Руслан Крамар: «Без сумніву, будемо піднімати тариф на тепло»

Літо цього року важко назвати теплим і лагідним. Але навіть таке хронічно дощове, та все ж таки літо, коли як у відомій байці Крилова «под кустом и стол, и дом», підходить до завершення. Чи готове наше місто, як добрий господар, до зими, чи, як та «стрекоза» з байки того ж Крилова «лето красное пропела, оглянуться не успела, как зима катит в глаза»…

Тим більше, що комунальне господарство Трускавця цього року переживало нелегкі часи пертурбацій, змін і реформ, замість єдиного КП «Наше місто» створюються нові підприємства «Трускавецьтепло» і «Трускавецьжитло», новою владою дано курс на від’єднання від централізованого опалення стояками…Чи буде тепло в наших домівках з настанням холодів, чи максимально викорастано всеняно-літні місяці для підготовки тепломереж міста до опалювального сезону, – з цими та багатьма іншими запитаннями звертаємося до керівника КП «Трускавецьтепло» Руслана Крамара.
– Руслане Ярославовичу, 26 травня цього року на сесії міської ради затверджено схему перспективного розвитку теплопостачання міста, за якою трускавчанам рекомендується від’єднюватися від централізованого опалення стояками. Як до сьогодні триває цей процес? Чи лише стояками від’єднюються люди чи є прохання про одиночні відключення від міських тепломереж?
– Дозволи надаються лише по стояках. На сьогодні хоч один стояк майже у всіх будинках Трускавця має дозвіл на від’єднання від ЦО (централізованого опалення). Це не означає, що всі повинні негайно ставити автономне – люди отримали дозвіл, а поставлять тоді, коли будуть мати можливість і вважатимуть за потрібне. Це як отримати тривалу візу в Європу – не обов’язково одразу їхати. А до часу від’єднання всі без проблем користуватимуться централізованим теплопостачанням. Ми, тобто «Трускавецьтепло», подаємо відповідного тиску і відповідної температури тепло до будинку, а КП «Трускавецьжитло» має розподілити його по будинку.
– Чи не розбалансували всі процеси міську систему теплопостачання, адже багато трускавчан не мають ні коштів, ні бажання встановлювати автономне і всі надії покладають лише на централізоване опалення?
– Всі, хто хоче мати централізоване опалення, гарантовано його матимуть. Для прикладу, навіть коли в будинку Мазепи, 6а 70% мешканців встановили автономне опалення, а 30% не мали можливості, у них залишилося централізоване опалення.
Якщо у когось буде неякісне теплопостачання, в той же день у людей буде комісія та будемо робити перерахунок.
До речі, серпень – останній місяць, коли ми приймаємо заяви на від’єднання від ЦО. Бо у вересні мають бути виконані всі робот із підготовки тепломереж до опалювального сезону, а 1 жовтня має бути пробний запуск системи. Ніхто не буде від’єднювати, коли вже система під водою.
– Деякі трускавчани скаржилися, що ви «рекомендуєте» лише одну фірму для встановлення автономно опалення, і лише в разі співпраці з нею даєте дозвіл на від’єднання…
– Це неправда. В Трускавці є 6-7 фірм, які займаються цими роботами, і вибір ми залишаємо за людьми. Ми самі – КП «Трускавецьтепло» – автономне не встановлюємо, хоча маємо ліцензію. Є пропозиції дешевші, є дорожчі. Звичайно, якісні роботи коштують дорожче. Єдина вимога – при від’єднанні має бути представник КП «Трускавецьжитло». Адже саме їм розподіляти теплову енергію.
– На тій же сесії міської ради депутати дали дозвіл КП «Трускавецьтепло» на отримання кредиту 1 мільйон гривень. Куди пішли ці кошти?
– Кредит ми брали саме для того, щоб збалансувати міську тепломережу. Закуповуємо нові насоси, щоб збалансувати гідравлічне навантаження. Закупили більше сотні запірної арматури, тобто засувок, які повинні в опалювальний період дати можливість швидко ліквідовувати витоки.
– Але нещодавно у Вас в конторі і на бойлерних було відімкнене світло?
– Електроенергію нам відключили через борги КП «Наше місто». На сьогодні боргів КП «Наше місто» перед «Львівобленерго» немає. Залишися процедурні питання, до кінця місяця електроенергію буде відновлено.
– А чи вистачить коштів на закупівлю газу?
– Є питання боргу за газ КП «Наше місто». Ми до цього стосунку не маємо, адже не є правонаступниками підприємства. Ми зараз закінчуємо процес вироблення ліцензії на транспортування, вироблення та постачання теплової енергії. Цим питанням займається персонально мій заступник Наталія Пономаренко. Завершимо цей етап, почнемо розмову про газ. Без, сумніву, будемо піднімати тарифи, бо в існуючих не закладено ряд важливих складових. Тариф був завідомо збитковий. А щоб комунальне підприємство ні від кого не залежало, було самодостатнім і нормально функціонувало, необхідно підняти вартість тепла на 18-22%. Інакше знову потрібні будуть дотації, а це ж забирання коштів з інших галузей…
– Скільки працівників КП «Наше місто» працевлаштовано в «Трускавецьтепло»?
– Філія з теплопостачання КП «Наше місто» нараховувала в опалювальний період 110 чоловік. На час створення нашого підприємства був розрахунок на 132 працівники, але ми оптимізували штатний розпис і звели кількість працюючих до 94. 90% людей, які зараз прийняті на роботу, – всі працівники КП «Наше місто». Але приймаємо ми їх за професійними якостями і основним принципом, що робочий час – 8 годин, а не «як платять, так роблю». Також ми не приймаємо людину на посаду, якщо не бачимо об’єму роботи на ці 8 годин.

Автор: Іра Циган

Джерело: газета “Франкова криниця Підгір’я”

Leave a Reply