Чужі тут не ходять

Частина перша: навколо понеділкової наради

Сьогодні – понеділок, 13 лютого. Здавалося б, звичайна понеділкова нарада. Та вона не дуже звичайна. Зранку черговий не пропустив на нараду представницю Трускавецького Інтернет-телебачення, яка забула вдома своє посвідчення. У чергового – жодних претензій чи вимог пред’явити посвідчення до чотирьох «своїх» журналістів. Коли ж в приміщення міської ради заходить Володимир Ключак, його зупиняють. Аусвайс, бітте! Витягаю посвідчення редактора «Франкової криниці Підгір’я». Якщо не «проканає», маю й інші. Навіть підписані Русланом Козиром. Принагідно зазначу, що хоча буваю в міських радах Дрогобича, Борислава, Стебника дуже рідко, там ніколи мені не заступали дорогу і не вимагали посвідчення. Очевидно, в чергових непогана зорова пам’ять. А крім неї – відсутність вказівок «зверху», що такого-то «нє пущать». Пригадується, скільки було вереску та писку, коли Лев Грицак одного (!) разу не допустив пані Татомир на понеділкову нараду. Роздули до рівня «Грицак – ворог преси на всеукраїнському рівні разом із Тимошенко та Януковичем. Це був 2010 рік, перед виборами потрібно було чимось шпигонути голову. Потім пані Татомир на наради ходила і ніхто її не виганяв, так як це робить щотижня пан Козир, провівши в присутності преси тільки частину наради, решта – без преси.

Можливо, Трускавець з часом перейме досвід Дрогобича в плані демократизації та більшої відкритості як у ставленні влади до громади, так і щодо співпраці з журналістами. Це ми до того, що в ТМР у приватних розмовах пояснюють небажання проводити прес-конференцію міського голови чи зустрічі з пресою виключно тому, що на них може прийти Володимир Ключак, а він потім може написати щось «не так». Шановні, робіть зустрічі, не бійтеся, я не прийду. Я якщо захочу, то прийду, щоб вас змінити. Та це якщо й станеться, то тільки через певний відрізок часу. І тоді стане зрозумілим прислів’я, що «всі рахунки потрібно сплачувати».

Я планував у п’ятницю прийти на зустріч влади Трускавця з польськими підприємцями, зробити позитивний матеріал про Трускавець та співпрацю з його партнерами Польщі, зокрема Яслом. Не тільки для вісника, але й для газети «Kurier Galicyjski». Та, на жаль, при тому, що я співпрацюю з цим виданням вже кілька років, не маю посвідчення позаштатного кореспондента, не приходило мені до голови, що у Трускавці воно мені буде потрібне.

У голові в мене вже був накиданий схематичний план статті – про цікаві в інвестиційному плані сторони Трускавця, історичний елемент для сентиментальних «кресовяків», згадка про попередню зустріч поляків у Трускавці з Р. Козиром та оновлення договорів про співпрацю (мій матеріал з цього приводу був повністю надрукований у «Кур’єрі Ґаліцийскому», як і ряд інших моїх матеріалів і не лише про Трускавець), фото із підписання меморандуму між Русланом Козиром та бурмістром Ясла, коментар Юрія Яворського як «промоційного» заступника». Та вийде або матеріал іншого типу, або не буде жодного.

Очевидно, що Володимир Ключак не мусить ходити на понеділкові наради. І напевно й не буде. Робіть мєждусабойчік. Але кому від того буде гірше? Інформації нам ніколи не бракує, а у позитивному образі влади міста та поінформованості громади, що ж відбувається, мала б бути зацікавлена в першу чергу саме вона, влада. Так що замість інформації про співпрацю між Трускавцем та Яслом доведеться робити матеріал про діяльність інформаційно-аналітичного центру чи відділу чи як його там…

Частина друга: з понеділкової наради

Понеділкову нараду 13 лютого міський голова Трускавця Руслан Козир розпочав із трьох приємних новин: завтра святого Валентина, післязавтра Стрітення, а третя – морози відступають. Третя – дійсно найприємніша, адже морози далися взнаки і простим людям, і комунальникам. Як поінформувала пані Валентина Гук (точну назву її посади нам доведеться ще уточнювати), кількість викликів до аварійної служби збільшилася в десятки, а то і в сотні разів. Так, тільки минулого тижня було 816 викликів по водопостачанні, 396 по електриці, 566 – по ліфтах. «Ми ввійшли в екстремальний режим роботи» – доповідає начальник КП «Трускавецьжитло» Олександр Ткаченко і наводить приклади, що більша половина працівників підприємства змушена працювати і на вихідні. Роботу своїх підлеглих Олександр Олександрович порівняв із працею Сізіфа, бо лише завершують одне робити, потрібно братися за друге. Показовою є ситуація в гуртожитку на Івасюка, 9, де щодня як не ремонт водопроводу, то каналізаційної мережі, все мерзне-замерзає, руйнується.
Руслан Козир має рецепт вирішення проблеми: «Якщо ми не будемо шукати альтернативи, то нічого не зміниться». Альтернативи – це і створення ОСББ, і блочні котельні для закладів освіти, і перехід всього міста на автономне опалення, і зміна свідомості громадян, що потрібно самим подбати про свою оселю, свій дім, свій двір, своє місто, своє майбутнє.
Начальник КП «Трускавецьтепло» Руслан Крамар розповідає про те, що цієї ночі сталася аварія на теплотрасі при вводі в будинок на Стебницькій, 62. Наразі 4 будинки на цій вулиці (62, 64, 66, 70) без теплопостачання, проте на місці працює аварійна бригада і до кінця дня теплопостачання буде відновлено, труби є, матеріали є. А витік був потужний – 12-13 м. куб. окропу на годину.

Також Руслан Крамар повідомив, що навіть після підвищення на 19% тариф на теплопостачання у Трускавці – один з найнижчих в області, нижче тільки в Стебнику та Перемишлянах. Хоча чому в Трускавці рахують за тепло по метрах квадратних, а не за лічильником, сказано не було.

Андрій Кульчинський (головний лікар міської лікарні) та Наталія Когут (головний державний санітарний лікар Трускавця) поінформували, що дещо зросла кількість захворювань на ГРВІ. Начальник відділу освіти ТМР Михайло Шубак розповів про ситуацію в СШ № 2. Генеральний директор трускавецького водоканалу Володимир Возняк пояснив, чому наразі вода у Трускавець подається за графіком і що в суботу були перебої з водопостачанням через неполадки в Дрогобичі (малий тиск, не було світла та вийшов з ладу насос).

Руслан Козир поінформував про подорожчання водопостачання, а представники міських відділів МНС та МВС доповіли про ситуацію. У Трускавці все спокійно, та от в районі – ряд пожеж. Так, горіла школа в с. Биків, горів житловий будинок у Верхніх Гаях, горіли складські приміщення з макулатурою в Стебнику, горіло господарське приміщення в Станилі. У квартирі на вулиці Сагайдачного виявлено труп літнього мужчини, який два дні не виходив з дому, тож родичі та сусіди викликали міліцію. Ознак насильницької смерті не виявлено.

Начальник управління праці та соціального захисту населення Юстина Когут повідомила, що в місті є три підприємства, де допущено заборгованість по заробітній платі – це ВАТ «Готелі Трускавця», МАУП (ці два – традиційно) і – о диво! – КП «Трускавецьжитло». Інформацію, що там є затримка виплати заробітної плати, ми мали давно, та вирішили притримати, щоб нас не звинуватили в нагнітанні ситуації. Щось пан Козир вже не критикує КП «Наше місто», ще невідомо, з якими боргами комунальні підприємства він залишить своєму наступнику в 2015 році…
Про те, що сміття вивозиться вчасно, доповів Геннадій Корконішко з «Ком-Еко-Борислав». З ініціативи ТМЦСССДМ (директор – Світлана Ковальчин) було завезено машину дров для багатодітної сім’ї, котра прописана в Трускавці, а живе в Станилі, завезло дрова КП «Парк курортний». А останнє було повідомлення від секретаря ТМР Петра Шумина, що завтра, 14 лютого, о 14.00 – спільне засідання депутатських комісій з питання програми соціально-економічного розвитку Трускавця на 2012 рік.

Володимир Ключак

Leave a Reply