Утиски свободи слова у Дрогобичі

Інтернет — місце, де людина може вільно спілкуватися, обмінюватися думками з іншими. Сайт “Дрогобич Інфо”, якого часто називають ще й скандальним, чи не єдиний у нашому регіоні, де можна дізнатися чимало інформації про життя міста, діяльність чиновників, проблеми громади.

“ДІ” працює у рамках чинного законодавства, але і тут дісталися представники керівних ланок, які починають “пресувати” адміністратора, шеф-редактора сайту, авторів. Зокрема, мова ведеться про те, що після того, як на сайті було опубліковано “Казку про азійсько-дрогобицьку університетську династію або Чому до влади рвуться невдахи і банкрути”, один дрогобичанин упізнав себе у герої казки Монаху. За використання у “казці” свого прізвища (яке є загальною назвою) цей громадянин звернувся до суду із позовною заявою щодо стягнення із сайту “Дрогобич Інфо” та редактора газети “Гомін Галичини” Анни Баневської (газета передрукувала цю “казку”) по 50 тис. грн. компенсації за образу честі та гідності.

Складається враження, що влада не хоче, щоб люди вільно висловлювали свої позиції щодо різних подій у місті та регіоні. Зараз можновладці культивують цензорів… – невже повертаються традиції радянських часів?! Невже ми дожилися до широкомасштабного наступу на свободу слова в усіх напрямках?! Судові процеси, виклики до слідчого, погрози, тиск на родичів – це реалії, з якими все частіше стикаються працівники непідконтрольних владі засобів масової інформації та незалежні журналісти Дрогобиччини, проте відкрито вони про це не заявляють… саме через погрози.

Але досить, шановні колеги, сидіти в кущах і боятися сказати “Ні” цензурі: “Нi” – бо не вважаємо за можливе ставати на коліна, випрошуючи дозволу займатися професійною діяльністю; “Нi” – бо вся наша діяльність прозора i законна. Це – виклик не лише нам, журналістам. Це виклик кожній людині. Це та межа, яку ми не маємо права дозволити їм перейти.

Ми всі повинні допомогти журналістам відстояти право на чесну працю. Не забувайте, що журналісти — це четверта влада, і дуже хотілося б, щоб ми відповідали цьому високому званню. Ми прагнемо висловлювати свою думку незалежно від того, чи влаштовує вона впливову політичну або провладну групу. Хоча завжди знайдуться такі, кому не до вподоби журналістська правда.

Шановні колеги-журналісти, об’єднаймо наші зусилля! Спільно виступимо на захист сайту “Дрогобич Інфо” та газети “Гомін Галичини”! Солідарними зусиллями відстоїмо свободу слова! Закликаємо усіх небайдужих 28 березня 2012 р. (час буде повідомлено додатково) прийти у Дрогобицький міськрайонний суд (вул. Війтівська Гора, 39) і підтримати сайт “Дрогобич Інфо”.

Джерело: “Дрогобич Інфо”

Leave a Reply