Чи має шанс Віктор Ющенко стати народним депутатом України?

За якийсь місяць-другий в Україні розпочнеться передвиборча боротьба. Кандидати в народні депутати України битимуться за серця й розуми виборців, обіцяючи золоті гори.

Дрогобиччина завжди стояла в центрі політичної боротьби. Тут випробовувалися нові технології. Як правило, виборець завжди залишався обдуреним.

Згадаймо Олександра Лавриновича чи Петра Димінського, які з табору національно-демократичних сил переметнулися до біло-голубих, для яких поняття українства є ворожим.

Якщо в попередні роки місцевий люд робив ставку на приїжджих гастролерів, здебільшого із Києва, то нині акценти змістилися. Все більше людей хочуть, аби представником Дрогобиччини у Верховній Раді України був місцевий мешканець, з якого можна спитати, що він конкретно зробив не лише для України, а й для землі Івана Франка.

Звичайно, це не виключає, що й київські можновладці шукатимуть щастя на Дрогобиччині, але видається, що тепер їхні шанси будуть значно меншими перед місцевими олігархами, які завойовуватимуть столицю.

На слуху в багатьох імена Олексія Радзієвського, Михайла Сендака, Михайла Задорожного, Костянтина Іваночка, Романа Матолича, Олександра Чебаненка, Лева Грицака, Володимира Голобутовського, Павла Барнацького, Ігоря Куруса, Романа Ілика, Петра Димінського… Можуть з’явитися й інші кандидатури, які вважатимуть себе гідними представляти Дрогобиччину в українському парламенті.

Своєрідну заявку на участь у виборах зробили в штабі “Нашої України”. Їхній представник не виключив можливості, що Віктор Ющенко балотуватиметься в одному з мажоритарних округів на Львівщині. Щоправда, були названі Яворівщина і Стрийщина, але не виключено, що Віктор Андрійович обере Дрогобиччину.

Чи має він шанси перемогти? Як і кожний кандидат у депутати. Насамперед для перемоги в мажоритарному окрузі потрібно менше грошей, ніж за місце в партійному списку. В нього достатньо своїх коштів, але, зважаючи на лояльність до нього з боку Партії регіонів, можна сподіватись і на їхню допомогу. Головне, щоб на окрузі не було серйозних конкурентів, які представлятимуть власне цю політичну силу. А якщо врахувати, що змагатиметься за мандат 20-30 кандидатів у народні депутати, то прохідний бар’єр може скласти не більше десяти відсотків голосів виборців, зважаючи на низьку явку тих, кому політика вже сидить у печінках. Віктор Ющенко сподівається, що українці забули його бездарність у керівництві державою.

Анатолій ВЛАСЮК

Джерело: Тустань

Leave a Reply