100 днів дрогобицької влади

21 лютого пройшла прес-конференція в Дрогобичі, присвячена 100 дням діяльності нової дрогобицької влади. Участь в ній взяли мер міста Олексій Радзієвський, його заступник Олександр Коростильов та секретар Дрогобицької міської ради Тарас Метик.

Біля 20 хвилин мер міста розповідав про те, що зроблено, а чого зробити не вдалося і про плани влади, а біля години часу відповідав на запитання місцевих журналістів. Ось як влада Дрогобича сама оцінює 100 днів перебування на посту:

«Минуло 100 днів відколи наша команда прийшла до влади. Це був період становлення, визначення чітких пріоритетів розвитку міста, формування системних підходів у розв’язанні проблем. Це був час, за який ми встигли вимостити міцний плацдарм для успішного руху вперед. Передусім, нам вдалося сформувати потужну команду, яку об’єднує одна висока мета – вивести Дрогобич із того страхітливого стану, у якому він опинився. Основними критеріями, за якими ми формували свою команду, був професіоналізм, досвід і щире бажання змінити рідне місто.

У лютому відбулася 4-а сесія міської ради, на якій затверджено: Програму сприяння створенню та забезпечення функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, Програму соціально-економічного та культурного розвитку на 2011 рік, Програму «Питна вода м. Дрогобича на 2011 – 2010 рр.».

На сесії Дрогобицької міської ради прийнято рішення, яким забезпечено надання пільг воїнам УПА, інвалідам УПА, політв’язням і репресованим інвалідам І групи внаслідок загального захворювання, одиноким інвалідам ІІ групи внаслідок загального захворювання Також надано пільги при оплаті житлово-комунальних послуг соціально незахищеним категоріям громадян: двом і більше непрацюючим інвалідам. Ці рішення опубліковані в газеті «Галицька зоря».

Затверджено бюджет розвитку, який становить 18 млн. 400 тис. грн. Однак до цієї суми фактично слід додати кошти, які повинні надійти на капремонт та реконструкцію об’єктів у Дрогобичі із державного та обласного бюджетів. Власних коштів міста на ремонт доріг не передбачено, роботи виконуватимуться за гроші держбюджету (16 млн. грн.) у рамках програми підготовки до Євро-2012.

У 2011 році кошти з бюджету розвитку передбачено, зокрема, витратити на такі об’єкти:

– зі співфінансуванням:

1. Реконструкція стадіону «Галичина» під спортивно-тренувальний комплекс – 500 тис. грн. (плюс 22 млн. грн. з державного та обласного бюджетів).

2. Водопостачання та водовідведення мікрорайону Млинки – 328 тис. 300 грн. (+2 млн. 954 тис. 700 грн.).

3. Будівництво ЗОШ №5 – 500 тис. грн. (+7 млн. 081 тис. грн.).

4. Реконструкція та добудова до будівлі дитячої художньої школи (культурно-мистецький комплекс) – 308 тис. грн. (+2 млн. 775 тис. грн.).

5. Придбання контейнерів для сміття – 200 тис. грн. (+175 тис. грн.).

6. Реконструкція котельні на вул. М.Грушевського – 537 тис. 100 грн. (+1 млн. 342 тис.).

7. Реконструкція водопровідних мереж на вул.Трускавецькій – 350 тис. 210 грн. (+1 млн. 157 тис. грн.).

8. Капітальний ремонт вулиць міста – 2 млн. 427 тис. грн. (+1 млн. 552 тис. грн.).

9. Капремонт ліфтів – 380 тис. грн. (+950 тис. грн.).

10. Капремонт житлових будинків – 46 тис. 300 грн. (+113 тис. грн.) та ін.

Цьогорічний бюджет напружений і виконати його буде дуже важко. Для забезпечення функціонування бюджетної сфери Дрогобича, яка фінансується з місцевого бюджету, щомісяця необхідно 23-25 млн.грн. Необхідна активна участь всіх виконавчих структур у наповненні бюджету. Саме наповнення бюджету стане мірилом оцінки роботи кожного посадовця.

Дрогобич ввійшов до переліку міст, які братимуть участь у державній програмі «Доступне житло». Протягом лютого-березня відбудеться підбір осіб, які готові брати участь у цій програмі. Згідно з програмою «Доступне житло» держава повертає 30 % вартості житла, і ціна 1 м кв. обійдеться забудовнику 3 600 грн. Сьогодні на квартирній черзі при виконкомі Дрогобицької міської ради перебуває 2,5 тис. людей.

Робимо рішучі кроки щодо наведення порядку в ринковій торгівлі. У результаті проведення перевірки виявлено 306 несанкціонованих місць. Через приєднання вулиць Шолом-Алейхема, Малий Ринок та Ковальської до КП «Дрогобицький ринок» буде легалізовано 219 місць, ще потрібно узаконити 90 місць. Працюємо над тим, щоб завершити недобудову на промисловій частині КП «Дрогобицький ринок», що на вул. П. Орлика. Зараз розпочинаються перемовини з підприємцями, які торгують на цьому ринку.

Є інвестор, який готовий уже з 1 квітня розпочати роботи, а до жовтня здати готовий об’єкт – сучасний торговий центр на 1-1,5 тисячі робочих місць.

Проводимо роботу з остаточного визначення меж міста. Межі до сьогодні не були визначені і це має серйозні наслідки – захоплення міської землі, на чому роблять різні оборудки. Змінюємо порядок надання земельних ділянок.

Поставили жорстку вимогу усім керівниками підприємств, які боргують зарплату своїм робітникам, – погасити борги із зарплати до квітня.

План надходжень до міського бюджету у січні виконано лише на 75,2%. Близько 35% підприємців працює в тіні, мотивуючи це, зокрема, великим навантаженням перед Пенсійним фондом, через що втікають від прозорої виплати зарплати. Ведеться робота з вдосконалення сплати податків та посилюємо контроль за діяльністю суб’єктів підприємницької діяльності.

Встановлюємо жорсткий контроль над тим, щоб не реалізовували алкоголь у нічний час. Рішення про заборону продажу алкоголю у нічний час буде виконуватися і ніхто не може розраховувати на покровителів.

Цього року ми будемо відзначати 70-річчя нашого музею «Дрогобиччина». В рамках ювілейних заходів на виставці творів мистецтва ХVІІ – ХІХ століть “Врятовані скарби» у Львівській Національній галереї представлено щойно відреставровані дрогобицькі шедеври – 15 ікон XVIІ – XVIІІ ст., три скульптури XVIІІ та XІХ ст., а також стародрук 1602 р. На початку березня відреставровані ікони, скульптури і стародрук будуть виставлені у Палаці мистецтв музею «Дрогобиччина». А нещодавно у нашому музеї побували художники-реставратори з Київського науково-дослідного інституту реставрації, які відібрали для реставрації ще 47 старовинних предметів (живопис, графіку, кераміку, зброю, метал). Ці речі до вересня відреставрують і разом з раніше відреставрованими дрогобицькими шедеврами (загалом більше ста робіт) буде виставлено для огляду на виставці «Скарби музею «Дрогобиччина», яку розгорнуть у 5 залах Національного музею Тараса Шевченка у Києві як звіт Дрогобича з нагоди 70-річчя музею «Дрогобиччина».

Підготовлено приміщення для відкриття двох груп у дошкільному навчальному закладі № 21 м.Стебника. Таким чином з 1 березня додатково буде охоплено 40 дітей дошкільною освітою.

Ми беремо курс на впровадження у Дрогобичі сімейної медицини. Це єдиний шлях, який дасть змогу нам забезпечити надання якісних медичних послуг.

У березні у місті планується проведення Всеукраїнського семінару з організації сімейної медицини за участю Міністра охорони здоров’я України, що дасть змогу привернути увагу високого державного керівництва цієї галузі до нашого міста.

Закрите акціонерне товариство “Київстар Дж.ЕС.ЕМ.» приступило до розгортання мережі доступу до Інтернету у Дрогобичі. Безкоштовно зможуть користуватися Інтернетом у педуніверситеті, школах і лікарнях міста. Це прорив в інтеграції Дрогобича у світовий інформаційний простір, що наша команда обіцяла громаді під час передвиборчих перегонів».

А ось які питання цікавили журналістів:

– де обіцяні гучні резонансні справи по розкраданнях коштів попереднім керівництвом міста?

– навіщо було втручатися владі Дрогобича у скандал навколо шоу «Міняю жінку»?

– яка позиція дрогобицької влади щодо переходу міста повністю на автономне опалення?

– чи сприятиме влада міста громадським організаціям, зокрема куреню реєстрового козацтва імені Івана Богуна?

– що робити із навалою вузькооких на Україну?

– чому відключають світло?

– чому бюджетників відправляють у відпустки за власний рахунок?

– що робити із недобудованими об’єктами?

– чи співпрацювати влада із Координаційною радою підприємців?

– як покращити інформування громади міста про діяльність влади?

На ці та інші запитання мер дав вичерпні відповіді. Він назвав «Міняю жінку» «битовухою», проте коментувати ситуацію відмовився і сказав, що журналісти досягли своєї мети відносно задуму. Влада співпрацюватиме із Координаційною радою, такий інститут потрібен і це офіційна позиція мерії. «Це не конкурент влади, а дорадчий орган», зазначив Олексій Васильович. Він відмітив, що злочинці, винні у махінаціях та оборудках, які обкрадали Дрогобич протягом останніх років, повинні відповісти за всією строгістю закону, бо «непокаране зло породжує вдвічі більше зло». «Ми виставимо їм своєрідний вексель на розплату», сказав мер.

В цілому всі присутні погодилися, що 100 днів для нової влади Дрогобича є досить результативні, наказали Олексію Радзієвському так тримати і надалі. А вже завтра, 22 лютого, Олексій Радзієвський прозвітує перед громадою міста в Народному Домі. Єдине, що пройшло повз увагу мера та журналістів – питання Стебника та його проблем, який в своєму теперішньому статусі міста-сателіта має вигляд нерідного дитяти-сироти.

Володимир Ключак

Leave a Reply