До Євро – новий стадіон

У Дрогобичі триває реконструкція стадіону «Галичина» під тренувальну базу команд-учасниць Євро-2012. Мешканців міста цікавить, як виглядатиме спортивна арена після реконструкції.

Отож, основній перебудові підлягає західна трибуна, яка має статус центральної і вміщуватиме 3500 глядачів та VIP-зону. Під трибунами розмістяться роздягальні, конференц-зал, допоміжні приміщення та ін.

Для монтажу системи освітлення будуть використані чотири існуючі мачти, які пройшли експертизу і придатні до експлуатації. Окрім того, реконструюватимуть футбольний газон і його дренажну систему, трансформаторну підстанцію, заїзд і виїзд, майданчик для паркування автотранспорту. Збудують котельню та каналізаційну мережу. Тренувальне поле поблизу стадіону залишиться, його відповідно обгородять. На всі роботи планують витратити 22 млн. грн. із державного та 6,5 млн. із міського бюджету.

http://io.ua/img_su/large/0011/64/00116436_n2.jpgЗамовником робіт виступає міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», генпідрядником є ТзОВ «Трест Профтехмонтаж-2», проектні роботи здійснило ТзОВ «Проектний інститут «Південдніпробудм».

Загальна місткість оновленої арени мала би становити близько 7 тисяч глядачів. Її планують здати в експлуатацію 15 листопада 2011 року. Щоправда, під час виїзної Колегії ЛОДА представник генпідрядника запропонував голові Львівської облдержадміністрації Михайлові Цимбалюку відмовитися від реконструкції східної трибуни, оскільки на це не вистачить часу і коштів. Її просто можна закрити високими щитами з рекламними банерами. Але проти цього категорично виступив міський голова Дрогобича Олексій Радзієвський, наголосивши, що такий підхід нівелює саму ідею спорудження спортивно-тренувального молодіжного комплексу. До того ж, східна трибуна споруджувалася пізніше за західну, тож не потребує особливих витрат на реконструкцію.

Голова ЛОДА Михайло Цимбалюк підтримав Дрогобицького мера, зауваживши: «Заховати недобудовану трибуну за банерами – це зовсім не професіональний підхід до вирішення питання. Необхідно робити обидві трибуни. Додаткові кошти ми відшукаємо, їх потрібно небагато. Даю доручення терміново провести експертизу східної трибуни на придатність до експлуатації, і якщо все буде гаразд, приступати до роботи. І взагалі необхідно задіяти більше людей, щоб прискорити темпи реконструкції стадіону, бо в листопаді погода цього може не дозволити».

http://io.ua/img_su/large/0011/64/00116436_n3.jpgІ справді, якщо одну трибуну реконструюють, а другу ні, після завершення Євро-2012 банери знімуть і матимемо стадіон контрастів – одна трибуна за євростандартом, а інша – залізобетонна конструкція без лавок… Сподіватимемося, що цього не станеться і переможе здоровий глузд. Принаймні хоч би пофарбували східну трибуну і встановили там пластикові сидіння. Зрештою, поживемо – побачимо.

А наразі робота на стадіоні триває. Двічі на тиждень там відбуваються наради під керівництвом міського голови. А як саме виглядатиме спортивна арена в Дрогобичі після завершення робіт можна побачити на фото.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

Джерело: Галицька Зоря

Leave a Reply