Український успіх? Це можливо!

Зовсім недавно відновила роботу телерадіокомпанія «Алсет», і вже о 18 годині мешканців нашого «трикутника» не відірвати від телеекранів. Особливо – у п’ятницю, коли в прямому ефірі Ігор Пілько зустрічається з цікавими співрозмовниками – політиками, громадськими діячами, господарниками

Дуже добре, що до ведення цих передач редакція запросила саме пана Ігора й розкрила ще одну грань цього талановитого чоловіка.

Останній діалог у прямому ефірі «Алсету» мав надзвичайно широкий резонанс. Досі цю передачу обговорюють, сперечаються про неї. І це цілком зрозуміло. Адже гостем – на запрошення Віктора Возняка був Ігор Насалик, Калуський міський голова з Івано-Франківщини. Пан Ігор, напевно, є нині найвідомішим мером у Вкраїні.

Що найбільше нам сьогодні заважає? Те, що досі не подолана радянська система влади. Й багато хто думає, що змінити тут нічого неможливо. Інакше мислить харизматичний калушанин Насалик, який перетворив своє місто на таке, яке викликає подив і заздрість у багатьох.

Ви можете уявити собі повністю безкоштовну медицину, включно з обстеженнями на магнітно-резонансному томографі та іншому обладнанні? Звісно, ні. А от у Насалика в Калуші пацієнти лікарні ні за ліки, ні за обстеження не платять.

Дороги теж у місті не гірші, ніж, скажімо, в Польщі. Вистачає грошей і на освіту (вчителі, учні яких перемагають на олімпіадах та в різних конкурсах, отримують від мерії доплати). Є в місті свій Льодовий палац, який успішно функціонує…

Звідки все це? – спитаєте ви. Як говорить Ігор Насалик, результату можна досягти, коли кошти використовуються ефективно.

Шість років тому, коли Насалик уперше став міським головою, бюджет Калуша складав 50 мільйонів і 30 мільйонів було боргів. Воду подавали двічі на день по дві години. Сьогодні ж і вода є, і школи відремонтовані, й в усіх комунальних житлових будинках встановлено пластикові вікна. А бюджет міста становить 200 мільйонів.

Звідки ж гроші? Насамперед всі земельні ділянки продають лише на аукціоні. Об’єкти комунальної власности не продають, а на конкурсній основі віддають в оренду. Крім того, хоч було це вкрай непросто, змусив Насалик російський економічний гігант «Лукойл», присутній в місті, сплачувати всі належні податки за використання землі. Є також чималі надходження від комунального ринку (теж збудованого за час керівництва Ігора Насалика). Отримує місто непогані кошти й від реклами, яка в Калуші повністю належить комунальному рекламному агентству.

Сам же Ігор Насалик не вважає ситуацію в Калуші чимось незвичним. Він упевнений, що закон про місцеве самоврядування дає широкі можливости. Головне – справді мати бажання працювати саме заради громади.

Говорив гість і про політику. На думку пана Ігора, найкращий варіант висунення кандидатур в «мажоритарні» – своєрідні праймеріз. Тобто, щоби висувала претендентів на депутатське кріселко громадськість, а партія, та чи інша, вже після цього тільки рекомендувала. Адже сьогодні в нас лише три відсотки людей належить до політичних партій. То як тоді меншість може вирішувати за всіх українців?

Про Українську партію, одним з лідерів якої є калуський гість, Ігор Насалик сказав, що, в першу чергу, несе вона не політичне навантаження, а прагне об’єднати людей, готових зробити так, щоб український успіх, аналогічний калуському, був можливий не лише в окремо взятому місті. Й серед тих, кого б хотів він бачити у своїй команді, Ігор Насалик назвав відомого дрогобицького підприємця, господарника, доброчинця Віктора Возняка.

На завершення передачі Калуський міський голова запросив дрогобичан ознайомитися з функціонуванням установ освіти та медичних закладів у Калуші.

Джерело http://maydan.drohobych.net/?p=12869

Leave a Reply