Володимир Фірман “лягає” під партію регіонів?

Минулого четверга, 11 листопада, перебуваючи в Калуші Івано-Франківської області, Президент України Віктор Янукович пообіцяв “повідкручувати голови” тим міським головам, які не дбатимуть про громади. При цьому він мав насамперед тих мерів, які пройшли не від Партії регіонів, на що отримав відповідь від Арсенія Яценюка, який нагадав гарантові Конституції, що народ обрав цих людей…

На цьому тлі вже наступного дня після президентського спіча в Бориславі відбувалась інавгурація новообраної влади. Голова територіальної виборчої комісії Олег Тагаєв, зачитуючи список депутатів, з пафосом називав прізвища тих, які пройшли від “Фронту змін”, і заупокійним голосом, ніби шкодуючи, що так сталося, – тих, хто “посмів” прибитися до влади від інших політичних сил. Нагадаємо, що фронтозмінівців аж 24 з 46, тобто більшість. Та ще й вони мають двох обласних депутатів і свого міського голову.

Володимир Фірман, який на чотири роки перебрався до мерського кабінету, того дня отримав аж дві булави. Спочатку від Василя Чабана, який останні півроку був на чолі влади замість покійного Олега Іваницького. Він привів на сцену вже колишніх заступників, які чемно, мов школярики, вітали переможця. А потім більш потужну булаву вручив Володимир Копись, перший демократичний голова міської ради Борислава. Виступ його затягнувся, та ще й отця Романа Василіва він назвав мало не агентом Путіна, але це все було сприйнято добродушно: мовляв, чим би дитя не тішилось, лиш би не плакало.

Відтак пішли виступи інших поважних осіб. Зокрема, депутат обласної ради теж фронтозміновець Володимир Голобутовський, якого мешканці Попелів пам’ятають по церковних справах, побажав Володимирові Фірману та його команді другого терміну. А представник обласної державної адміністрації пообіцяв вже цього тижня скерувати до Борислава людей, які би допомогли розібратися в ситуації з житлово-комунальною сферою.

Сам Володимир Фірман зазначив, що за цей час устиг побувати у високих кабінетах у Києві та Львові, був здивований, як там добре знають бориславські справи і всюди почув запевнення в тому, що будуть допомагати.

Ще б пак! Донецькі пацани добре знають, що коїться на місцях. Інша справа – кому допомагати. Коли в Бориславі були при владі нашоукраїнці та представники “Батьківщини” – не дуже поспішали. Не будуть швидко іти назустріч і “Фронту змін”. Хіба би бориславський мер узамін пообіцяв їм щось, особливо пов’язане зі Східницею.

Слід віддати належне Володимирові Фірману. Ще до прийняття присяги за його ініціативою була ліквідована аварія на Грушевського. Щоправда, мало не на дві доби довелося перекрити воду для всього Борислава, але мешканці бодай однієї вулиці нарешті відчули, що значить жити в цивілізованому світі, бо півроку не мали води. До цілодобового водопостачання, що обіцяв Володимир Фірман у своїй програмі, ще далеко, але перший крок, сподіваємося, зроблено. Ремонтні роботи проводилися за рахунок фірм, які належать міському голові та Володимирові Голобутовському. Поки що невідомо, як з бюджету будуть відшкодовувати ці гроші. За цим мала би простежити опозиція.

Але схоже, що її як такої і не буде. За ідеєю, вона мала би гуртуватися навколо Михайла Лазара, який був другим у мерських перегонах. Але його однопартійці від Республіканської християнської партії мають лише п’ять депутатських мандатів. Ще три в Партії захисників Вітчизни, які теж були в опозиційній “Солідарності” минулого скликання. Цього занадто мало. Позиція інших депутатів, очевидно, буде залежати від того, наскільки явно Володимир Фірман схилятиметься до співпраці з Партією регіонів, пам’ятаючи слова Віктора Януковича про “відкручені голови”…

Анатолій ВЛАСЮК

Leave a Reply