Сьогодні – 26 років з дня катастрофи на Чорнобильській АЕС

Сьогодні минає двадцять шість років від найбільшої ядерної катастрофи у світі – аварії на Чорнобильській АЕС. У ніч проти 26 квітня 1986-го року стався вибух на четвертому реакторі атомної станції.

Викид радіоактивних матеріалів дорівнював забрудненню від пів-тисячі бомб, скинутих на Хіросіму. Тоді керівництво Радянського союзу приховувало від громадян маштаби і наслідки катастрофи. Лише після того, коли Швеція повідомила, що на Фоксмарській АЕС знайшли радіоактивні частинки, принесені зі східної частини Радянського союзу, розпочалася евакуація. За офіційними даними, від катастрофи постраждали 5 мільйонів людей. Навколо ЧАЕС створили 30 кілометрову зону відчуження.

Після вибуху на четвертому блоку станції небезпечна для здоров’я радіація поширилася на значні території України, Білорусі та інших країн Європи. Десятки людей загинули безпосередньо внаслідок участі в ліквідації наслідків аварії, обсяг шкоди десяткам тисяч людей та їхніх нащадків належно оцінити неможливо і зараз.

Час не загоїв чорнобильських ран, не стер у пам’яті важкі й героїчні події, імена мужніх людей, які виявили жертовність, високий патріотизм і ціною власного життя й здоров’я зупинили ядерну катастрофу.

У місті Славутич, де живуть родини працівників сервісних служб, закритої 2000 року Чорнобильської АЕС, цієї ночі відбувся меморіальний мітинг.

«Люди, яких ми згадуємо, заплатили за цю помилку власним життям. Я сподіваюся, що це ніколи не повториться. Дай Бог, щоб нинішні керівники не повторили тих помилок, які були зроблені перед Чорнобильською аварією», – зазначив Володимир Щербина, який працював на АЕС під час аварії, передає «Радіо Свобода».

Президент України Віктор Янукович сьогодні візьме участь у церемонії запуску будівництва арки нового безпечного укриття Чорнобильської АЕС. Проект об’єкту, вартість якого становить понад півтора мільярда євро, ухвалили торік у квітні Україна спільно з міжнародною спільнотою.

Джерело: ЗИК, 5.uaОфіційний сайт дрогобицької РДА

Leave a Reply