В. Шкляр, автор “Чорного ворона” завітає до Дрогобича.

У події, що проходитиме у вівторок, 29 березня у Дрогобичі, перетинаються два моменти, що виводить її зі стану буденного заходу і робить знаковим явищем на Дрогобиччині.

По-перше, ця подія підтримана двома масштабними громадськими ініціативами Холодноярівською та Зарваницькою. Ці ініціативи повстали в Україні незалежно одна від одної і майже одночасно весна-літо 2010 року. На цей час прийшло усвідомлення, що нашими руками до влади в Україні було приведено НОВІТНЮ ОРДУ. Більше того, це стосується не тільки центральних, але й місцевих органів влади, де 20-30% виборців обрало тих, кого решта 70-80% бачити не хотіли, але на цей момент були пасивними. То ж Холодноярівська ініціатива, що об’єднує громадські сили на Сході України та Зарваницька ініціатива – на Заході, будучи надпартійним об’єднаннями, маючи на меті ЗМІНИТИ УКРАЇНУ через самоорганізацію людей і взялися за організацію зустрічей з активними інтелектуалами, патріотами України, щоб спільно творити опір антиукраїнським та антинародним силам. Саме такою є зустріч з Василем Шклярем – українським письменником, автором роману «Залишенець. Чорний Ворон».

По-друге, роман Василя Шкляра відкриває нам історичну правду про широкий народний рух на Сході України у 20-х роках. Інститут пам’яті в Україні намагаються вбити як інституцію, але завдяки таким історичним романам є можливим зберегти народну пам’ять про визвольні змагання не тільки на Заході, але й на Сході України. Більше того боротьба українців на Сході стала предтечею пізнішої боротьби УПА на Заході. Про те, що боротьба на Сході була масовим явищем говорять факти діяльності й інших отаманів, що піднімали десятки тисяч українців на захист від більшовицьких окупантів. Наприклад, на Кагарличчині був отаман Зелений, якого дотепер в багатьох краєзнавчих джерелах називають «бандитом». Це важкий і несправедливий спадок минулого. Ми повинні пізнавати свою історію, очистити від намулу більшовизму, протиставитися НОВІТНІЙ ОРДІ і будувати Україну, як про це мріяло багато поколінь українців.

То ж закликаємо дрогобичан, бориславців, трускавчан та мешканців району не бути байдужими і прийти на зустріч, щоб придбати роман, почути від автора про його письменницьку працю, порадитися як відстоювати свої права та підтримати Василя Шкляра, якому НОВІТНЯ ОРДА не бажає вручити Шевченківську премію, попри те, що комітетом з премії йому призначив. Тому пропонуємо прийти на зустріч та розпочати збір Народної премії, яку Василь Шкляр витратить на створення художнього фільму на основі презентованого роману.

Приходьте у вівторок, 29 березня 2011 року, на 16.00 год. до районного будинку культури на вул. 22 Січня. У фойє будинку культури буде проводитися пряма трансляція із його залу. Щиро запрошуємо!


Святослав Сурма

Організаційний комітет
Зарваницької ініціативи у Дрогобичі

Leave a Reply