Новини за тиждень

ЧЕРНЕЦЬ ПОДАВ ДО СУДУ

28 березня має відбутися судове засідання за позовом Мирона Чернеця, викладача Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, до газети “Гомін Галичини” та інтернет-сайту “Дрогінфо”. Підставою вимагати 50 тисяч гривень стала опублікована в цих виданнях “казочка”, яка, на думку позивача, ображає його честь і гідність. Якщо вагітна редакторка “Гомону Галичини” Анна Баневська з трепетом очікує вердикту, все ж таки сподіваючись на справедливість суддів, то шеф-редактор “Дрогінфо” Максим Федис вважає себе непомильним у цій справі й розкручує по повній програмі свій інтернет-ресурс. Опубліковане продовження “казочки”, де ми впізнаємо багатьох осіб, які мають реальні шанси стати ректором навчального закладу. У коментарях на “Дрогінфо” вже майже ніхто не говорить про суть справи, а вишукує компромат на викладачів університету. Сам Максим Федис запропонував заплатити 20 тисяч гривень за пікантні подробиці, що стосуються Мирона Чернеця. Експерти вважають, що важко буде засудити “казкарів”, проте, враховуючи стан правоохоронної системи та грошові потоки, які тут крутяться, можна сподіватись і на плачевні підсумки для газетярів.

ЧИ ЗРОСТЕ ФРАКЦІЯ ПАРТІЇ РЕГІОНІВ?

Минулої суботи партія “Сильна Україна” влилась до Партії регіонів. Сергій Тігіпко фактично кинув понад три мільйони виборців, які проголосували за нього на президентських виборах. У Дрогобичі фракція “Сильної України” є найбільш потужною. Проте багато депутатів вийшли з партії одразу після виборів. Якщо їх не нагнуть “донецькі”, то ще не факт, що вони поповнять лави фракції Партії регіонів. Під прапором “Сильної України” міським головою Дрогобича став Олексій Радзієвський, дії якого дають підстави стверджувати, що він вірно служить Партії регіонів.

ХТО НАЙКРАЩИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ПРЕЗИДЕНТ?

За даними опитування, проведеного Public Policy Polling, серед усіх президентів Сполучених Штатів Америки найпопулярнішим виявився Джордж Вашингтон. Позитивно до нього ставляться 89 відсотків американців.
Натомість 85 відсотків віддали перевагу Авраамові Лінкольну, а 74 – Томасові Джефферсону. Джонові Кеннеді симпатизують 70 відсотків опитаних.

Компанія Gallup провела опитування на предмет визначення найвидатнішого президента США з восьми останніх господарів Білого дому. Рейтинг очолив Рональд Рейган з 69 відсотками позитивних оцінок. На другому місці – Білл Клінтон (60 відсотків). Барака Обаму видатним президентом або “вище середнього” рівня вважають 38 відсотків американців. При цьому 35 відсотків мешканців країни назвали його поганим президентом або “нижче середнього” рівня.

Аутсайдером рейтингу став Річард Ніксон. Позитивно до нього ставляться 14 відсотків опитаних, негативно – 55. Буш-молодший отримав відповідно 25 і 47 відсотків.

Цікаво, а якби таке опитування було проведене серед мешканців України? Хто з чотирьох президентів новітньої доби був би удостоєний звання “найгіршого”? Ризикну припустити, що ним би став Віктор Ющенко, з якого багато питалось, а мало одержали. Найвищу сходинку виборов би, мабуть, Леонід Кучма, бо, як у тому старому анекдоті, що би не робили, а все одно виходить автомат Калашникова, себто Леонід Данилович.

Росії, за великим рахунком, і вибирати нічого. Хто переможе: Путін чи Путін? Звичайно, що Путін. Дещицю голосів, звісно, набере Єльцин, а Медведєв залишиться аутсайдером. Чи я помиляюсь?

А ось що стосується лідерів України за багатовікову історію, то тут думки можуть розділитися. Навряд чи багато голосів набере Михайло Грушевський чи будь-хто з козацьких гетьманів, бо пересічний українець принизливо мало знає своє минуле. Хіба що Богдана Хмельницького згадають. А у двобої між Володимиром Великим і Ярославом Мудрим боюсь, що виграє … Леонід Кучма – ну, про автомат Калашникова я вже казав.

Про Росію й говорити нічого. Там суперечки вестимуться в основному навколо імен Петра Першого та Йосифа Сталіна, а діячі типу Горбачова опиняться в аутсайдерах. Про російських царів, як і про наших гетьманів, мало хто згадає. А абсолютним переможцем усіх часів і народів стане – вгадайте хто з трьох разів? – правильно, Путін!
Єдине тішить: Україна в подібних опитуваннях все-таки ближче стоїть до цивілізованого світу, ніж недемократичного вибору по-російськи, де, власне, й вибору як такого нема, бо суперечка йде про те, який диктатор кращий…

ЧИ ВИСТАВЛЯТЬ РАТУШІ ЧЕРВОНУ КАРТКУ?

Сьогодні, 22 березня, має відбутися чергова сесія Дрогобицької міської ради. Вкотре опозиціонери ставитимуть питання про політичну ситуацію, а міський голова Олексій Радзієвський та депутати від більшості блокуватимуть його розгляд. “Батьківщина” і “Фронт змін” мають намір пікетувати ратушу і виставити народним обранцям “червону картку” за їхнє прислужництво режиму Януковича. Аналогічна акція була проведена 6 березня під стінами Дрогобицької райдержадміністрації. Проте виникають і певні сумніви. Нинішнє керівництво цих партій ставиться лояльно до Олексія Радзієвського, так що обіцяна акція може і не відбутися.

ЧИ СТАНЕ ОЛЕКСІЙ РАДЗІЄВСЬКИЙ КРАЩИМ МЕРОМ УКРАЇНИ?

У неділю, 25 березня, має відбутися фінал всеукраїнського конкурсу “Людина року”. На звання кращого міського голови України претендує Олексій Радзієвський. У прямому ефірі на Першому Національному каналі визначатимуть переможців. Є й більш достойні кандидатури, але зазвичай у таких конкурсах гору беруть інші фактори.

У ДРОГОБИЧІ ЗАБУЛИ ПРО ОСББ

За минулий рік у Дрогобичі було створене лише одне об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, хоча у передвиборчій боротьбі Олексій Радзієвський обіцяв цим утворенням всебічну підтримку. Фактично все звелося до фінансової допомоги лише одному ОССБ, яке очолює депутат міської ради, керівник депутатської комісії Галина Дівчур. Їй також надали земельну ділянку під садівництво і городництво, а потім дозволили збудувати хатинку. Минулої п’ятниці вшановували працівників комунальної служби з нагоди їх професійного свята, але на святковий концерт не запросили керівників ОСББ, які самотужки дають собі раду в непростих умовах, уже й не сподіваючись на допомогу від міської влади. Не нагородили їх грамотами, цінними подарунками, грошовими преміями – і це вже вдруге за час керівництва Олексія Радзієвського.

БОРИСЛАВУ – 625

19 березня 1387 року Борислав уперше згаданий в історичних документах.

ХТО СТАНЕ РЕКТОРОМ УНІВЕРСИТЕТУ?

Учора, 21 березня, мали відбутися так звані оглядини ректора Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. Всього було шість претендентів, серед яких дружина покійного ректора Валерія Скотного, декан одного з факультетів Василь Бойчук, викладач цього ж факультету Богдан Винницький і колишній декан Євген Кулик. Четверо дрогобичан мали скласти конкуренцію двом рівненчанам. Кожний мав розповісти, який він ладний і чому саме за нього слід голосувати. За умовами конкурсу, претендент має набрати більше 30 відсотків голосів, аби міністр освіти Дмитро Табачник затвердив його на посаді. Якщо цього не станеться, ректором може бути призначений будь-хто. Так що голосування трудового колективу є чисто формальним актом. Якщо в Табачника нема свого кандидата, то найбільше шансів перемогти, за оцінками експертів, має Василь Бойчук. Втім, бажання викладачів можуть співпасти з бажаннями міністра. Ось тільки чи виграє від цього дрогобицька громада?

ЧИ Є В ДРОГОБИЧІ КОМУНАЛЬНА СЛУЖБА?

Минулого тижня біля ратуші могла загинути дрогобичанка. Поруч з нею впав великий шмат ліпнини. Небезпечну ділянку обгородили шнуром, так що вхід до ратуші з одного боку був заблокований. А вже три тижні в центрі міста біля дитячого садочку “Полуничка” комунальники не можуть дати собі раду з проваллям, що утворилося. Тут паркують машини, ходять люди, а належних знаків щодо небезпеки не виставлено, не кажучи вже про необхідність проведення відповідних робіт. Що стосується магазину “Фото Квеллє”, де обвалилась одна з кімнат, то провалля просто засипали, хоча, здається, жодних інших робіт щодо недопущення подібного не проводять. Історичний центр Дрогобича залишається в небезпеці.

“КИЇВСТАР” ВИЩИЙ ЗА РАТУШУ

Триває протистояння між дрогобичанами з одного боку, та міською владою й “Київстаром” – з іншого. Обіцянки Олексія Радзієвського щодо демонтажу станції на вулиці Сагайдачного залишилися цяцянками. Прийняте на засіданні виконкому таємно від дрогобичан рішення про її встановлення й досі не можуть відмінити. “Київстар” наполягає на законності існування станції мобільного зв’язку, а влада виявляє дивну неповороткість у цій справі.

Джерело: Тустань

Автор: Анатолій Власюк

 

Leave a Reply