Ми не бидло, бидло не ми!

Важко припустити, що думають собі мешканці мікрорайону вул. Коновальця після поїздки до центру міста комфортабельні “бидловози” марки “Дельфін”, але мені особисто хочеться вигукнути під Ратушою саме лозунг, який винесено у заголовок.

Адже ще минулого року (кілька днів тому) з Коновальця можна було доїхати достатньо комфортабельним “Богданом” або “Еталоном” і аж ніяк ніхто не припускав, що обіцянки міської влади навести лад у перевезеннях приймуть таку, м’яко кажучи, чудернацьку форму.

Хоча, обіцянку міського голови звільнити центр міста від маршруток можна сприйняти і більш оригінально – центр міста можуть дійсно звільнити від маршруток замінивши їх на … металолом. Бо назвати маршрутним таксі “Руту” або “Дельфін” у другому десятилітті 21-ого століття якось язик не повертається. А обіцянки міської влади, на цьому тлі, зодягнути усіх водіїв у білі сорочки та фірмові піджаки, можуть додати інтузіазму лише власникам місцевих “секонд хендів”.

Як аргумент звучать обіцянки міського голови персонально перевірити стан автопарку, який здійснює перевезення дрогобичан. Більше того кажуть, що пан Олексій в курсі того, чим самим перевозять дрогобичан і вже навіть назвав крайній термін до якого всі “бидловози” мають бути замінені на обіцяний ним громаді міста безпечний, новий та великий автотранспорт загального користування.

Але сьогодні поговоримо не про те. Справа в тім, що переможцем по двох основних маршрутах: № 2 Залізничний вокзал – Центр-Наливайка та № 10 Центр-Коновальця стало дочірнє підприємство “Комунальник” КП “Комбінат міського господарства”. Припустімо, що таким чином міська влада вирішила взяти все у свої руки та значно покращити ситуацію із перевезеннями. Знову ж таки можна – та якось не складається. Адже спробуйте найти в міському бюджеті хоча б копійку на придбання нового автотранспорту для забезпечення тих пасажирських перевезень. Не шукайте – не найдете. А отже, міська влада банально виставить дозволи на перевезення на так званий “аукціон” і хтось на цьому заробить сьогодні і зароблятиме ще й надалі чималеньку копійчину. Хтось, але не громада міста, вона ж буде сподіватись, що міський голова в ручному режимі “додусить” так званих переможців конкурсу, які розкуплять дозволи на перевезення та змусить їх колись замінити “бидловози” на щось сучасніше.

Колись… а сьогодні всі міські очільними від перевезень (і не тільки) займаються трохи іншим: хтось вишукує можливість “вставити” свого автобуса на дохідний маршрут, хтось – можливість достатньо вигідно позбутися “бидловоза”, хтось – придбати новий автобус. Тобто усім, але не проблемами пасажирів. Та й після ознайомлення з умовами проведення того конкурсу на перевезення у нашому місті стає зрозумілим, що за пасажира ніхто і не думав. Все робилось для того щоб у конкурсі переміг потрібний учасник. І настільки неприховано, що брати участь у тому конкурсі міг будь-який перевізник навіть якщо у його автопарку були б одні брички на гужовій тязі – головне гарно пообіцяти колись їх замінити і може ще щось… пообіцяти.

Так якщо ми дійсно “бидло” то будемо і надалі мовчки терпіти такі світлі рішення дрогобицької міської влади, а ні – треба боротись. І головне – відповідне рішення для себе кожен має прийняти сам.

Джерело: maydan.drohobych.net

Leave a Reply