Україна без Януковича

Мабуть, усі вже давно зрозуміли, що ставленик олігархів Янукович прийшов до влади, аби багатші стали ще багатшими, а бідні – ще біднішими. Саме цій меті підпорядковані Податковий, Пенсійний, Трудовий і Житловий кодекси. Так звані реформи покликані основний тягар видатків покласти на пересічного громадянина, тоді як олігархи збагачуватимуться в геометричній прогресії.

Розуміючи, що насправді жодних реформ не відбуватиметься, Янукович і ті, хто за ним стоїть, у буквальному значенні цього слова закручуватимуть гайки в суспільстві. Дозовані свободи слова, мітингів, зібрань, висловлювань (і думок?) можуть узагалі зникнути з нашого життя, як атавізм.

Олігархи все більше розуміють, що Янукович виявився неефективним менеджером. Його тупість уже видно неозброєним оком. Ті, хто ще недавно голосував за нього, тепер добряче подумають, аби знову віддати йому свій голос. Проте найбільшою небезпекою для Януковича і його команди є навіть не ймовірність терористичних замахів у стилі раннього Степана Бандери на державних (чи все-таки антиукраїнських?) діячів, а реальність нової революції, яка вже не буде помаранчевою, а радше біло-голубою, бо розпочнеться зі Сходу України.

На порядок денний постає питання: Україна без Януковича. Аналог десятилітньої давності – Україна без Кучми – тут недоречний. Тоді формальним приводом виникнення антикучмівського руху стало зникнення Георгія Гонгадзе, але це не призвело до відставки президента.

В нинішній ситуації не слід повторювати помилки минулого. Український політикум має шанс не лише позбутися Януковича, а й докорінно змінити ситуацію в країні.

Під час кризи, яка може настати вже навесні, а, швидше всього, восени, олігархи ладні будуть пожертвувати неефективним менеджером Януковичем, запропонувавши Україні менш одіозну фігуру. Випустивши пару, можновладці вкотре захочуть надурити народ.

Рух “Україна без Януковича” спонтанно народжується знизу. Але існує небезпека, що хитрі ділки від політики можуть очолити його, звівши нанівець народне прагнення жити в справедливій Україні. Не дамо їм цього зробити.

Анатолій Власюк, газета “Воля громади”

Leave a Reply