Без революції?

Минулого тижня Верховна Рада України не проголосувала за те, аби 7 листопада, день Великої Жовтневої соціалістичної революції, був визнаний святковим.

Найбільше від цього постраждали прості українці, адже 7 листопада припадало на неділю, тому понеділок, 8 листопада, мав бути вихідним. А так доведеться чимчикувати на роботу.

Партія регіонів уже не дуже рахується зі своїми партнерами по коаліції – комуністами. І справа не лише в економічній доцільності, адже один день, як відомо, рік годує. Принижені святі почуття комуністів.

Якщо так далі піде, регіонали були би зацікавлені в тому, щоби Комуністична партія України не ввійшла до парламенту. Регіоналам простіше блокуватися з нашоукраїнцями – і тими, хто вже ввійшов до їхньої коаліції, і тими, хто позірно ще зберігає вірність Вікторові Ющенкові.

Те, що парламент позбавив нас революції, ще не означає, що її не буде. І це вже буде не мирна помаранчева, а кривава, з людськими жертвами. Справа в тім, що Януковичу і його команді не вдалося розв’язати головний конфлікт, який тліє ось уже майже два десятиліття, з часу здобуття Україною незалежності. Мова йде про розкол між Заходом і Сходом України. Ця прірва поглиблюється, сепаратистські настрої на Сході посилюються. Натомість Захід радикалізується. Навряд чи економічна ситуація в наступні півроку суттєво поліпшиться. Всі побачать, що Партія регіонів, яка хоче захопити владу і на місцевому рівні, не виконала і не може виконати своїх передвиборчих обіцянок. Достатньо невеликої іскри, аби запалала громадянська війна, а революція омила кров’ю прагнення людей до справедливості…

Анатолій ВЛАСЮК

Leave a Reply