«Відкритий світ» стартує на Дрогобиччині

Дрогобиччина входить у «Відкритий світ» – cтає учасником проекту, який передбачає створення єдиної національної освітньої мережі, стандартизацію та уніфікацію централізованої системи навчання, впровадження ІКТ в систему управління освітніми процесами на базі високошвидкісних телекомунікаційних технологій четвертого покоління.

Презентація Національного проекту «Відкритий світ» відбулася минулого тижня в Меденичах під час проведення семінару-вебінару керівником проекту Ігорем Курусом. Те, що відбувалося в Меденичах, завдяки Інтернету бачили не тільки в обласному управлінні освіти, районних та міських від- ділах освіти, а й у деяких квартирах звичайних освітян, технічні можливості яких дозволяли підключитися до мережі.

Більше того, кожен міг задати те запитання, яке його найбільше цікавило. А зацікавитися було чим, оскільки мова йшла про освітній прорив завдяки впровадженню найновіших інфоромаційно-комунікаційних технологій. Ігор Курус у простій та дохідливій формі продемонстрував присутнім переваги цих технологій для вчителів та учнів. Фактично «Відкритий світ» дає старт комунікаційній реформі в освіті.

Він не тільки забезпечить рівний доступ до інформації всіх учнів, незалежно від їхніх матеріальних статків та місця проживання, але й суттєво підніме комп’ютерну грамотність у суспільстві в цілому. Серед можливостей, які надає проект «Відкритий світ» – проведення мультимедійних уроків, забезпечення школярів та вчителів електронними підручниками та іншими освітні- ми матеріалами, інтерактивне спілкування всіх суб’єктів навчального процесу, відкрита інформація для батьків учнів про учбові програми, нові курси та успіхи їхніх дітей. Це – дуже легка технологія!

Побачивши як вона діє на ділі, практично всі керівники шкіл загорілися бажанням запровадити її в себе. На жаль, далеко не всім це вдасться. Й не тільки тому, що кульгає технічне забезпечення. У більшості шкіл комп’ютерна грамотність учителів ще не відповідає необхідним вимогам.

Ігор Курус для того, щоб стимулювати бажання підвищувати рівень цієї грамотності серед педагогів, пообіцяв, що подарує комплекти технологічного обладнання трьом школам Дрогобиччини, які найкраще підготують учителів до впровадження програми. Начальник Дрогобицького міського відділу освіти Петро Сушко розповів, що він нещодавно побував в одному німецькому містечку, яке вже працює за такою програмою. Там йому здалося, що це картинка з недосяжного для нас майбутнього. «Сьогодні я бачу, що це майбутнє завдяки проекту «Відкритий світ» стає реальністю, – наголосив він. – Спочатку їхні вчителі боялися опинитися в незручному становищі, оскільки учні зазвичай краще володіють комп’ютером. Згодом вони стали партнерами й спільно впроваджували цей проект. Очевидно така співпраця вчителів та учнів чекатиме й на нас».

А на загал до участі в пілотному проекті буде залучено 20-25 шкіл Львівщини. Дрогобиччина користується певними привілеями, оскільки керівник Національного проекту «Відкритий світ» Ігор Курус – наш краянин. Першими до участі в проекті залучать дітей сьомих класів. Потім спрацює перевернута піраміда – шості –восьмі, п’яті- дев’яті й т. ін. А в результаті Україна буде приречена здійснити освітній прорив.

Іван ШВЕД

Leave a Reply