Під носом у дрогобицького мера працює несанкціонований ринок

13 грудня минулого року Ігор Кушнір, директор ринку “Чагарі”, що на вулиці Пилипа Орлика, звернувся з листом до Олексія Радзієвського.

В ньому він, зокрема, пише, що вже п’ять разів звертався до попередньої влади, але ніхто не розв’язує проблему з сусідньою автостоянкою. За його словами, вона не використовується за призначенням, функціонує без акту вводу в експлуатацію, тут відсутнє асфальтне покриття, нема колектору, а стічні води з паливно-мастильними матеріалами просочуються в землю. Десятки приписів управління екології ігноруються. Дерев’яні електроопори перегнили, їх прив’язали металевим дротом, щоб не впали.

Фактично, стверджує Ігор Кушнір, автостоянка перетворилася на ринок. За його словами, комісія Дрогобицької міської ради з питань торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування, транспорту та зв’язку відмовила власнику п. Михайлові Пастушаку в розміщенні тут торгових точок. Зрештою, якщо зважати на чинне законодавство, то використання транспортних стоянок для продажу товарів не допускається.

Ігор Кушнір стверджує в своєму листі до дрогобицького міського голови, що орендовану землю п.Пастушак надає в суборенду, що йому щомісячно власники контейнерів, “шансів” і палаток платять по 250-500 гривень без оподаткування (а це 15 торгових точок щодня і понад 20 у суботу).

Директор ринку “Чагарі” пише, що ніхто не уповноважував п.Пастушака давати дозволи на встановлення цих контейнерів та здійснення з них підприємницької діяльності. Крім того, нема рішення сесії про виділення земельної ділянки під ринок. Відсутні проект відводу земельної ділянки, експертизи, рішення про встановлення цих контейнерів і палаток. Немає дозволу на здійснення підприємницької діяльності, договору оренди, сплати ринкового збору, який у розмірі 100 відсотків повинен поступати у міський бюджет, сплати за послуги, які також повинні оподатковуватися, свідоцтва про державну реєстрацію того чи іншого підприємця.
Звертаючись до Олексія Радзієвського, Ігор Кушнір пише: “Більш як двадцять торгових точок без будь-яких на це документів встановлено на даній стоянці, також камера схову тощо. Складається враження, що це вкрай комусь вигідно. Прошу створити комісію і детально розібратися з горе-стоянкою і її власником. Так далі продовжуватись не може, настав час поставити цьому край”.

Хтось може сказати, що Ігор Кушнір намагається усунути ймовірного конкурента. Можливо, доля істини в цьому є, тим більше, що в листі до мера він пише: “ТЗоВ “Чагарі” готове надати більш як сорок торгових місць для здійснення підприємницької діяльності в павільйонах ринку” (мається на увазі недобудоване приміщення КП “Дрогобицький ринок”). І все ж не поспішаймо з висновками, а прослідкуймо, як на це відреагувала влада.
5 січня 2011 року Ігор Кушнір отримав відповідь за підписом першого заступника міського голови Олександра Коростельова наступного змісту:

“Виконавчий комітет Дрогобицької міської ради повідомляє, що Ваш лист розглянуто. Взято пояснення від директора ПП “Альтернатива – Сервіс” щодо Ваших зауважень до діяльності цього підприємства на території автостоянки. Директора ПП “Альтернатива – Сервіс” Пастушака М.М. зобов’язано використовувати земельну ділянку, яка задіяна для організації автостоянки, відповідно до чинного законодавства України”.
Як бачимо, влада не заперечила викладених у листі до міського голови зауважень. Більше того, дала надію заявнику, що, мовляв, усе буде гаразд.

Але не так сталось, як гадалося. Несанкціонований ринок продовжував функціонувати, й Ігор Кушнір над-силав все нові й нові петиції. Нарешті 27 квітня цього року Олександр Коростельов надіслав ще одну відповідь на адресу директора ринку “Чагарі”: “Дрогобицька міська рада розглянула Ваше звернення щодо незаконної торгівельної діяльності на орендованій земельній ділянці сусіднім землекористувачем та повідомляє наступне. Контроль за використанням та охороною земель відповідно до законодавства здійснює Держземінспекція. На даний час на території м. Дрогобича відсутній інспектор, який повинен здійснювати перевірки. Після врегулювання на рівні Держави цього питання можна буде звертатись у відповідну інстанцію з заявою про проведення перевірки та вжиття заходів до зазначеного Вами землекористувача”.
Ось так делікатно, м’яко кажучи, відшили Ігоря Кушніра, давши зрозуміти, аби він не “зачіпався” з Михайлом Пастушаком.

Ми ще неодноразово повертатимемося до цієї теми, бо справді складається враження, що дехто з можновладців вкрай зацікавлений у функціонуванні несанкціонованого ринку.
Але хочу звернути увагу на інше, пов’язане з ринком “Чагарі” та його директором.

10 квітня цього року на ім’я Ігоря Кушніра надійшов лист за підписом Олександра Коростельова: “Дрогобицька міська рада розглянула Ваше звернення щодо продовження терміну оренди земельної ділянки (під обслуговування будівель ринку площею 3673 квадратних метри та під забудовою площею 953 квадратних метри) та повідомляє наступне. Дане питання розглянуто постійною комісією ради з питань регулювання земельних відносин (протокол N 11 від 06.06.11). Комісія вирішила продовжити Вам договір оренди земельної ділянки площею 4626 квадратних метрів на 6 місяців на тих самих умовах, на яких діяв попередній договір. Остаточне рішення буде прийнято сесією міської ради”.

Натомість Ігор Кушнір 21 червня цього року надіслав Олексієві Радзієвському свого листа (взагалі дивно, що пишуть меру, а відповідає його перший заступник, що є хронічним порушенням чинного законодавства). В ньому він популярно пояснює, що згідно статті 93 Земельного кодексу України та статей 25 і 27 Закону України “Про оренду землі” існує так звана короткострокова оренда, яка надається терміном на 5 років. А так виходить, що не встиг виробити один дозвіл на оренду, а вже слід виробляти інший. Чи, може, Ігореві Кушніру дають зрозуміти: не лізь не в свої справи, то й тебе рухати не будемо?

На фото: Суперовий ринок до Євро-2012; Автостоянка чи ринок?; Освоюють нові землі під ринок.
Анатолій Власюк, часопис “Тустань”

Leave a Reply