Право на бізнес

Як громадяни України за Конституцією ми користуємось чималим переліком прав, що стосуються найрізноманітніших сфер життя. Однак, на нас також покладаються різноманітні обов’язки, і держава завжди вимагає від нас виконання наших конституційних обов’язків. Це зокрема обов’язок захщати Вітчизну, не заподіювати шкоду природі, культурній спадщині, обов’язок сплачувати податки…

Що стосується реалізації прав, зокрема соціально-економічних, то тут, як завжди, проблеми: з роботою, а безоплатною та якісною медициною навіть і не пахне, про соціальний захист та право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї годі й говорити. Погодьтесь, трохи не чесно якщо вірити в те, що держава це «організація», що діє за принципом суспільного договору, де сторони є рівними в своїй правоздатності. Донедавна лише право займатися підприємницькою діяльністю давало можливість людям покращити своє матеріальне становище, до речі, це право також гарантується Конституцією. Громадянин, що бажає кращого для себе та своєї сім’ї, наділений підприємницькими рисами та здатен піти на ризик вдавався до бізнесу, як реального шансу вижити тут, в Україні, а не їхати закордон піднімати європейські економіки своєю працею. В силу останніх «податкових баталій» та тією загрозою. що нависла над тисячами підприємців, цей варіант щораз стає фікцією… Але Захист – право і обов’язок кожної людини, тому надзвичайно приємно бачити сотні та тисячі людей, що вийшли на вулиці захищати своє благо та свій спосіб життя.

Позицію наших підприємців ми вирішили довідатися у голови координаційної ради громадських організацій підприємців Дрогобичини Романа Ковальчина.

– Романе Ярославовичу, скажіть, будь-ласка, скільки підприємців підтримало ініціативу висловити своє незадоволення податковою реформою шляхом страйку?

– В Дрогобичі зареєстровано близько девяти тисяч підприємців. Чи всі підтримали, я ствердно сказати не можу. Найперше, ідею страйку підтримали підприємці «спрощенці», бо саме на них найбільше ляже основний податковий тягар у разі затвердження кодексу. Хочеться відмітити, що до нас звертається чимало людей за допомогою в організації та підтримці. Це, зокрема, підприємці з Хирова, Добромиля, Старого Самбора, Стебника, Борислава та Трускавця.

– Яка кількість людей відбула до Києва для проведення акцій протесту?
– Стосовно київських акцій протесту, то наші дрогобицькі, бориславські, трускавецькі люди виявляють високий рівень самоорганізації: їдуть поїздами, автобусами, приватними автомобілями і це все за власні кошти. Коли організовувалась попередня поїздка, то вже у Києві зареєструвалось близько 1350 дрогобичан. Погодьтесь, це значна цифра.

– В чому небезпека цього кодексу?

– Влада хотіла зіштовхнути в протистоянні пенсіонерів, бюджетників та підприємців. Вони хотіли це зробити, звинувачуючи нас у несплаті податків. А на кому зараз в Україні тримається податкова система? Виключно на підприємцях, представниках малого та середнього бізнесу. Великий бізнес «сидить» в офшорних зонах та в Україні, не платить жодних податків. Великі підприємства зареєстровані на Кіпрі та о. Мен. Це дві зони, де податок нульовий. Тобто, в Україні така особа звільняється від оподаткування, бо немає української реєстрації. Ви тільки уявіть, які кошти недоотримує держава з таких підприємств. Якби вони платили, малий та середній бізнес ніхто б не рухав. Ми вимагаємо, щоб закон був для всіх однаковий і податки щоб платили усі, а не вибірково. Всі підприємці Дрогобиччини сплачують податки і без жодних затримок. Можна лише уявити, що буде у випадку вступу в дію цього злочинного документу?! Люди просто підуть в «тінь». Раніше влада вимагала від нас набирати якомога більше працівників, а зараз, якщо ви не хочете переходити на іншу систему оподаткування, а залишатись на «фіксованому», то на роботі можна тримати лише чотири людини. А що робити з рештою? Взагалі, прийняття цього кодексу зачіпає абсолютно все, а найперше свободи та права громадян. Якщо вже податковим органам надано право проводити арешт, конфіскацію майна, виїмку та огляд без рішень суду, то це вже серйозне порушення конституційних прав українців.

– Реакція дрогобицької міської влади на проведення подібних заходів?

– Влада на місцях нас підтримала. За це ми і вдячні. Міський голова Олексій Радзієвський підтримав нашу ініціативу, сесія міської ради проголоcувала за те, щоб заветувати проект кодексу. Я з впевненістю можу сказати, що міська влада йде нам назустріч. Будь-які наші пропозиції влада приймає до уваги та ухвалює конкретне рішення.
Безстрокова всеукраїнська акція все-таки своє зробила. 30 листопада, в останній день осені, президент України Віктор Янукович наклав вето на прийнятий в третьому читанні Податковий кодекс. Однак якщо вдуматись, то і тут не все гаразд. Президент не ветував Податковий кодекс у цілому, а лише направив до парламенту зауваження до окремих його положень. На вирішення недоопрацювань Президент дав аж два дні… За два дні зміни, які потребують глибокого наукового аналізу не робляться. І знову підводні камені, і знову в Україні не буде спокою, бо більшість страйкуючих вимагає абсолютного перегляду, а не косметичного ремонту. Зауваження Президента можна розцінити як зміни до уже прийнятого закону, а це несе за собою негативний слід того, що кодекс таки прийняли.

P.S Звернення підприємців Дрогобиччини:

Координаційна рада громадських організацій підприємців Дрогобиччини звернулась до міського голови міста Дрогобича з проханням ввести в члени виконкому голову координаційної ради Романа Ковальчина з метою більш плідної співпраці малого, середнього бізнесу з місцевою владою. На думку ініціаторів звернення, це допоможе відновити тісну співпрацю між виконавчим комітетом та бізнес середовищем, що було втрачено за роки. Поки що підприємці чекають відповіді від керманича міста.

Джерело: Джерела Трускавця

Leave a Reply