За свою зарплату і пенсію Олексій Радзієвський може викласти плиткою площу Ринок у Дрогобичі

Влада – це насамперед бізнес. Що би не говорили ті, хто йде до влади, про своє бажання поліпшити громаді життя, які би обіцянки не кидали наліво й направо, все одно десь у глибині душі й серця лежить оте зрадливе відчуття халявної наживи. Адже влада – це не просто високі зарплати й премії, але й можливість урвати додаткові кошти, які в результаті перевищують у рази те, що платимо ми, виборці, своїм обранцям.

РАЙСЬКЕ ЖИТТЯ ОЛЕКСІЯ РАДЗІЄВСЬКОГО

Ми вирішили порівняти декларації про доходи за 2010 рік дрогобицького міського голови Олексія Радзієвського, його першого заступника Олександра Коростельова, секретаря міської ради Тараса Метика і виконувача обов’язків керуючого справами міськвиконкому Євгенія Шильника з їхніми ж зарплатами, преміями та іншими виплатами, видимими оку, за перше півріччя цього року. Скажу я вам, недаремно ці люди боролися за владу, бо порівняно з пересічним дрогобичанином чи стебничанином можуть забезпечити собі й родині пристойне життя.
Почнемо ми, звичайно, з Олексія Радзієвського. Можна сказати, що він собі забезпечив райське життя вже на цьому світі.

Якщо вірити власноруч заповненій ним декларації про доходи за 2010 рік, минулого року він заробив 10 тисяч 654 гривні та 82 копійки. Негусто! Як для титана такого масштабу, це виходить у середньому 887 гривень 90 копійок за місяць. Приблизно стільки ж, а то й більше заробляє пересічний дрогобичанин чи стебничанин, за щастя яких воює Олексій Радзієвський. Можна лише думку гадати, чому так погано йшов бізнес в Олексія Васильовича минулого року, що він дозволив собі брати таку маленьку зарплату. Мабуть, якби він розповів про це під час передвиборчої кампанії, чимало виборців замислилося б над тим, а чи справді тодішній кандидат у мери є таким неперевершеним менеджером, що без нього дрогобицька господарка захлинеться. Вона й справді нині захлинається, але вже з ним, і власне менеджерських здібностей Олексія Радзієвського не видно.

Проте головним джерелом доходу Олексія Радзієвського стала не зарплата, а пенсія. На її розмір вплинуло насамперед депутатство у Верховній Раді України.

Як нам офіційно повідомили у міській раді, минулого року Олексій Радзієвський отримав 190 тисяч 149 гривень і 46 копійок, тобто середньомісячна пенсія Олексія Радзієвського становить 15 тисяч 845 гривень 79 копійок. За ці гроші платників податків можна пристойно жити і не бідувати. Вистачить на хліб і до хліба.

Увесь сукупний дохід Олексія Радзієвського минулого року становив 200 тисяч 804 гривні 26 копійок. Якщо поділити на 12 (місяців), отримаємо 16 тисяч 733 гривні 69 копійок. Саме стільки щомісяця клав до своєї кишені Олексій Васильович. Власне до кишені, бо якщо вірити п.Радзієвському, в нього немає коштів на рахунках у банках. Це виглядає дещо дивним, якщо зважити на те, що його дружина керує Дрогобицьким відділенням Ощадбанку. Чи Олексій Радзієвський не грає з державою у подібні азартні ігри?

До речі, про дружину Олексія Радзієвського. Як зазначено в декларації про доходи її чоловіка, минулого року вона заробила 136 тисяч 447 гривень 35 копійок, тобто в середньому на місяць 11 тисяч 370 гривень 61 копійку. Непогано, скажу я вам, заробляють банкіри! Крім того, вона отримала пенсію в розмірі 40 тисяч 330 гривень 48 копійок, тобто в середньому на місяць 3 тисячі 360 гривень 87 копійок. А якщо доплюсувати до цього матеріальну допомогу в розмірі двох тисяч 400 гривень, то річний сукупний дохід становить 179 тисяч 177 гривень 83 копійки. А це в місяць – 14 тисяч 931 гривня 49 копійок. Трохи менше, ніж у чоловіка (на те він і глава сім’ї!), але теж пристойно.

Якщо звести докупи всі ці цифри, то виходить, що родина Радзієвських (чоловік і дружина, як сказано в декларації мера) щомісяця заробляла минулого року 31 тисячу 665 гривень 17 копійок. Тут не те що на власні потреби, а й дітям і внукам вистачить.

Мабуть, у Дрогобичі є й багатші сім’ї, які не афішують своїх доходів, бо до влади не рвуться, а тому декларацій їм заповнювати не треба. Але факт залишається фактом: офіційно родина Радзієвських є однією з найбагатших у Дрогобичі. А ось чи в грошах щастя і чи приносить “бабло” спокій цій родині – питання філософське й риторичне.
Цьогоріч статки Олексія Радзієвського суттєво зросли. Якщо вірити офіційним даним із міської ратуші, за перше півріччя цього року мер заробив 46 тисяч 842 гривні 50 копійок, тобто в середньому на місяць 7 тисяч 807 гривень 8 копійок. Це вам не якихось 887 гривень 90 копійок, як минулого року. Сподіваємося, що й пенсія збереглася на минулорічному рівні, а, може, й зросла, так що Олексій Васильович може лише насміхатися з комуністичного раю, який йому пропонують колишні однопартійці, бо райське життя на землі він собі вже забезпечив.

Якщо вам цікаво, проаналізуємо, з чого ж складаються доходи міського голови. Власне оклад за шість місяців поточного року становив 12 тисяч 779 гривень 46 копійок, тобто в середньому на місяць виходить 2 тисячі 129 гривень 91 копійка. Але хто би в наш час працював лише на голій ставці? За ранг за півроку йому доплатили 658 гривень 94 копійки, за вислугу – 3 тисячі 359 гривень 61 копійку. Надбавка сягнула 8 тисяч 399 гривень 2 копійки, а премія – 6 тисяч 389 гривень 73 копійки (тобто щомісяця понад тисячу гривень Олексій Радзієвський отримував за добиту до ручки дрогобицьку господарку?). Середня зарплата за відрядження становила 12 тисяч 487 гривень 40 копійок, індексація – 126 гривень 38 копійок. За відпустку в квітні Олексій Радзієвський узяв одну тисячу 19 гривень 4 копійки, а за таємність (так у звіті й сказано) – одну тисячу 622 гривні 96 копійок. Що ж такого таємного приховує від дрогобичан Олексій Радзієвський?

Ось так копійка до копійки – й набігає солідна сума, яка й не снилась пересічному дрогобичанинові й стебничанину, про благополуччя якого печеться Олексій Радзієвський.

Звіт про статки дрогобицького міського голови був би неповним, якби ми не зазначили, що у нього є земельна ділянка в тисячу квадратних метрів, житловий будинок площею у 300 квадратних метрів, квартира площею в 90 квадратних метрів, а також гараж на 52 квадратних метри. Олексій Радзієвський має машину марки “Mitsubishi” з об’ємом двигуна в 3 тисячі 800 кубічних сантиметри.

Повторюємо, це офіційні дані, хоча злі язики подейкують, що в Олексія Васильовича є набагато більше статків, ніж він задекларував. Але знаючи мера як білого, пухнастого й законослухняного, відкидаємо геть усі припущення злостивців.
Тепер нам стає зрозумілою психологія Олексія Радзієвського стосовно грошей. Він настільки далеко відірвався від народу відносно матеріального благополуччя, що не розуміє елементарних речей. Звідси і його “наїзд” на підприємців, які мали нещастя мати свої магазинчики навколо ратуші (про це “Тустань” писала у номері 14 від 22 липня цього року). Де Олексієві Васильовичу зрозуміти, що 40 тисяч чи тим більше 60 тисяч гривень за плитку на Площі Ринок лягають непосильним тягарем на сімейні бюджети підприємців? Такої високої зарплати і пенсії, як у нього та в його дружини, в них немає. Чи готовий Олексій Радзієвський віддати на добру справу (замощення плиткою Площі Ринок) бодай одну свою місячну зарплату і пенсію? Отож бо й воно! А підприємцям, за його логікою, треба позбутися мало не річного доходу, якщо не більше…

ВЛАДА І БІЗНЕС ОЛЕКСАНДРА КОРОСТЕЛЬОВА

Мабуть, усі розуміють, що навіть чисто психологічно перший заступник міського голови Олександр Коростельов, прийшовши до влади, не може відмовитися від свого бізнесу. Ні, звичайно, свої фірми й фірмочки він “переписав” на дорогу родину чи ще на когось, але якщо ти все життя займався підприємницькою діяльністю, дуже важко відмовитися від цього. І тут головне не сплутати державне з приватним. На цю тему ми назбируємо деякий цікавий матеріал, який обов’язково оприлюднимо, а нині розповімо про статки Олександра Михайловича.

Якщо вірити офіційно заповненій ним декларації, минулого року він заробив 44 тисячі 922 гривні 48 копійок, тобто в середньому на місяць виходить 3 тисячі 743 гривні 54 копійки. Ніби й замало як для успішного підприємця, але повіримо цифрам.

Загальна сума сукупного доходу членів сім’ї становила 21 тисячу 85 гривень 71 копійку, в тому числі заробітна плата 12 тисяч 911 гривень 71 копійку і 8 тисяч 174 гривні доходу від підприємницької і незалежної професійної діяльності.

На жаль, чинне законодавство дозволяє чиновникам типу Коростельова не вказувати земельні ділянки, будинки, квартири, гаражі, автомобілі, вклади в банках і таке інше, що було би цікаво дізнатися пересічному дрогобичанинові й стебничанинові, а тому не будемо гадати на кавовій гущі, хоча всі здогадуються, що все це і навіть більше в Олександра Михайловича є.

А тепер перейдемо до його нинішньої зарплати. З офіційної довідки з’ясовуємо, що за шість місяців поточного року п.Коростельов заробив 39 тисяч 780 гривень 81 копійку, тобто в середньому за місяць виходить 6 тисяч 630 гривень і 13 з половиною копійок. Майже на 3 тисячі гривень щомісяця більше, ніж минулого року, – непогане поповнення сімейного бюджету. В нього теж є надбавки й премії (і навіть оте загадкове “за таємність”), що в Олексія Радзієвського, але в менших розмірах, але оклад чомусь більший, ніж в міського голови. Не набагато, але більший. Як дехто каже: дрібниця, а приємно…

НАЦІОНАЛІСТ У КОМАНДІ РАДЗІЄВСЬКОГО?

Що робить у команді Олексія Радзієвського Тарас Метик, мені й досі незрозуміло. Хоча, мабуть, для Тараса Михайловича це логічне продовження його стосунків з Олексієм Васильовичем, адже за попередньої каденції Радзієвського нинішній секретар міської ради був у нього заступником з гуманітарних питань, коли обидва “прославилися” звинуваченнями в крадіжках фресок Бруно Шульца. Хоча Олексій Радзієвський і відкривав пам’ятники Степанові Бандері та Борцям за волю України, але навряд чи його можна віднести до числа націоналістів. Багато хто сумнівається і в націоналізмі Тараса Метика, особливо коли він разом з Радзієвським стояв під червоним прапором 9 Травня в Дрогобичі.

Але гроші не пахнуть, а тому подивимось, що заробляє Тарас Михайлович.

За минулий рік він заробив 49 тисяч 200 гривень (у середньому 4 тисячі 100 гривень на місяць), а члени його сім’ї – 120 тисяч гривень.

За шість місяців поточного року Тарас Метик заробив 45 тисяч 500 гривень, тобто в середньому на місяць отримував 7 тисяч 583 гривні 33 копійки – і це менше, ніж у мера, але більше, ніж у його першого заступника. Але прикметно, що за таємність Тарасові Михайловичу не доплачували. Не вміє зберігати таємниць?

СІРИЙ КАРДИНАЛ” У РАТУШІ

Виконувача обов’язки керуючого справами міськвиконкому Євгенія Шильника поза очі називають “сірим кардиналом”. Навряд чи це відповідає дійсності, бо доленосні рішення приймаються або в кабінеті Олексія Радзієвського, або за чаркою чаю на “Заліссі”, однак нехтувати роллю, яку виконує в ратуші Євгеній Шильник, теж не слід. Перебільшені і його можливості щодо нагляду за працівниками ратуші, особливо за відсутності Олексія Радзієвського. Втім, у дрогобицькій політиці Євгеній Шильник ще не сказав свого останнього слова.

Минулого року Євгеній Шильник заробив 2001 гривню 15 копійок, але це все була матеріальна допомога. Члени його сім’ї заробили 32 тисячі 306 гривень 4 копійки.

Цьогоріч за шість місяців Євгеній Шильник заробив 32 тисячі 807 гривень 16 копійок, тобто в середньому на місяць виходить 5 тисяч 467 гривень 86 копійок. Насправді місячна платня у нього понад шість тисяч гривень, але в січні він працював неповний місяць.

Не заздріть великим грошам можновладців! Краще заробляти менше, але мати чисте сумління.

Анатолій Власюк

Джерело: Тустань

Leave a Reply