Звернення міської влади Борислава стосовно водопостачання

Шановні мешканці м. Борислава та смт. Східниця!

Звернутися до Вас нас змусила проблема, з якою ми боремось вже не один місяць – водозабезпечення міста Борислава та смт. Східниця. Ця проблема надто складна, щоб її можна було вирішити миттєво. До проблем водопостачання місто йшло довгі роки. Ми всі знаємо, про старі зношені водогони, про енергозатратність, про високі тарифи, які не покривають фактичних затрат. Проблема водопостачання вже всім оскому набила. Стан речей надто складний, щоб місто змогло впоратись самостійно. Потрібні величезні кошти, щоб бодай покращити ситуацію. А тепер коротко розкажу про стан водозабезпечення, який складається на сьогодні.

До 11 січня водопостачання нашого міста та Східниці здійснювалося двома насосами. 11 січня вийшов з ладу електродвигун робочого насосу №5, а вже 15 січня вийшов з ладу електродвигун насосу № 3. Водопостачання двох населених пунктів почало здійснюватися резервним насосом.

Враховуючи, що в січні-лютому температура повітря знижувалась до рекордно низьких температур і становила від -26 до -35С. КП «Бориславводоканал» постав перед вибором, чи вмикати насос з зупинкою, згідно графіку і вкластися в місячну норму вартості спожитої електроенергії, але тим самим заморозити водогони і повторити долю водоканалу Євпаторії, чи зберегти мережі, але збільшити вартість спожитої електроенергії. Нагадаємо, електроенергія в нічний час коштує 38 копійок, а вже в час пік 1грн. 80 коп., в час напівпік – відповідно 1 грн.10 коп.

Тому, з метою недопущення замерзання незахищених ділянок магістральних водопроводів, було прийнято рішення не зупиняти насос. Відтак він працював цілодобово. Це призвело до зростання вартості спожитої електроенергії за місяць в два рази. Саме відновлення мереж потребувало би мільйонних вкладень. Яких немає ні в водоканалу, ні у міському бюджеті. А через складний рельєф відновлення водопостачання потребувало б надто багато часу. Місто опинилося перед двома бідами . Щоб уникнути соціальної напруги та бодай зменшити незручності мешканців Борислава та Східниці, ми підкачували воду безперервно, що призвело до заборгованості водоканалу перед ПАТ «Львівобленерго» . Заборгованість сягнула понад 600 тисяч гривень.
КП «Бориславводоканал» не змогло вчасно ліквідувати заборгованість за електроенергію. Водоканал за місяць збирає близько 700 тисяч грн..,з них на електроенергію йде понад 300 тисяч, ще близько 400 тисяч гривень потрібно на зарплату, а ще потрібно закупити паливо інші вкрай необхідні матеріали, щоб підприємство могло функціонувати. Окрім того, підприємство в рік ліквідовує до 5 тисяч витоків.

Внаслідок всіх цих подій, 27 лютого Львівобенерго припиняє електропостачання та відключає насосну станцію Рибник. Місто та Східниця знову залишаються без води. Міська влада звернулась за допомогою до Львівської обласної державної адміністрації та ПАТ «Львівобленерго з проханням розтермінувати заборгованість, що утворилася.

2 березня в нашому місті відбулось розширене засідання за участі представників головного управління житлово-комунального господарства Львівської облдержадміністрації, головного управління з питань надзвичайних ситуацій та казначейства, депутатів міської та обласної рад. За результатами проведених нарад, зустрічей та відповідних консультацій стан речей наступний : – водоканал не може взяти позики, через збиткову діяльність. Міська рада відповідно до законодавства теж не може погасити заборгованість, та й зрештою таких коштів в міській казні немає.

Ситуація залишається напруженою, але контрольованою. Так станом на суботу, 3 березня вдалося досягнути домовленостей з «Львівобленерго» і розтермінувати заборгованість водоканалу на півроку.

Шановні мешканці Борислава та Східниці. Просимо Вас допомогти в такий скрутний час водоканалу через вчасну оплату за надані послуги. Адже заборгованість споживачів сягає близько 2 млн. грн. Кожен, вчасно оплачений рахунок – це можливість подати воду цілому місту.

На сьогоднішній день ситуація з водопостачанням залишається напруженою. Маємо надію до кінця тижня запустити ще один насос і тоді покращиться подача води на верхні поверхи багатоповерхівок. Ми маємо надію, що в ранковий час забезпечимо подачу води щоденно, а у вечірній час водопостачання буде значно скореговано. КП «Бориславводоканал» змушене йти на такі непопулярні кроки через заборгованість та необхідність погашення розтермінованої заборгованості перед Львівобленерго.

Бориславська міська рада та КП «Бориславводоканал» приносять свої вибачення мешканцям за незручності. Міська влада здійснює всі необхідні заходи та прикладає максимум зусиль, щоб ситуацію з водопостачанням вирівняти.

Для «Трускавецького вісника» надіслано відділом внутрішньої політики Бориславської міської ради

Джерело: Трускавецький вісник

  1. SyzanSyzan08-05-2013

    Це жах!!!!! У нас в домі вже тиждень нема води, я проживаю на 9-му поверсі, де ваша обіцяна вода.

Leave a Reply