Дрогобицькі тепловики роботу роблять вправно

У сусідньому Дрогобичі ситуація з забезпеченням теплом населення дещо інша, аніж у Трускавці. КП «Дрогобичтеплоенерго», практично, впоралося з боргами населення за спожите тепло, жителя міста потрохи проводять автономне опалення. Про ситуацію з теплозабезпеченням у Дрогобичі нам розповів директор КП «Дрогобичтеплоенерго» Ігор Хом’як.

– Наше підприємство не має таких проблем, які не дозволяли б спокійно розпочинати наступний опалювальний сезон. У попередньому сезоні ми надали населенню міста послуг на 16 мільйонів гривень, на сьогоднішній день отримали уже 16, 600 мільйона, тобто борг складає всього 400 тисяч гривень. Якщо зазначити, що у цю суму входять розтерміновані борги, а також ті, що є на розгляді в судах чи в судових виконавців, то можемо сказати, що зі спокійною душею розпочнемо наступний опалювальний сезон.

На прохання розповісти про ситуацію у Дрогобичі з автономним опаленням, Ігор Миколайович зазначив, що у цьогорічному міжсезонні у місті встановлені автономні опалення у семи під’їздах. Таку систему автономного підведення тепла у місті затвердили рішенням органів місцевої влади, для визначення тих, кому буде видано дозвіл на підведення власного опалення, у місті діє міжвідомча комісія, якою керує Андрій Янів. Ігор Хом’як є представником у цій комісії від свого відомства.

– Я, признаюся чесно, не є палким прихильником повсюдного введення у нас системи індивідуального опалення, – зізнається Ігор Хом’як, – бо вона, попри певний її позитив, має ряд недоліків, через неї виникають незрозумілі й дивні ситуації. Скажімо, мешканці всього під’їзду житлового багатоквартирного будинку мають автономні опалення. А якась квартира у під’їзді пустує, через те, що усі кудись виїхали. Ви гадаєте, що за сильних зимових морозів усередині цієї квартири буде «мінусова» температура? Та ні, бо її огрівають сусіди горішнього та долішнього поверхів, відносне тепло акумулює й коридор, який гріється усіма квартирами під’їзду.

Як розповів Ігор Миколайович, серед користувачів автономним опаленням є й свідомі зловживання; трапляються випадки, коли власник «автономки» самовільно під’єднується до системи центрального опалення, щоб грітися «на халяву», точніше, за рахунок інших. Цього трапитися не може, коли автономне опалення встановлюють усі мешканці під’їзду, труби «централки» у цьому випадку просто вирізають.

Автор:Василь Кирилич

Джерело: газета “Франкова криниця Підгір’я”

Leave a Reply