У День Злуки молодь Дрогобича утворить живий ланцюг і живу синьо-жовту мапу України

22 січня у День Соборності України молоді та активні мешканці Дрогобича візьмуться за руки і утворять символічний живий ланцюг, який протягнеться від площі Замкова Гора через центр міста до площі Тараса Шевченка.
Відтак заплановано віче молодих активістів, після якого учасники акції утворять живу синьо-жовту мапу України.

Організовують цей святковий захід ГО «Молодіжний прорив», ГР «Відсіч», студентське братство «Каменяр», ОУМ «Спадщина».

Зі слів одного з молодіжних лідерів Олега Дукаса, метою акції є нагадати українцям про ті історичні події, які відбувались в кінці січня 1990 року, підняти дух патріотизму та переконати громадян, що лише єдністю ми здобудемо і волю, і долю.

«Закликаючи молоде покоління та більш свідомих дрогобичан до заходу, ми просимо взяти з собою державну атрибутику – синьо-жовті прапори, прапорці, стрічки, зробити боді-арт на обличчі, не гоже в такий день забувати про наші державні знамена та символи», – наголосив Олег Дукас.

Учора, 17 січня, під головуванням секретаря міської ради Тараса Метика відбулося засідання організаційного комітету з підготовки та відзначення Дня Соборності та Свободи України, а також Дня пам’яті Героїв Крут.

Як повідомив начальник відділу освіти Петро Сушко, школи не будуть долучатися до загальноміських заходів, оскільки санепідемстанція заборонила до кінця січня проводити їх у містах Дрогобичі та Стебнику у зв’язку зі складною епідемічною ситуацією з кором. А тому на засіданні ухвалили провести історичні години та тематичні вечори у бібліотеках і освітянських закладах.

Нагадаємо, дата 22 січня є надважливою для українців, адже у цей день вперше за багато століть майже всі українські землі об’єднались, а 21 січня 1990 р. сотні тисяч українців взявшись за руки утворили живий ланцюг, який з’єднав Київ та Львів і засвідчив віковічні прагнення людей бути об’єднаними, неподільними та жити у вільній державі.

Джерело: ZIK

Leave a Reply