Передноворічні підсумки у ратуші

27 грудня у світлиці ратуші відбулася прес-конференція міського голови Дрогобича Олексія Радзієвського за підсумками 2011 року. Участь у заході взяли представники засобів масової інформації регіону.

Привітавши присутніх з Новорічно-різдвяними святами, Олексій Радзієвський коротко підсумував здобутки дрогобицької влади. Оскільки два дні перед тим міський голова виголосив детальний звіт перед громадою у Народному домі ім.І.Франка (репортаж – у попередньому номері «ГЗ»), цього разу він вирішив наголосити на окремих важливих моментах діяльності своєї команди.

Налагодження системності роботи

Одразу після виборів міська влада намагалася досягти системності в роботі, визначити пріоритети діяльності, які б відповідали прагненням виборців. Це було нелегко в умовах важкої бюджетної кризи, адже надходження коштів до бюджету були менші, ніж заплановані. Зупинилися промислові підприємства, недовиконувалися надходження з плати за землю. До того ж, 95% надходжень скеровуються на захищені статті – фінансування зарплат та енергоносіїв в бюджетній сфері. Постало питання: де брати гроші на інші потреби? Було прийняте рішення залучати гроші в місто за рахунок державних цільових програм та міжнародних інвестиційних проектів. Після неодноразових поїздок до Києва Дрогобичу таки вдалося «стрибнути в останній вагон» і стати учасником кількох державних програм щодо ремонту доріг, дахів, благоустрою та ін. Таким чином вдалося залучити додаткові фінансові ресурси у другій половині 2011 року.

Напрацьовані кілька міжнародних проектів транскордонного співробітництва з польськими містами (дорожня інфраструктура, каналізування, реконструкція великого плавального басейну та ін.), під які Євросоюз виділяє кошти. Якщо все буде добре, результат відчуємо у 2012 році.

Про бюджет

Бюджет Дрогобича 2011 року буде виконаний на 95-96%. Попри усі труднощі, було зроблено все, щоб працівники бюджетної сфери вчасно отримували заробітну плату.

Скорочення кількості чиновників

Рік тому в апараті виконкому міської ради працювало понад 200 осіб, але необхідної ефективності роботи не було. На переконання міського голови, штат був надто роздутим, це лягало навантаженням на міський бюджет. Тому одним із перших кроків нової влади було скорочення чисельності апарату на майже 30%. Це намагалися робити м’яко, людям пропонували варіанти працевлаштування, щоб вони не залишилися без засобів для існування. Життя довело, що це був правильний крок, і оптимізація структури продовжиться у 2012 році. Олексій Радзієвський зазначив, що чисельність працівників ратуші мала би бути у межах 150 осіб.

Спокій у місті

Забезпечення спокійної атмосфери, відсутність збурень, конфліктів і протистоянь у Дрогобичі міський голова також відніс до здобутків своєї команди. Разом з тим, мер зазначив, що в місті є група людей, які вже не один рік не можуть жити без роздмухування конфліктної ситуації, добре почувають себе лише у вирі політичної боротьби, не бажають йти на компроміс. Олексій Радзієвський наголосив, що йому такий формат не підходить і він робитиме все, щоби зберегти порозуміння і взаємоповагу навіть з опонентами. Звісно, якщо вони діятимуть, виходячи з інтересів громади.

Головні напрямки роботи на 2012 рік

У наступному році продовжиться робота з наведення порядку на дорогах, тротуарах та в житлових мікрорайонах. Основний ухил буде зроблений на капітальний, а не ямковий ремонт доріг. У це планують вкласти значно більше коштів з різних джерел, ніж було у 2011 році.

Розпочнеться реалізація програми реконструкції вуличного освітлення. КП «Екран» розробило модель світлодіодного світильника, який споживає у 4-5 разів менше електроенергії, ніж існуючі, але дає більше світла. До того ж, наша розробка у кілька разів дешевша за закордонні аналоги. Перші сто нових світильників з’являться на вулицях міста вже наприкінці січня 2012 року. У майбутньому планується освітити практично всі, навіть найвіддаленіші вулиці Дрогобича.

У 2012 році буде впроваджуватися програма «Фасади Дрогобича», щоби фасади і дахи будинків, особливо у центрі, милували око і дрогобичан, і гостей міста.

З Нового року запроваджується оновлена система пасажирських перевезень. Буде змінено маршрути руху автобусів, у центрі міста не буде кінцевих зупинок. Число маршрутів скорочене до 12, а кількість автобусів – до 65 замість 105. На всіх маршрутах буде встановлено чіткий графік руху.

Будуть ліквідовані всі бар’єри для мешканців щодо встановлення індивідуального опалення.

Влада дасть «зелене світло» для індивідуального житлового будівництва.

Про фінансування диспансерів і всієї медицини

У рішенні Львівської обласної ради щодо онко- та шкірвендиспансерів Дрогобича фактично приховано відмову Дрогобицькій міській раді у переведенні цих закладів на фінансування з обласного бюджету. Причому законодавство України чітко регламентує, що медичні установи, які здійснюють міжрегіональне обслуговування населення, повинні утримуватися за рахунок бюджету області. Тобто облрада відмовила цілком законним вимогам дрогобицької громади. Але Олексій Радзієвський наголосив, що він не зупинився у пошуках справедливості і зараз триває активна робота з Львівською облдержадміністрацією та облрадою щодо створення єдиного медичного простору регіону. До нього мали би увійти заклади охорони здоров’я Дрогобича, Стебника, Трускавця, Борислава і Дрогобицького району. Усі кошти на охорону здоров’я регіону будуть акумулюватися в одному кошику, з якого установи фінансуватимуться відповідно до рівня надання медичної допомоги. Це дозволить скоротити витрати на адміністративно-управлінський апарат і вирішить наболілу проблему міжбюджетних трансфертів, коли інші міста та райони не хочуть або в неповному обсязі відшкодовують витрати за лікування пацієнтів з їхньої території у закладах Дрогобича. Це реформаторський підхід, який відповідає баченню Президента України.

Чи втратив Дрогобич Євро-2012 і яка доля стадіону

За інформацією провідних ЗМІ, більшість команд-учасниць Євро-2012 обрали для проживання і тренування польські міста. У Дрогобичі і Трускавці побували делегації збірних команд Португалії і Данії. За словами міського голови Олексія Радзієвського, гості оглянули запропоновані їм готелі Трускавця «Шале Грааль» та «Ріксос-Прикарпаття», процес реконструкції стадіону в Дрогобичі, нібито схвально кивали головами, але невідомо з яких міркувань обрали собі інші тренувальні бази. Усі команди-учасниці чемпіонату Європи з футболу ще на сто відсотків не визначилися з місцем проживання, але схоже, що у Трускавці й Дрогобичі ми їх не побачимо. Проте реконструкція стадіону «Галичина» триватиме і надалі, він буде зданий в експлуатацію. А відставання від графіків робіт, на думку міського голови, пов’язане з двома факторами: недостатнім фінансуванням та невдалим вибором генерального підрядника, якого визначили ще минулого року.

Олексій Радзієвський переконаний, що новий стадіон після відкриття не простоюватиме. Під час передсезонних зборів у Трускавці його орендуватимуть для тренувань і контрольних ігор команди Прем’єр-ліги рівня харківського «Металіста». До того ж, мер не полишає ідеї відновлення у Дрогобичі футбольної команди майстрів, як це було у 1989-2000-их роках, коли тисячі уболівальників, йдучи зі стадіону, заповнювали вулицю Трускавецьку аж до центру.

Ярослав ГРИЦИК

Джерело: Галицька Зоря

Leave a Reply