Підприємці гріються надією на скасування Податкового кодексу

Київ – Протестний марафон підприємців на майдані Незалежності у Києві триває.

Сьогодні, 2 грудня, тут зібралося більше двох тисяч осіб. Не зважаючи на дошкульний мороз, вони проводять мітинг, на якому знову й знову повторюють свої вимоги до влади: повне вето ухваленого раніше Верховною Радою Податкового кодексу, відставка уряду і проведення чергових парламентських виборів у 2011 році.
Учасники акції тримають у руках плакати «Вето – народне свято», «Кодекс скасувати – країну відродити», «Вирок народу – вето» і державні прапори України, прапори з назвою областей, які вони представляють. Багато людей, рятуючись від дошкульного морозу, ховаються у підземних переходах.

Погодні умови в Києві залишаються складними – температура опустилася нижче 10 градусів за Цельсієм, падає сніг. Попри це підприємці, які протестують, розраховують на велику кількість учасників сьогоднішньої акції протесту.

Вимоги мітингувальників залишаються незмінними: повне вето ухваленого раніше Верховною Радою Податкового кодексу, відставка уряду і проведення чергових парламентських виборів у 2011 році.

Як розповів у четвер журналістам представник національної координаційної ради підприємців України Володимир Дорош, представники підприємців жодних меморандумів з урядом не підписували. «Це штрейхбрекери (представники підприємців, які підписали в середу меморандум з Кабінетом міністрів України – Радіо Свобода) і люди, які разом з владою хочуть видати бажане за дійсне», – зазначив він.

Також Дорош повідомив, що мітингувальники мають намір протягом дня провести мітинг і біля стін парламенту.

У парламенті чекають на пропозиції Президента

Тим часом у Верховній Раді кажуть, що пропозиції президента України Віктора Януковича до Податкового кодексу ще не надійшли. Але їх тут готові розглянути негайно.

«Немає ще документа, підписаного президентом. Якщо він (президент – Радіо Свобода) зараз підпише, то ми сьогодні і розглянемо. Якщо підпише завтра, завтра розглядатимемо», – повідомив журналістам народний депутат України (фракція Партії регіонів) Володимир Ландик.

Він також не виключив можливості, що це питання розглядатиметься наступного тижня, для чого народні депутати зберуться на позачергове пленарне засідання.

Водночас, джерело в адміністрації Президента, яке побажало залишитися невідомим, повідомило кореспонденту агентства “Інтерфакс-Україна”, що документ надійде до Верховної Ради у четвер і в четвер після обідньої перерви парламентарії розглянуть пропозиції глави держави до Податкового кодексу.

Представлятиме ці пропозиції перший заступник глави адміністрації президента Ірина Акімова.

Першого грудня, відразу після повернення із Астани, Віктор Янукович провів в аеропорту «Бориспіль» нараду із економічним блоком уряду та керівниками адміністрації Президента про виконання його доручень щодо Податкового кодексу.

Джерело: Радіо свобода

Leave a Reply