Ціни “кусаються” до болю…

Те, чого очікували з тривогою та передчуттям ще з минулого року, сталося – кожен із нас уже сьогодні збіднів щонайменше на третину. Ціни, які вперто готувалися до стрибка, цього тижня спружинили й змусили людей згадати про часи, коли значна частина із них мусила ходити пішки, бо грошей на маршрутку не вистачало, крутити самокрутки з баку ну й для заспокоєння пити “карбітівку” (особливий вид самогону).

За проїзд в маршрутці  – півтори гривні
Цього вівторка, для прикладу, Дрогобицький міськвиконком узаконив нові ціни на проїзд у міських маршрутках. Тепер пасажирам доведеться платити по 1 грн. 50 коп. Тож принаймні тиждень-два на вулицях буде значно більше пішоходів. Згодом, як це вже бувало не раз, люди звикнуть, і багато пішоходів, скрипуни зубами, знову почне їздити мікроавтобусами. А ось жителям сіл, особливо віддаленим від міст, доведеться важче. Значна частина із них працює в Дрогобичі, Трускавці чи Бориславі. Та йти пішки з Волощі до Дрогобича, з Опорів до Трускавця, а з Довгого до Борислава таки задалеко. Тому зекономити на транспорті їм не вдасться. А економити доведеться всім, бо підвищення цін на газ, електроенергію та пальне закономірно призвело до подорожчання всіх без винятку товарів та послуг.

Вода подорожчала на 8%

У минулому числі часопису ми публікували матеріал про підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення. Цікаво, що ці тарифи встановила Національна комісія регулювання енергетики України. З’ясовується, тепер цінову політику визначають у столиці, а на місцях хіба затверджують. Тому, коли по телебаченню пройшла інформація, що ціни на водпостачання та водовідведення загалом по Україні підвищили ледь не на ЗО відсотків, дрогобичанам стало не по собі. Однак виявилося, що хвилювання були безпідставними – у нас тарифи зросли приблизно на 8 відсотків.

Тарифи на теплопостачання зросли на 10%

Та це була тільки перша ластівка. Знали, що НКРЕ прийняла також постанови про підвищення тарифів на теплопостачання. В період очікування несподівано розпочалися морозяні дні, немов би природа сама вирішила підкреслити значимість того, що трапилося. На щастя, тарифи на теплопостачання в нас підвищили наразі хіба на 10 відсотків.

Ось офіційна інформація КП “Дрогобичтеплоенерго”:

“Відповідно до постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України (НКРЕ) від 14 грудня 2010 року № 1787 для КП «Дрогобичтеплоенерго» затверджено тарифи на теплову енергію, які вступили в дію з 01.01.2011 року.
Відповідно до вищенаведеної постанови НКРЕ та рішення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради від 01.02.2011 року, тарифи на послуги з теплопостачання складають:
Для населення: 1 Гкал (з ПДВ) -321,67 грн.
Центральне опалення (з ПДВ): 1 м? загальної площі в місяць опалювального сезону – 8,13 грн.
Для бюджету: 1 Гкал (з ПДВ) -657,25 грн.
Центральне опалення (з ПДВ): 1 м? загальної площі в місяць опалювального сезону – 15,23 грн.”
Та це ще не все. На 10 грн. зросла плата за навчання в музичній та художній школах, дорожчими стануть садочни, зростає плата за навчання у вузах…
А тим часом депутати Верховної Ради голосують за продовження терміну свого перебування в найвищому законодавчому органі. Можливо, хоч для них життя покращилося вже сьогодні.

Дмитро ФЕДАН

Джерело: Вільне слово

Leave a Reply