був наступник, який би продовжив розпочате мною. Адже найпростіше перекреслити все, напрацьоване попередником, і розпочати, як кажуть, з чистого аркушу. Я вважаю, що мною напрацьовано багато. Було би шкода, щоби Трускавець і трускавчани це втратили. Є люди, які здатні продовжити мою справу, і саме під час третьої каденції я зверну на це особливу увагу.

– Грицак другої каденції відрізняється від Грицака першої каденції. Чи буде іншим Грицак у третій каденції?

– Думаю, що так.

– Що Ви очікуєте від міжнародного економічного форуму, який щойно завершив свою роботу в Трускавці?

– Ми готуємося до проведення таких форумів упродовж багатьох років. Повірте, це кропітка праця, яка вимагає докладання багатьох зусиль. Задоволені тим, що Трускавець виходить на міжнародний рівень, стає знаним у Європі наряду зі Львовом. Думаю, що невеличка і моя частка є в створенні цього іміджу.

– Можливо, є якісь проблеми, які би Ви хотіли висвітлити у цьому інтерв’ю?

– Проблем є багато. Над їх розв’язанням ми працюємо. Я думаю, що нам вдасться впоратися зі всіма викликами.

Анатолій ВЛАСЮК

Leave a Reply