Арсеній Яценюк: «Податковий кодекс покращує життя тільки державного апарату»

Лідер партії «Фронт Змін» Арсеній Яценюк заявляє, що податкове законодавство України, зокрема й ухвалений парламентом Податковий кодекс, не містить жодної мотивації для українців платити податки, не виконує завдання модернізації країни, а забезпечує виключно утримання державного апарату.

«Кількість і обсяг сплачених податків українцями жодним чином не впливає на рівень їхнього життя. Що більше держава збирає податків, то краще живе тільки адміністрація президента, уряд, Верховна Рада і всі чиновники. Мотивації платити податки в країні немає», – підкреслив він у четвер під час засідання Уряду Змін на тему «На що влада витрачає наші податки?»

Арсеній Яценюк наголосив, що державний бюджет України фактично формується за рахунок різного роду кредитів та оподаткування імпорту: «Загальний обсяг кредитів в українську економіку протягом цього року сягнув $12 млрд, а 52 млрд грн – це податки з імпортних товарів. У країні відсутнє виробництво».

За дев’ять місяців цього року план збору податків виконано на 67%. «Після прийняття державного бюджету-2010 уряд анонсував дефіцит бюджету в 15 млрд грн. Іще тоді Уряд Змін прогнозував удесятеро більший дефіцит. Сьогодні, на жаль, наші прогнози справдилися – міністр фінансів Ярошенко визнав, що дефіцит держбюджету становить 100 млрд грн. Мені зрозуміло, що навіть десятикратного оподаткування малого та середнього бізнесу та усіх коштів МВФ не вистачить, щоб прогодувати цю бюрократично-олігархічну машину української влади», – підкреслив лідер «Фронту Змін».

Сьогодні податки не гарантують українцям достойний рівень життя, зазначив він: «Податки збирають, щоб забезпечувати достойну пенсію, соціальні виплати, доступне житло, безкоштовну медицину, екологічно чисте довкілля, доступність освіти, відсутність корупції, сприятливі умови для підприємництва. Але всього цього в країні сьогодні немає».

Левова частка коштів державного бюджету йде на утримання адміністрації президента, витрати на яку цього річ збільшилися на майже 30%, парламенту (на 18,2%) і уряду (на 11,7%), в той час як розвинені країни скорочують витрати на держапарат, зазначив лідер партії. «З початку року державна машина з’їла вже 11 млрд грн», – наголосив лідер партії.

За словами Арсенія Яценюка, на 2010 рік в бюджеті заплановано 90 млрд грн на фінансування підготовки до ЄВРО-2012, в той час як на соціальний захист незахищених верств населення – 4,6 млрд. «ЄВРО – це проект, який передбачає тест країни на європейськість, який передбачає можливість залучення іноземних інвестицій, а не витрачання державних коштів на всі об’єкти інфраструктури. Сьогодні уряд не зміг залучити жодної копійки приватних інвестицій, а основні витрати несе держбюджет. В мене питання: чому це не кошти приватних інвесторів? Хто потім буде експлуатувати ці об’єкти? За які кошти утримуватимуться стадіони, які будуть завідома збиткові? А також – чому середня вартість спорудження об’єктів інфраструктури до ЄВРО-2012 втричі дорожча, ніж аналогічна в Євросоюзі?»

При цьому, додав він, на кожного українця в бюджеті на рік закладено 678 гривень на «безкоштовне» медичне обслуговування, тобто 56,5 гривень на місяць. «На ці кошти можна купити упаковку полівітамінів не найкращої якості й пляшку води, щоб запивати ці полівітаміни».

Видатки на освіту, за його словами, складають 520 гривень на рік на одного українця, а на покращення культурного життя держава витрачає тільки 36 грн протягом року – вистачить, щоб один раз сходити в кінотеатр. «У той же час на утримання та забезпечення роботи одного податківця держава витрачає 80 тисяч на рік – стільки ж, скільки на чотирьох лікарів», – додав Арсеній Яценюк.

Запропонований Податковий кодекс, за словами лідера партії, жодним чином не вирішує ці проблеми. Він є тільки механізмом заповнення «дірок» у державному бюджеті через збільшення стягнень з малого і середнього бізнесу. «Податковий кодекс дає можливість великому індустріальному бізнесу працювати через офшорні зони і не платити взагалі нічого, і перекласти фактично основний тягар бюджетної відповідальності на плечі тих тисяч людей, які сьогодні знаходяться на Майдані», – додав він.

Крім того, підкреслив Арсеній Яценюк, Податковий кодекс – це шлях до збільшення безробіття в країні. «Якщо буде запроваджено норми цього кодексу щодо малого і середнього бізнесу, то додатково 500 тисяч людей залишаться без роботи. А це – збільшення витрат із бюджету на виплати по безробіттю. І найважливіше – якщо людина не має роботи, вона не має майбутнього», – зазначив лідер «Фронту Змін».

Він заявив, що Податковий кодекс не виконує ключового завдання – модернізації економіки країни: не стимулює інвестиції, створення робочих місць, не має жодної ідеології, окрім однієї – «витиснути все, що можна, і зробити з тих людей, які самостійно ведуть сьогодні бізнес і нічого не вимагають від держави, простих найманців, рабів Податкової, чинної влади, уряду, парламентської більшості».

Саме тому Арсеній Яценюк публічно звернувся з листом до президента Віктора Януковича, в якому міститься чітке економічне обґрунтування, чому цей кодекс є шкідливим і небезпечним для України: «Я закликаю президента повернути Податковий кодекс до парламенту зі своїми пропозиціями (повний текст листа читайте тут)».

Крім того, Арсеній Яценюк нагадав прем’єр-міністру Миколі Азарову, що за Бюджетним кодексом уряд мав уже подати до парламенту проект бюджету на 2011 рік, який на даний момент мав би розглядатися в другому читанні. Він додав, що в листі до президента вимагає розробити держбюджет на наступний рік на старій податковій базі, але суттєво зекономити бюджетні кошти через скорочення витрат на утримання державного апарату.

«Я щиро сподіваюся, що ми виграємо цю війну за майбутнє 6 мільйонів українців, і ті норми Податкового кодексу, які фактично поневолюють малий і середній бізнес, будуть заветовані президентом», – підсумував Арсеній Яценюк.

Джерело: Фронт змін

Leave a Reply