Відповідь п. Сергію Мицику

Минулого тижня депутат Трускавецької міської ради від «Фронту змін» Мицик С. Я. виступив у пресі із публічною заявою на ім’я голови ТМО Партії регіонів Лева Грицака. Оскільки неозброєним оком видно, що багато зі сказаного цим депутатом явно не відповідає істині, ми вирішили проаналізувати заяву пана Мицика, взяти коментар у голови ТМО Партії регіонів Лева Грицака та подати ці матеріали на розгляд читачів


Коментар Лева Грицака

Лев Грицак, голова ТМО Партії регіонів: «Питання, які у своєму листі до мене піднімає депутат Мицик С. Я., можна вирішити, якщо розглянути їх в кількох ракурсах. Перше – хто для чого йшов у міську раду. Тепер, у ситуації підвищення тарифів для трускавчан, стає чітко та зрозуміло, хто ж ішов, щоб щось зробити для людей, а хто виключно задля вирішення власних інтересів.

http://1.bp.blogspot.com/_7lSJiFsuXZg/TLdI7XGOeLI/AAAAAAAAAOs/oQRqvE_Uv-Q/s1600/%D0%93%D1%80%D0%B8%D1%86%D0%B0%D0%BA.jpgДруге – це питання порядності. Пан Мицик наводить цифру 25 мільйонів збитків КП «Наше місто», хоча це цілковито надумана цифра. Він як депутат міської ради прекрасно знає, що ревізія КРУ доказала повну безпідставність звинувачень у розтраті 18 мільйонів. Та «Фронту змін» просто вигідно експлуатувати цю тему, звинувачувати мене, Алієва, КП «Наше місто», хоча жодного доказу, аргументу про якусь розтрату у них немає. Та з волі Божої 18 мільйонів гривень «вилізли» як колосальна розтрата саме у «Фронті змін», я маю на увазі неефективне освоєння такої суми грошей при ремонті відремонтованих вулиць Трускавця у 2012 році. Фактично у Трускавці «Фронт змін» ці державні кошти викинув на вітер, адже дороги не потребували ремонту і за це рано чи пізно хтось мусить відповісти.
Пан Мицик С. Я. у своїй заяві згадує про 132 гектари землі, про якісь нібито домовленості, відкати, робить натяки. Чому ж він не наведе конкретних даних, якщо в нього такі є? А стосовно земельних махінацій вже нової влади Трускавця на чолі із «Фронтом змін», такі дані є, я маю на увазі історію навколо незаконно задіяних трьох земельних ділянок на вулиці Карпатській в районі ресторану «Очаг». Тут є явні порушення, та про це пан Мицик мовчить, бо йому власне у цьому випадку вигідно мовчати.

Стосовно ж тарифів, то я завжди був на тій позиції, що тарифи хоча і треба підвищувати, та робити це потрібно із врахуванням посильності навантаження для мешканців. А твердження, що Грицак використав весь ресурс міста, свідчить про слабкість команди нового мера, там нема кому думати про перспективу розвитку курорту. Яскравий цьому приклад – ситуація із рекламою, коли міський бюджет зазнає значних недопоступлень з цього джерела доходу, а головна причина – намагання перерозподілу сфер впливу, намагання підімнути цей вид бізнесу під себе окремими представниками влади. І таких прикладів можна наводити багато.
Інший приклад – міська влада Трускавця тепер мало що не цілується в губи із ЗАТ «Трускавецькурорт» замість того, щоб поставити вимогу, аби міський бюджет отримав дохід і від реалізації мінеральних вод. А хіба не можна поставити під сумнів акт ЗАТ «Трускавецькурорт» на постійне землекористування землями? Повинна бути укладена угода між ЗАТ «Трускавецькурорт» та міською владою Трускавця, яка мала б метою не якусь платонічну взаємну любов, а вигоду для міста, щоб із ресурсів курорту мали користь не лише якісь приватні структури, а вся трускавецька громада.

Хочу теж сказати, що Трускавецька міська організація Партії регіонів категорично незгідна із політикою «Фронту змін», яка своєю мовчазною згодою на буріння свердловини в курортному парку навесні 2011 року, в першій санітарній зоні охорони трускавецьких родовищ мінеральних вод сприяла погіршенню екологічної ситуації в місті, екологічного стану цілющої води «Нафтуся». Незгідні ми і з політикою передання земель у курортному парку для ЗАТ «Трускавецькурорт». Позиція ТМО Партії регіонів є чітка та зрозуміла – і курортний парк, і земля, і «Нафтуся» та інші цілющі трускавецькі води повинні належати виключно трускавецькій громаді. Це, до речі, моя принципова позиція, яку я завжди відстоював і буду відстоювати до кінця своїх днів. Бо не можна входити в залежність від багатих власників. Міський голова багато говорить про економічну незалежність міста, та фактично вчиняє дії цілком протилежні до декларованих.

Насамкінець хочу сказати пану Мицику, що заява трускавецької організації Партії регіонів стосовно необґрунтованого підвищення тарифів – це ніякий не піар, як звикли піаритися «фронтозмінівці», це наша принципова позиція. Це і позиція Президента, який підтвердив, що Україна не піддасться на тиск Євросоюзу, щоб підняти ціни на газ для населення на 50%. Як би «Фронт змін» у Трускавці не вважав нашу заяву піаром, та вона довела, що саме ми відстоюємо інтереси мешканців. І те, що виконком 24 лютого дещо знизив тариф на обслуговування житла та прибудинкових територій – це наша перемога для громади, яку ми вибороли спільно з деякими іншими політичними силами, громадськими організаціями. Та ми будемо і надалі відстоювати інтереси людей, а не чиїсь меркантильні інтереси і домагатимемося подальшого зниження тарифів».
Неконструктивна демагогія Сергія Мицика
Не до тебе п’ють – не кажи «дай, Боже!». Так говорить народна мудрість відносно тих, хто говорить щось не по темі, або ж пхає своїх п’ять копійок туди, де не потрібно, втручається, куди не слід. Це прислів’я дуже гарно показує ситуацію, в якій опинився пан Мицик С. Я., представник «Фронту змін», намагаючись вигородити їхнього міського голову Руслана Козира. Бо на звернення Лева Грицака, очільника ТМО Партії регіонів, яке той адресував міському голові, чомусь відповідь вирішив дати пан Мицик. А справа стосується підвищення тарифів. Тож на всі закиди та домисли пана Мицика С. Я. даємо аргументовані спростування, побудовані на чітких фактах.
У тому, що «Фронт змін» бере на себе «обов’язок» коментувати звернення голови осередку Партії регіонів у Трускавці, нема нічого дивного, це – спосіб попіаритися і тільки. Тим більше, коли цій політичній силі у Трускавці більше нема чим похвалитися.
Майже з перших рядків свого «коментування» пан Мицик С. Я. відкрито вводить в оману читачів, адже питання підвищення тарифів за часів Лева Грицака ставилося на порядок денний і то неодноразово. Навіть якщо не брати до уваги те підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, проти якого виступали гучно та з пікетами і ті депутати, які тепер входять у козирівську коаліцію, то варто хоча б згадати про підвищення тарифів у 2008 році, проти якого тоді виступала партія «Батьківщина»: і підписи людей збирала, і навіть відбувся суд у Львові. До речі, «Батьківщина» тоді суд програла, а нові тарифи на квартплату від КП «Наше місто» були визнані судом аргументовані.
Пан Мицик чомусь апріорі визнає позиції Лева Грицака як міського голови слабкими в 2007 – 2008 роках, хоча навіть станом на 2010 рік пан Грицак отримав на виборах майже таку ж кількість голосів, як і Руслан Козир, тобто, підтримка громадою двічі міського голови Трускавця хоча і зменшилася, але не настільки, як би це хотів бачити представник «ФЗ». Напевно, перед тим, як робити такі заяви, варто б провести соціологічне дослідження та подивитися, наскільки сильними є позиції та популярність серед трускавецької громади теперішнього голови-фронтозмінівця.
КП «Наше місто» функціонувало протягом семи років і нарікань на його роботу щороку було не більше, ніж нарікань на роботу новостворених в 2011 році комунальних підприємств. А повторення неправдивої інформації, що Трускавець єдиний в регіоні не переглядав тарифів з 2007 року явно не відповідає дійсності. Інша річ, що міська влада намагалася не визискувати людей, а допомагати їм. Як нова «чесна» влада допомагає мешканцям, у котрих розмір середньомісячної зарплати НАЙНИЖЧИЙ у області, бачимо на приклад рішення виконкому від 15.02.2012. Пан Козир отримав у спадок нормальне комунальне господарство, яке функціонувало. А от що він залишить після себе – цього прогнозувати не беремося.
Хотілося б, щоб пан Мицик детальніше зупинився на цифрі 25 мільйонів, проаналізував її, а не повторював те, що не знаходить жодного документального підтвердження. Якщо попередня влада покривала збитки підприємства, вишуковуючи зовнішні ресурси, то честь їй за це і хвала, що вона не лізла своєю рукою в кишені простих трускавчан. Адже завдання влади – сприяти громаді, думати про розвиток міста, а не визискувати громадян. Та, очевидно, «Фронту змін» такі етичні норми не стосуються, якщо пан Мицик робить такі заяви, називаючи турботу про людей злочинною практикою. А щомісячне підвищення тарифів на послуги від моменту приходу пана Козира до влади – це хіба не злочин проти трускавецької громади?
Козирна влада прийшла на відремонтовані дороги, на зроблені внутрішньоквартальні проїзди, на нові тротуари, на майже закінчені об’єкти теплопостачання «Спортовця», лікарні, житлового масиву на Сагайдачного – Бориславській, на зроблені реконструкції об’єктів освіти, культури, охорони здоров’я. Стартові можливості нової влади Трускавця були значно вищими, ніж стартові можливості сусідніх міст – Борислава, Стебника, а особливо Дрогобича, де дійсно догосподарювалися до ручки. Та отримавши від Лева Грицака місто-сад, нова влада під проводом Козира та «Фронту змін» перетворила його за якихось півтора року в руїну. Можна було б детально зупинитися на причинах, чому різко скоротилася кількість відпочивальників, чому зменшилася кількість інвестицій, чому такий бідненький бюджет Трускавця часів Руслана Козира, якщо порівнювати з бюджетами часів Лева Грицака. Та все можна звести до одного – невміння пана Козира та його команди господарювати. Замість пошуку джерел розвитку, джерел наповнення бюджету у команді Козира займаються пошуками винних, замість вміння тримати марку та продовжити справу Лева Грицака маємо лише нарікання, бідкання та запевнення, що «ми не маємо впливу на ці процеси». Напевно, що Лев Грицак має чим похвалитися перед громадою, а от чи маєте чим похвалитися ви, пане Мицик та вся нова влада міста? Може тим, що воює з людьми мистецтва чи тими, хто приводить у місто відпочивальників? Чи тим, що щомісяця посилює тиск на мешканців, радуючи нас щораз то новими тарифами?
Складається також враження, що пан Мицик забув, що за продажем 132 гектарів землі стоять ті депутати, хто тепер творить козирну коаліцію, або навіть представляє «Фронт змін» та Трускавець на обласному рівні. Пан Мицик говорить, що є свідчення, що керівництво міста отримало відкат у кілька мільйонів гривень. Чому ж ці свідчення не передати у правоохоронні органи? І чому пан Мицик не поставить запитання, для прикладу, депутатам Іванишину, Пільку, Чебаненку, Яворському, Крамару, Юнику, Швецю, Стародубу, Кіселичнику, Беднарчуку, Шумину, Пономаренко, Шиманській, Кульчинському, Возняку та багатьом іншим, хто і тепер не є далеко від влади – а Ви голосували за продаж 132 гектарів і чому Ви це робили? Голова трускавецького «Фронту змін» пані Валентина Бодак була членом міського виконавчого комітету ТМР, тож якщо попередня влада здійснювала якісь порушення (а це в жодному разі не доведено, тож це можна висловлювати тільки як гіпотезу, припущення), то «Фронт змін» є співвідповідальним за ці порушення. Те, що пан Мицик стає на захист інвестора, тобто «Альфи Плюс», означає, що можливий варіант, що у продажі цих 132 гектарів землі був хтось набагато дужче зацікавлений, ніж Лев Грицак і не виключено, що цей хтось тепер займає високу посаду у стінах трускавецької мерії.
А ось цитата із заяви пана Мицика. «І випадок із 132 га землі – не поодинокий. Це – система. Владу такого способу мислення і дії прийнято називати «грицаківщиною». А тому, пане Грицак, ви не маєте морального права повчати теперішню владу, яка не заплямувала себе нічим подібним. Теперішню владу не можна звинуватити у меркантильності підходів до вирішення питань, на відміну від системи взаємостосунків між міським головою і депутатами, запровадженої за вашого правління, коли потрібні рішення у депутатів купувалися».
Пан Мицик перевершує сам себе цими словами. Хіба нова влада не купила собі більшість, заткавши рот керівникам кількох політичних сил, надавши їм посади? Хіба пан Мицик не бачить, як меркантильно просуваються одні земельні питання, а інші блокуються? А кадрова політика призначення чиновників типу п. Татомир на посади – це прозора та чесна політика? Вживання керівником фракції «За зміни» терміну «грицаківщина» означає підтвердження політики цькування не тільки попереднього мера Трускавця, якому громада двічі довіряла керування містом і то значно більшою кількістю голосів, ніж вона це зробила для п. Козира в 2010 році. Вживання цього терміну – це визнання факту переслідування простих людей, які працювали в команді Лева Грицака. Та ці люди працювали на користь міста. А на чию користь працює нова влада Трускавця, для нас, мешканців, залишається загадкою.
Напевно, що пан Грицак за вісім років не зробив стільки кривди для трускавецької громади, скільки вчинив її пан Козир за якихось півтора року. Краще б він займався і далі розведенням благородних карпатських оленів та продавав сухі суміші, або ж добудовував Майдан, аніж вустами пана Мицика вимагав покаяння у того, хто ввійшов в історію Трускавця як добрий господар.
Критикуючи Лева Грицака та посилаючись на Президента, пан Мицик несвідомо підтвердив факт, що «Фронт змін» і Партія регіонів є фактично партіями-партнерами, а так звана опозиційність смугастих – не що інше, як звичайна фікція. Але щоб нас не звинуватили в якійсь упередженості до «ФЗ», то наведемо малесеньку цитату зі статті «Таємниці Адміністрації Президента-2» з газети «Експрес» за 8-15 вересня 2011 року, де Василь Базів говорить буквально таке: «… Яценюк – це однозначно «внук». Якщо Віктор Андрійович називав себе «сином» Леоніда Даниловича, то Арсеній Петрович однозначно «внук». Це сімейний проект Кучми та Пінчука. Найясніша родина вирішила мати свого кандидата в президенти, вибрали хлопця на виріст, фінансують, годують, просувають…». А про людське око варто покритикувати свого годувальника, подібно як у Трускавці пан Козир критикує Лева Грицака, намагаючись не згадувати про всі ці домовленості, які були між ними ще далеко до виборів.
Пан Мицик так спереживався за кошти лікарні, освіти чи культури, що забув, скільки коштів отримує міський голова і на скільки збільшено його зарплату. Якщо затягувати паски, то треба затягувати всім, а не громаду заставляти бідувати, а самим жирувати. Може скоротити посаду третього заступника, його роботи й так не видно, а ці кошти перекинути на потреби ЖКГ? Може подумати і про людей, а не лише про свої меркантильні інтереси? А може варто нагадати пану Мицику, як рада алярмово приймала рішення по оцінці землі, а потім так само алярмово його відміняла, бо це стосувалося інтересів і його, і інших фронтозмінівців? Так що не треба із себе показувати такого великого благодійника громади, інколи краще помовчати, ніж «дбати» за освіту чи культуру. А 450 тисяч на ОСББ як будуть використані? Хіба не для творення плацдарму на вибори? Отож-то, нема чого на люстерко нарікати, коли личко в пір’ячку.
Пан Мицик покладає вину, що зима була лютою та морозною на … Лева Грицака. Однозначно, те, що в лютому були морози мінус тридцять – це вина попереднього міського голови. Це він замовив ці морози, щоб потім пропіаритися на пунктах обігріву (жарт). А якщо серйозно, то розірвання угоди з КП «Наше місто» було абсолютно правильним кроком, а от небажання керівника КП «Трускавецьтепло» Руслана Крамара укладати угоду на теплопостачання ряду об’єктів міста з «Карпатами» в 2011 році свідчить, що владі дуже далекими були проблеми і СШ № 3, і садочка «Дзвіночок», і мешканців ряду будинків по Данилишиних. А заяви, що Лев Грицак «безславно» пішов із посади явно не личать пану Мицику. Дай Боже пану Козиру піти з посади хоча б так само, дивлячись у вічі людям, а не втікаючи кущами.
Повертаючись до теми тарифів, зазначимо, що законодавча база одна для всіх, та ніде тарифи не піднімають такими шаленими темпами та в таких розмірах, як у Трускавці. Це може означати тільки одне – подекуди у місцевої влади є ще совість та голова на плечах. І не всюди міські голови думають, як витрясти з громади останню копійку. Стосовно ж закликів до протестів, про які згадує пан Мицик, зачіпаючи у своєму листі і мою скромну особу, то в жодній публікації відкрито ми не закликали до повалення цієї міської влади, хоча вартувало б. Нас дивує лише позиція тих політиків та політичних сил, які репетували та закликали до протестів, коли тарифи підвищувалися на кілька копійок; коли ж вони підвищуються вдвічі-втричі, то ці політики та політичні сили як в рот води набрали.
До речі, тарифи на виконкомі прийняли потаємно і багато депутатів дізналися про це тільки пост-фактум. Гадаємо, що це можуть підтвердити представники дуже різних політичних сил в міській раді. А якщо пан Мицик замість критики хотів почути похвалу за крок підвищення тарифів у кілька разів, то навряд чи він цього дочекається. Хай такої похвали шукає у козирних виданнях, вони дійсно чорне назвуть білосніжним. Якщо б ми мовчали на факт кричущої несправедливості, то тоді б каміння волало. А нам пан Мицик може подякувати хоча б за можливість почути неперекручену та не викривлену думку громади у різних її проявах. Якщо ж «Фронт змін» хоче слухати дифірамби, то, повторюємо, їх він може почути, але чи варто? Краще гірка правда, ніж солодка брехня.
Напевно, пан Мицик перед тим, як звинувачувати Лева Грицака у зміні політичних поглядів, мав би поцікавитися життєвим та «творчим» шляхом у заслужених фронтозмінівців Трускавця – Петра Іванишина, Валентини Бодак, Теодозія Копка (чи Капка), Богдана Стасишина, та і у Руслана Козира. Де вони були, в яких партіях у 1980, 1998, 2004? А про мораль та етику йому краще б прочитала лекцію викладач атеїзму та наукового комунізму, а співдоповідь виголосив би керівник комсомольської організації. Не хочемо тут називати інших прізвищ, сподіваємося, що пан Мицик як наполегливий шукач правди докопається і до них – як у «Фронті змін» трускавецькому, так і на рівнях регіональному, обласному, загальноукраїнському. Пошукайте, пане Мицик, у Бориславі, Дрогобичі, Самборі, Львові, там тих, які в значно молодшому віці, ніж Лев Грицак, поміняли кількакратно партійні штандарти, є немало. І цікаво, скільки партій поміняє сам пан Мицик, коли досягне 60-річного віку, коли вже за його плечима і Соціалістична партія, і «Наша Україна»…
Жодного разу влада Трускавця не організувала хоча б якоїсь зустрічі із громадськістю, жодна пропозиція громадських організацій не була врахована, а пан Мицик пише, що влада «враховує критику громади». Так, лише коли обурення переливається через край (приклади – перенесення зупинки на Дрогобич, нова земельна оцінка чи протести відносно ситуації в курортному парку), влада змушена давати задній хід. Влада в особі пана Козира та «Фронту змін» вважає, що вона єдино правильна сила, яка не помиляється, інакше б вона сама виступила з ініціативою співпраці з різними партійними осередками, громадськими організаціями чи знаними людьми. Та всюди їм ввижаються то «привид Грицака», то «рука Грицака», то «підступи Грицака». Замість послухати поради чи попросити поділитися досвідом, влада часто рубає гіллю, на якій сидить. Найгірше, що робить вона це не лише на шкоду собі, але і на шкоду всій трускавецькій громаді.
І останнє. Своє звернення Леву Грицаку пан Мицик жбурнув, наче символічну гранату на подвір’я колишнього міського голови, вмістивши в цьому зверненні всю свою ненависть до нього. Мовляв, ось вам, Леве Ярославовичу, що смієте вказувати нам, що смієте вимагати відміни рішення про підвищення тарифів. У червні 2010 року чиясь злочинна рука осатаніло кинула справжню гранату на подвір’я Лева Грицака. Ми не проводимо жодних аналогій, та хочемо тільки запитати пана Мицика – а чи не причетний часом він до цього кидка гранати у червні 2010?
Підготував Володимир Ключак

Leave a Reply