Місцеві вибори 2010

Європейська партія зафіксувала порушення на виборах у Дрогобичі

Після ознайомлення з роботою виборчої дільниці №19, яка входить до 16 виборчого округу та розміщена в головному корпусі Педуніверситету, двоє кандидатів від «Європейської партії України»: Карпін М. та Ощипок Р., зустріли у скверику, що навпроти, літнього чоловіка, який тримав у руках бюлетень для голосування.

Згодом було встановлено, що бюлетень чистий і ця особа має з собою повний пакет з п’яти чистих бюлетенів.

Про це ЗІКу повідомила прес-служба ЛОО «Європейська Партія України».

На питання: «Що він тут робить з чистими бюлетенями?» він відповів, що йому стало зле у приміщенні і він вийшов у скверик віддихатись та ознайомитись з кандидатами та партіями.

Виборець був відпроваджений на дільницю, де члени ДВК були вельми здивовані таким випадком. Йому запропонували без черги увійти до кабінки та віддати свій голос. Керівництво міського відділу внутрішніх справ, яке прибуло на дільницю, задовольнилось поясненнями про те, що літньому виборцю стало зле та відпустило його.

Ми вже писали про проблеми на цій дільниці, та виявилось, що керівництво ДВК мало проблеми і з кількістю бюлетенів. Щодо самих бюлетенів, то залишки, які не були роздані членам ДВК лежали на столі, за яким спостерігали присутні офіційні спостерігачі та кандидати.

На виборчій дільниці на Львівщині сталася бійка

На виборчій дільниці у селі Никловичі Самбірського району на Львівщині сталася бійка.

Про це  31 жовтня, під час виборчого марафону в ЗІКу повідомив заступник голови НРУ Василь Куйбіда.

З його слів, посадові особи, які не є членами ДВК, почали вказувати виборцям, як треба голосувати. «З’ясовування стосунків переросло у бійку», – розповів Куйбіда.

За його словами, зафіксовані в області і випадки застосування «каруселей», коли виборці виносили чисті бюлетені за межі виборчої дільниці.

У Львові п’яний виборець побив члена ДВК

На ДВК №216 у Франківському районі Львова один із виборців, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, вдарив в обличчя члена ДВК.

Про це  31 жовтня, у коментарі ЗІКу повідомив начальник ВЗГ ГУ МВСУ у Львівській області Денис Харчук.

З його слів, на місце події виїхала слідчо-оперативна група. «Чоловіка затримали», – повідомив Харчук.

Харчук не уточнив, представника якої саме політичної сили було побито.

ДВК №216 розміщена у приміщенні школи №66.

У Львові виборці показово рвали бюлетені

На виборчих дільницях у Львові зафіксовані випадки, коли виборці показово розірвали отримані для голосування бюлетені.

Про це  31 жовтня, у коментарі ЗІКу повідомив начальник ВЗГ ГУ МВСУ у Львівській області Денис Харчук.

Так, на виборчій дільниці №53 у Залізничному районі громадянин після отримання свого бюлетеня для голосування не зайшов у кабінку для голосування, а в присутності виборців та членів ДВК його розірвав.

У Галицькому районі чоловік, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, отримавши бюлетень, також розірвав його.

У Стрийському районі кандидат забрав із собою бюлетень, оскільки там неправильно було вказано його місце проживання.

У Трускавці на одній з дільниць забракло кількасот бюлетенів

У Трускавці на одній з виборчих дільниць забракло 200-300 бюлетенів до Львівської обласної ради, а на іншій дільниці їх було на 200-400 більше.

Про це  31 жовтня, під час виборчого марафону в ЗІКу заявив голова Львівської міської організації Європейської партії України Тарас Демчук.

Він повідомив, що до їхнього кандидата до обласної ради Лариси Федорів задіються нечесні методи конкуренції: «Після обіду почали розвішувати її агітаційні плакати для того, щоб її можна було зняти з виборів».

«По виборчій дільниці №11 ще у попередніх списках були відмічені будинки-фантоми – наприклад, Виговського, 39с, якого, в принципі, не існує. Сьогодні ми дивилися, що в списках його нібито нема, але ми тримаємо руку на пульсі. Напевно, для чогось це робилося, і у відповідний момент треба буде оперативно реагувати», – Тарас Демчук.

У Львові на дільниці №11012 член ДВК викрала бюлетені, – УП

У Львові член ДВК Олександра Овчаренко викрала бюлетені і пішла з ними на Шота Руставелі, 34а, що було зафіксовано довіреними особами кандидата від УП.

Про це  31 жовтня, під час інформаційного марафону ЗІКу повідомив голова ЛОО Української партії Остап Стахів.

«Це вже є повідомлено в міліцію та СБУ. Наразі ця особа не виходить з цього приміщення. Тобто сценарій буде досить цікавий», – заявив він.

За словами Стахіва, під час виборчого процесу влада боролася з Українською партією. Спочатку не допустила представника УП у Львівську ТВК. Потім з 200 подань УП на членів ДВК, було затверджено тільки двох.

Третій етап боротьби з УП, як зазначив Остап Стахів, – це наклеєні від його імені листівки на Сихові, які дискредитували його і партію.

Крім того, Остап Стахів повідомив, що він особисто подав у суд «за наклепи на його адресу про те, що Українська партія вела якусь нечесну гру».

Він також висловив сподівання, що в політичних сил Львова буде достатньо сили, щоб захистити результати виборів. Зокрема, Стахів наголосив, що необхідно прослідкувати за підрахунком голосів.

У Трускавці виборця знудило на урну

У місті Трускавець на Львівщині на виборчій дільниці у середній школі № 3 стало погано чоловікові у кабінці для голосування: його знудило.

Виборець вирвав на урну з бюлетнями. 20-річному молодому чоловіку стало погано ще у черзі.

«Час від часу він присідав на стілець. А під час заповнення бюлетеня у кабінці йому погіршало. Він вирвав. Ні його бюлетень, ні ті, що вже були в урні, не постраждали. Чоловік поприбирав за собою і сам пішов з дільниці. Ми навіть швидку не викликали», – розповів голова дільничної комісії Євгеній Сухина.

Члени ТВК заперечують, що виборець був напідпитку. Кажуть, у приміщенні з кабінками задуха, тому хлопцеві й стало погано.

«У нас велика дільниця. Щоб взяти бюлетень, треба відстояти не менш, ніж півгодини. Не виключено, що знудило його від нестачі повітря», – додав Сухина, – пише «ГПУ».

Раніше Gazeta.ua повідомляла, що на виборчих дільницях люди втрачають свідомість через кількагодинні черги і задуху в приміщеннях для голосування. В Івано-Франківську та Дніпропетровську померло двоє. Одна людиназ них – від серцевого нападу.

Джерело: ЗІК

Leave a Reply