“місто без кордонів”

У нашого міста немає визначених меж та кордонів, про це сказав міський голова Олексій Радзієвський на зустрічі з журналістами, яка відбулась 31 січня. Звітуючи про діяльність міської влади в минулому та у першому місяці 2011 року, Олексій Васильович зазначив, що одним із його розпоряджень у новому році є остаточне визначення меж міста та робота по інвентаризації землі. Таке, здавалось банальне питання, тягне за собою зовсім не банальні юридичні проблеми.

Олексій Радзієвський: «До сьогоднішнього дня межі м.Дрогобича не визначені. Не має меж, значить можна будь-кому за ці межі торгувати землею, робити оборудки, щось будувати. Не обведено червоною лінією межі ікордони міста».

Ще наприкінці минулого року влада міста розпочала наводити лад в житлово-комунальному секторі, процес реформування якого завершиться, за словами Олексія Радзієвського, найближчим часом. Зокрема ліквідовано будинкові управи, на місце яких створено житлово-експлуатаційне об’єднання, в обов’язки його входитиме вирішення проблем житлово-комунальних послуг. Об’єднання матиме директора, статут, а на його базі буде організована аварійно-диспетчерська служба з багатоканальними телефонами та інтернетом.

Говорячи про найближчі перспективи, міський голова повідомив про створення ще однієї, нової, комунальної структури – Інституту розвитку міста. У новій структурі на початку працюватиме 3 особи. Вони, зокрема, займатимуться питаннями транскордонної співпраці, що дасть змогу залучати для розвитку міста кошти Європейського Союзу.

Що ж стосується залучення коштів, то до Дрогобича на реалізацію вирішення проблем в ЖКГ буде скеровано з державної казни приблизно 40 млн. грн.., зрушено з мертвої точки питання дорожнього господарства, а це – 120 км. зруйнованих доріг, а також буде виділено близько 5 млн. грн.. на забезпечення у нашому місті президентської програми «Чиста питна вода».

Олексій Радзієвський: «Та вода яку споживає дрогобичанин є трошки кращою ніж в інших регіонах. Але це зовсім не означає, що вона має відмінні характеристики для споживання людиною. Навіть один фактор – застосування хлору, для водо підготовки і обеззаражування питної води говорить сам за себе».

У рамках цієї програми, питною водою першочергово будуть забезпечені заклади охорони здоров’я та освіти. Не забула міська влада про проблему фінансового забезпечення діяльності культурної галузі Дрогобича та Стебника, тим паче що шанс отримати допомогу від держави у нас є і не без участі нашого земляка, Міністра культури Михайла Кулиняка, який пообіцяв уважно розглянути пропозиції щодо поліпшення фінансування культури і мистецтва рідного краю.

Leave a Reply