Роман Ковальчин: “Підприємці, захищайте свої права!”

У Дрогобичі діє «Координаційна рада громадських організацій підприємців Дрогобиччини». Про мету створення та діяльність цієї організації розмовляємо з головою Координаційної ради Романом КОВАЛЬЧИНИМ.

– Пане Романе, хто входить до складу Координаційної ради?

– До складу «Координаційної ради громадських організацій підприємців Дрогобиччини» входять голови всіх громадських організацій підприємців міста. Пріоритетом Ради є захист прав підприємців. А тому ми пропонуємо всім підприємцям для захисту своїх інтересів вступати до складу існуючих громадських організацій або створювати свої громадські організації за профілем діяльності. Ми допоможемо в реєстрації громадської орга-нізації, надамо пакет документів, а для цього необхідно звернутися за телефоном (067) 672-21-80. У зв’язку з тим, що підприємцям самостійно важко захищати свої права, при Координаційній раді підприємців створюється програма підтримки підприємців «В єдності – сила», а також відкривається громадська приймальня для підприємців.

– З якою метою створена громадська приймальня?

– Однією із її функцій буде збір інформації про незаконні дії контролюючих органів щодо підприємців та надання правової допомоги. При громадській приймальні буде виходити газета, а також будуть свої години на радіо, телебаченні. Приймальня розпочала свою роботу. Вже оскаржено в суді десятки вимог до підприємців від Пенсійного фонду, готуються матеріали в прокуратуру та головне управління юстиції щодо неправомірності таких дій. У випадках порушення діючого законодавства контролюючими органами та безпідставних утисків підприємців буде проводитись виїзд журналістів та юриста на допомогу підприємцям. Номер телефону громадської приймальні (067) 244-45-46,
адреса: м.Дрогобич, вул. 22 Січня,37а (навпроти райвідділу міліції).

Кожен підприємець, який стане учасником програми підтримки підприємців «В єдності – сила”, отримає пластикове посвідчення, а також отримає свідоцтво про те, що він захищений. Це свідоцтво застерігатиме контролюючі органи, що при порушенні ними чинного законодавства вони будуть мати справу не з одним підприємцем, а з організацією, яка зможе відстояти його законні інтереси.

На загальних зборах підприємців, які проходили 9 грудня в Будинку культури, було прийнято рішення про надання кожним підприємцем благодійного внеску в розмірі 360 грн. на рік, тобто 1 грн. у день. Щоб стати учасником програми «В єдності – сила», потрібно внести на рахунок ці кошти. Тоді підприємець автоматично отримує можливість безоплатних консультацій та юридичний захист. Запрошуємо всіх підприємців, на яких чиниться будь-який тиск контролюючими органами, звертатися за телефоном у громадську приймальню.

Для функціонування громадської приймальні відкрито рахунок у банку, на який кожний може внести свій благодійний внесок: ПАТ «УкрСиббанк», р/р 26009306337400, МФО 351005, м.Харків, Код ЄДРПОУ 36527576 з обов’язковою поміткою (добровільна пожертва від …). Відділення банку розташоване на
вул.Стрийській,83.

Просимо долучитися до нашої акції також юридичних осіб та внести добровільну пожертву.

– Податковий кодекс об’єднав підприємців для спільних протестів. Чи триватиме процес об’єднання й надалі?

– 17 грудня в Києві прийнято рішення про створення «Ради підприємців при Верховній Раді України», куди запрошено і представника «Координаційної ради громадських організацій підприємців Дрогобиччини». Це свідчить про те, що робота нашої Координаційної ради підприємців оцінена належним чином. Адже такої структури як у Дрогобичі ще в Україні нема. Тепер ми, фактично, будемо мати прямий зв’язок із найвищим законодавчим органом в Україні.

На зборах Координаційної ради під-приємців, які проходили 23 грудня 2010 ро-ку, було погоджено кандидатуру Сергія Алимова в члени Ради підприємців при Верховній Раді України. Ми маємо надію, що на черговій сесії Дрогобицької міської ради депутати проголосують за те, щоб ввести до складу виконавчого комітету Дрогобицької міськради представника «Координаційної ради громадських організацій підприємців Дрогобиччини» як єдиного представника багатотисячної армії підприємців міста. На зборах Координаційної ради до виконкому вирішили делегувати голову Коордради підприємців Романа Ковальчина. Тепер слово за міським головою та депутатами.

Ми запрошуємо до співпраці юристів, журналістів та інших фахівців, яким небайдужа доля підприємництва.

Ярослав ГРИЦИК

Leave a Reply