Ваше тепло – наша турбота

Енергозбереження та енергоефективність стають пріоритетними напрямами енергетичної політики дедалі більшої кількості країн світу, що зумовлено вичерпністю паливно-енергетичних ресурсів, посиленням техногенного впливу на навколишнє середовище, невідповідністю власних запасів ресурсів та потребою в них.

http://i.io.ua/img_su/large/0020/38/00203863_n1.jpgНі для кого не секрет, що в Україні на сьогодні криза торкнулася не лише фінансового стану, але і стану природних ресурсів, вичерпаність яких на нинішній день залишає бажати кращого. Таким чином, однією з головних проблем нашої країни є не тільки пошук шляхів виходу з економічної кризи, але і пошук шляхів заохочення населення до негайного включення в програму енергозбереження на рівні країни.

Дрогобич також активно використовує Закон України «Про енергозбереження», зокрема прийнята Програма енергозбереження для населення на 2011-2015 роки. Що передбачає Програма та на яких умовах можна стати її учасником, ми поцікавилися у першого заступника міського голови Олександра КОРОСТЕЛЬОВА.

– Олександре Михайловичу, в чому суть Програми?

– Програма енергозбереження для населення є спеціалізованою програмою, орієнтованою на підвищення ефективності та зменшення обсягів використання енергетичних ресурсів. Мета Програми: зменшення споживання паливно-енергетичних ресурсів усіма категоріями споживачів через стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів; зменшення обсягу субсидій для населення за спожиті енергоносії; популяризація економічних, екологічних та соціальних переваг енергозбереження.

Це серйозний документ, що є логічним продовженням передвиборчої програми нинішнього міського голови Олексія Радзієвського та його команди.

– За якими напрямками діє Програма?

– У рамках Програми передбачено надання безвідсоткових кредитів населенню, визначених за такими напрямками: утеплення стін будинків, підлоги, горищ та дахів; встановлення та заміна вікон, вхідних дверей та віконно-балконних конструкцій; встановлення та реконструкція електроопалення за енергозберігаючими технологіями; встановлення та реконструкція індивідуальних систем опалення, у тому числі альтернативних до природного газу.

– Олександре Михайловичу, у чому полягає механізм реалізації Програми?

– Суть механізму полягає в тому, що банки надають кредит під 25% річних, з яких 15% від відсоткової ставки відшкодовує позичальникам, які отримали кредит на заходи з енергозабезпечення, обласний бюджет, а міський – решту, але не більше 10%. Таким чином, для позичальників кредит стає безвідсотковим.

– Чи існують умови кредитування?

– Так. Перший внесок – не менше 30% від вартості товару. Термін користування кредитом – до 3-х років.

– Які документи потрібні для того, щоб стати учасником Програми?

– Перелік документів, які необхідні для відшкодування відсотків за користування кредитом, обмежений такими позиціями:

– паспорт позичальника;

– довідка про присвоєння ідентифікаційного номера;

– довідка про доходи за останні 6 місяців;

– кредитний договір;

– документи, які підтверджують цільовість використання кредитних коштів: рахунок – фактура; договір купівлі-продажу, або документ, що підтверджує сплату коштів за придбаний товар або виконані роботи; акт перевірки цільового використання коштів за кредитом або документ, що підтверджує факт впровадження енергозберігаючих заходів; акт прийому – передачі товару/акт про надання послуг або накладна на товар.

– Олександре Михайловичу, чи всі дрогобичани можуть скористатися програмою енергозбереження?

– На жаль, є обмеження. У Дрогобичі визначена низка будівель, які зазначені як пам’ятки архітектури і встановлені жорсткі правила щодо їхньої реставрації. Процедура ускладнюється тим, що потрібне погодження Львівського обласного управління охорони культурної спадщини.

– Куди слід звертатися, щоб скористатися Програмою енергозбереження?

– Щоб скористатись цією Програмою, потрібно звернутись до кредитно-фінансової установи і укласти з нею договір для отримання кредиту. Пізніше подаються документи про виконання робіт (чеки, акти тощо). Тобто мешканець працює безпосередньо і виключно з обраною фінансовою установою. А фінансова установа сама подає документи до міської ради для відшкодування відсотків. До речі, фінансова установа не може нав’язувати позичальнику виробника матеріалів чи виконавця робіт.

– Олександре Михайловичу, чи всі фінансові установи Дрогобича працюють у рамках програми енергозбереження?

– Ні, право надання послуг із відшкодування відсотків за програмою енергозбереження мають лише три фінансові установи Дрогобича. Тому, якщо мешканці вирішили скористатись цією програмою, їм слід звертатися за такими адресами:

Банк «Ощадбанк», пл. Замкова Гора,3, тел.: (03244) 3-55-93; 3-71-44;

Банк «Львів», вул. Лесі Українки,16, тел.: 3-17-87, 41-07-06;

Кредитна спілка «Бойківщина», вул. Шкільна,7, тел. (03244) 45-10-35; вул. М.Грушевського,77, тел. (03244) 2-17-84.

Джерело: Галицька зоря

Leave a Reply