Новини за тиждень

ЧЕРВОНА КАРТКА ВІД РЕГІОНАЛІВ

Провалом закінчилася чергова спроба Олексія Радзієвського сподобатися регіоналам. Минулої суботи під час проведення всеукраїнського конкурсу “Людина року” в номінації “Міський голова року” перемогу здобув мер Ялти, який балотувався на цю посаду саме від провладної сили. Та й саме дійство фактично здійснювалося під патронатом Президента України, вітання від якого зачитала Ганна Герман. Укотре Олексієві Радзієвському дали зрозуміти, що він не з їхньої команди, хоча той сподівався, що його помітять і виберуть кращим міським головою України. Та, може, це й на краще, бо ганьба оминула дрогобичан. Як би вони тоді дивились в очі мешканцям Стрия чи Калуша, де здобутки міських голів набагато вагоміші? Тож чи не простіше, опираючись на власні сили та підтримку громади, позбувшись одіозних фігур у своїй команді, робити добрі справи у Дрогобичі, а не роздавати лише обіцянки-цяцянки й постійно озиратися на Київ.

ЗАБЛОКОВАНЕ “ДРОГІНФО”

Вчора, 28 березня, мало відбутися судове засідання у справі позову викладача Дрогобицького університету Мирона Чернеця до інтернет-сайту “Дрогінфо” та газети “Гомін Галичини”. Журналісти обіцяли підтримати колег. А напередодні невдачею закінчилася спроба вагітної Анни Баневської порозумітися з позивачем. У той же час Максим Федис повідомив, що рішенням судді заблоковано рахунок “Дрог-інфо”, що викликало щире здивування з боку багатьох юристів. Ці та інші дії позивача та відповідачів лише загострили ситуацію, так що про примирення вже не йдеться. Нагадаємо, що приводом до позову стала публікація “казочки”, в одному з героїв якої Мирон Чернець упізнав себе. Він вважає, що зганьбили його честь і совість, а тому вимагає від кожного з відповідачів по 50 тисяч гривень. Важко спрогнозувати, хто переможе, але точно не свобода слова.

ДЕ ЗНАЙТИ ЧЕСНУ ВЛАДУ?

Минулого четверга, 22 березня, в редакції часопису “Каменярі” Ігор Курус підбивав підсумки першого етапу реалізації стратегії розвитку краю.

За його словами, найсумніша перспектива чекає на Дрогобич і Борислав, а ось села Дрогобицького району можуть з оптимізмом дивитися в майбутнє.

В результаті проведеного опитування вдалося встановити, що те, чого хочуть люди, кардинально відрізняється від того, чим насправді займається влада. Мабуть, лише в Підбужі влада й громада дійшли спільної думки, що єдиним виходом із кризи є розвиток туризму.

З іншого боку, запропонована Ігорем Курусом стратегія розвитку краю не знаходить підтримки у можновладців, бо Ігор Курус начисто відрізає корупційні схеми. Звісно, це не може зацікавити міських голів. Це тим більше стає зрозумілим, коли абсолютна більшість опитаних висловила думку, що влада не повинна красти. Але де знайти чесну владу?
На думку Ігоря Куруса, туризм і рекреація, сільське господарство й переробка сільськогосподарської продукції є найперспективнішими для Дрогобиччини напрямками.
Ігор Курус також відповів на запитання присутніх.

Прозорість, відкритість, підзвітність

Саме таким критеріям повинна відповідати обрана нами влада. Чи є вона такою? На жаль, ні.
Про це минулого четверга, 22 березня, на своїй прес-конференції говорили представники Клубу “Соціс”, дрогобицьких міських осередків Національної Спілки журналістів України, Громадського руху “Відсіч” і Спілки Української Молоді.
З листопада 2011-го до лютого 2012 року вони проводили кампанію громадського контролю “Публічна влада – активна громада”. За результатами моніторингу підготовлено публічний звіт і випущено спеціальний номер газети “Точка опори”.

Представниця Громадянської мережі “ОПОРА” Ірина Швець познайомила присутніх із засадами громадського контролю. Це порівняно нова для України форма громадської активності , яка передбачає спостереження громадянами за тими, хто від нашого імені і за рахунок наших податків управляє містом. В основу спостереження покладено три принципи – прозорості, відкритості і підзвітності

Голова Дрогобицької організації Національної Спілки журналістів України Наталія Микитяк охарактеризувала з цих позицій діяльність міського голови. Попри те, що він щомісяця проводить прес-конференції, нема відкритості в доступі до публічної інформації. За півтора року каденції Олексія Радзієвського не було проведено жодних громадських слухань, хоча це передбачено законодавством.

Олег Дукас говорив про діяльність депутатів. Народні обранці не звітують перед своїми виборцями, не здійснюють прийоми громадян у визначених місцях. Нема інформації, як вони відвідують сесії та як голосують.
Анна Ленчук говорила про роботу виконкому. Нема інформації про питання, які виносяться на розгляд.
Іван Тихий, Святослав Сурма, Тарас Кучма, Михайло Ваврин, Сергій Гориславський, Богдан Николаїшин та автор цих рядків внесли конкретні пропозиції щодо того, як публічність влади може активізувати громаду. Звичайно, сама влада повинна бути зацікавлена в тому, щоби громада мала вільний доступ до публічної інформації.

ДВАДЦЯТЬ ДНІВ В ОЧІКУВАННІ БІДИ

Двадцять днів знадобилося комунальним службам Дрогобича, аби засипати провалля в центрі міста поблизу дитячого садочка “Полуничка”. Били на сполох майже всі місцеві засоби масової інформації, вмістивши за цей час декілька публікацій і фотографій з місця події, висвітлювала цю проблему телерадіокомпанія “Алсет”. Біда могла трапитися щомиті. Водії, не знаючи про провалля, припарковували неподалік автомобілі. А, головне, поруч бігали діти, які могли в будь-яку мить провалитися під землю. В цивілізованій країні керівник міста дав би вказівку негайно засипати провалля, що сягало трьох метрів углиб, й виставити необхідні загороджувальні знаки. Він би також вигнав з роботи керівника комунальної служби за злочинне недбальство. Проте, видно, Олексій Радзієвський не переймається проблемами дрогобичан, які свого часу йому повірили.

БОРИСЛАВ БЕЗ ВОДИ

Передвиборча обіцянка нинішнього міського голови Борислава Володимира Фірмана про цілодобове водопостачання додала йому чимало голосів. Але нині більшість із тих, хто голосував за нього, нарікають на мера. Справа в тім, що води взагалі нема, навіть у ті дні, коли вона має бути. Обурені бориславці бомбардують телефонними дзвінками владу, а та заспокоює: мовляв, ведуться ремонтні роботи, незабаром все буде гаразд. Серед мешканців визріває думка вийти до “білого дому” з порожніми баняками та відрами, вимагаючи відставки міського голови. Дехто має намір звернутися в правоохоронні органи, аби захистити свої конституційні права на здоров’я і саме життя.

У СТЕБНИКУ РОЗПОЧАЛАСЯ РЕКОНСТРУКЦІЯ СТАДІОНУ

22 березня футбольний клуб “Стебник” був заявлений на участь у чемпіонаті області серед команд першої ліги. За збігом обставин, саме цього дня розпочалася реконструкція стадіону міста калійників. Відновлення головної футбольної арени Стебника відбувається за сприяння головного редактора тижневика “Каменярі” Ігоря Куруса. У планах – збудувати п’ятиярусні трибуни, роздягалки та душові. Після першого етапу стадіон вміщатиме 500 уболівальників, а по завершенню всіх робіт – тисячу. Перед початком реконструкції місце під майбутню футбольну арену освятили отці Михайло Бучинський та Михайло Комарницький. Перший камінь під будову заклав головний редактор тижневика “Каменярі” Ігор Курус. Тепер у футбольному середовищі краю з’явилася інтрига. Всім цікаво, де скоріше відбудеться відкриття стадіонів: у Дрогобичі чи в Стебнику?

Анатолій ВЛАСЮК

Leave a Reply