Міська рада працює для добробуту громади

У приміщенні міської ради відбулося засідання міжвідомчої комісії з розгляду питань, пов’язаних із відключенням від централізованого опалення, яка створена при міськраді.

На комісію були запрошені представники: КП «Дрогобичтеплоенерго», філії «Дрогобицьке управління з експлуатації газового господарства», КП «Дрогобичводоканал», працівники Департаменту міського господарства, міської ради. Питання набуло такої гостроти, що міський голова доручив провести засідання першому заступнику Олександру Коростельову, попри те, що комісію очолює Андрій Янів.

У вступному слові пан Олександр сказав, що в міську раду надходить багато заяв, скарг, нарікань щодо встановлення індивідуального опалення. За словами мешканців міста, існують незаконні схеми, за якими «обходять» рішення міжвідомчої комісії. Дійшло навіть до того, що саме колишнє керівництво газової служби незаконно, без рішень комісії проводило індивідуальне опалення. О.Коростельов зазначив: «З огляду на такі обставини, члени комісії змушені вжити заходів, аби без відповідного рішення комісії ніхто не встановлював індивідуальне опалення. До міського голови і до мене особисто звертаються впливові особи з проханням, щоби незаконним шляхом провести відключення від централізованого теплопостачання. Усіх їх ми, згідно з рішенням сесії міськради, одразу відправляємо до комісії».

Свої зауваження з цього приводу висловив директор КП «Дрогобичтеплоенерго» Ігор Хом’як. На його думку, для вирішення проблеми має бути вироблена єдина концепція, відповідно до якої всі заявники повинні дотримуватися рішень міжвідомчої комісії. Бо інакше – виникне хаос, а підприємство припинить своє функціонування.

На засіданні також виступив знаний підприємець Дрогобиччини, меценат Орест Скірко. Він, зокрема, сказав: «Слід запровадити такі правила, аби було вигідно і заявникам, і комунальним підприємствам, і фірмам, які проводять роботи зі встановлення індивідуального опалення».

Директор КП «Житлово-експлуатаційне об’єднання» Богдан Недбальський зауважив: «Якщо відключення та встановлення індивідуального опалення проводити згідно з чинним законодавством, то ніяких скарг від громадян не буде, а незаконні схеми перестануть існувати».

На завершення наради було прийнято рішення, яке взяте за основу, хоча текст ще буде доопрацьований:

– визнати таким, що втратив чинність, пункт №4 протоколу засідання міжвідомчої комісії від 16.06.2010р. №3-10, який дозволяв мешканцям, які станом на 01.01.2010р. відключені від централізованого опалення і не влаштували індивідуального, встановити автономне опалення без додаткового дозволу комісії. Натомість прийняти рішення, яким визначити порядок розгляду міжвідомчою комісією заяв від такої категорії мешканців і надання дозволів на індивідуальне опалення. Також визначити порядок видання енергопостачальними організаціями технічних умов та погодження проектної документації. При цьому наголосити на тому, що довідка від КП «Дрогобичтеплоенерго» чи балансоутримувача будинку про те, що мешканець не користується послугами централізованого теплопостачання, не є підставою для видання технічних умов на влаштування автономного опалення;

– визнати таким, що втратив чинність, пункт №5 протоколу засідання міжвідомчої комісії від 29.04.2009р. №1-09 в частині «… крім передбачених «Схемою теплопостачання м.Дрогобича», викласти п.5 в такій редакції: «Надати можливість споживачам, які отримали дозвіл міжвідомчої комісії згідно з попередніми протоколами 2006-2008рр., реалізувати проект автономного (індивідуального) опалення до 1.10.2009р. Усі дозволи, не реалізовані до 1.10.2009р., вважати такими, що втратили чинність;

– прийняти рішення, згідно з яким мешканцям житлових будинків, які підлягають поетапному переведенню на автономне (поквартирне) опалення згідно зі «Схемою теплопостачання Дрогобича», для отримання дозволу на відключення від централізованого теплопостачання і влаштування автономного опалення необхідно звертатись із заявою у міжвідомчу комісію.

Перший заступник міського голови Олександр Коростельов сказав: «Ми повинні працювати так, щоби були задоволені і люди, які хочуть провести автономне опалення, і КП «Дрогобичтеплоенерго», де працюють 300 осіб. Підприємство зараз модернізовується і вкладає кошти в розвиток».

Слід наголосити, що міський голова і його команда поступово та впевнено виконують свої передвиборчі обіцянки, позаяк встановлення індивідуального опалення є одним із пунктів виборчої програми Олексія Радзієвського.

P.S.

Минулої неділі під час звіту міського голови мешканці ставили запитання меру щодо встановлення індивідуального опалення. Олексій Радзієвський відповів, що в Дрогобичі є «ділки», які на цьому заробляють шалені гроші. Міський голова підкреслив: «Деякі з них навіть присутні у цьому залі. Попереджаю їх: якщо вони будуть продовжувати злочинний промисел, я обов’язково назву їхні прізвища громаді, щоб вона знала своїх «героїв».

Ігор СОБКО

Leave a Reply