Дрогобич у майбутньому: погляд громади

За досить короткий час активісти громадської організації «Зарваницька ініціатива» зуміли згуртувати довкола себе широкий загал громадськості і, заручившись підтримкою людей, провели низку акцій та заходів, спрямованих на активізацію громадського й політичного життя на теренах Західної України.

Одне із завдань організації – створення осередків самоорганізованої громади як знаряддя спротиву сучасній антиукраїнській владі. З цією метою представники «Зарваницької ініціативи» формують ініціативні групи у містах на заході, за сприяння яких проводяться семінари, зустрічі різних представників місцевих громад, утворюються інтелектуальні клуби. На обговорення виносяться проблемні питання життєдіяльності населених пунктів.

У поле зору громадської організації потрапило і наше місто. Про це свідчить засідання інтелектуального клубу на тему: «Дрогобич у майбутньому: погляд громади», проведене у квітні координаційною групою «Зарваницької ініціативи» на Дрогобиччині. Зустріч відбулася в офісі Дрогобицької міської організації ГП «Пора». За круглим столом зібралися представники різних соціальних прошарків міста: від депутатів, науковців, бізнесменів, журналістів, представників молодіжного руху до звичайних пенсіонерів. Головував на зібранні голова товариства «Юрій Дрогобич» Володимир Кондзьолка.

Обговорено такі питання: складання бази даних недосконалих точок у місті; формування бачення проблематики життя Дрогобича; побудова стратегії дій, шляхів ефективного вирішення завдань.

Володимир Кондзьолка пояснив учасникам засідання мету проведення круглих столів: «Ми започатковуємо ці зустрічі для того, аби висловлені ідеї, шляхи розвитку Дрогобича і вирішення проблемних питань були обов’язково реалізовані в майбутньому. Це дасть можливість внести рух у життя Дрогобиччини, спонукатиме місцеву владу дослухатися до порад і думок громадськості, враховувати їх».

Представник організаційного комітету – місцевий видавець Святослав Сурма, заступник голови Громадської ради міста Дрогобича, – додав, що позаяк теперішня влада в Україні не є виразником інтересів народу, слід утворити потужну народну силу, яка б протистояла їй.

Завершив вступну частину зібрання отець Мирослав Соболта, який підтримав ініціативу проведення зустрічей, що стануть поштовхом до об’єднання громади на шляху покращення соціально-економічного і духовного життя у місті.

Щоб взяти участь у робочому засіданні інтелектуального клубу, до Дрогобича приїхали і представники «Зарваницької ініціативи» зі Львова.

Учасники засідання ділилися думками щодо проблем у Дрогобичі. Найбільше уваги приділили стану доріг у місті, незадовільному очищенню річок у нашій місцевості, захисту і підтримці підприємців, пасивності молоді у громадсько-культурному житті Дрогобича.

Із закликом допомогти у виданні енциклопедичної книги-альбому «Дрогобиччина: свідки епох» звернувся відомий журналіст, краєзнавець, поет Роман Пастух. Він розповів про дуже клопітку і складну роботу над написанням книги обсягом 1000 сторінок, для чого йому і ще двом авторам Ігорю Шимку та Петру Сов’яку довелося об’їздити 110 міст та сіл Дрогобиччини.

 

Ірина МИХАЦЬ

 

Джерело: сайт Галицька Зоря

Leave a Reply