Гаївчаний рекорд, “облом” Радзієвського та вишиванка Гольберга

Дрогобичани таки встановили рекорд, сотворивши найбільшу гаївку.


Минулого вівторка, 17 квітня, 5583 дрогобичан і гостей міста, взявшись за руки, організували Велику Гаївку, яка розтягнулася на декілька кілометрів. На святі було значно більше людей, але не всім дісталися спеціальні мандати від представників Книги рекордів України. За словами одного з них, дрогобицький рекорд заслуговує на те, щоби ввійти до Книги рекордів Гіннеса.

Найбільше до дійства долучилася молодіжна організація “Інше місто”, яку очолює Остап Походжай. Його батько – Микола Походжай – надрукував у власній фірмі “Коло” чимало інформаційної продукції з цього приводу. Спів-організаторами дійства були також підприємець Віктор Возняк і міська рада.

Однак, як це завжди буває, не обійшлось і без казусів. Так, секретарю Дрогобицької міської ради Тарасові Метику, який був одним з організаторів Великої Гаївки, не змогли в урочистій обстановці вручити диплом про встановлення рекорду. У цей час він спацерував Дрогобичем разом з “вітцями” міста Олексієм Радзієвським, який, подейкують, нещодавно відпочивав на сонячному американському узбережжі в Майямі, та Олександром Коростельовим.

Коли міський голова піднявся на трибуну і привітав дрогобичан зі встановленням рекорду, мешканці лише чемно відповіли на його Великоднє привітання: “Христос Воскрес!” – “Воістину воскрес!”, але палких аплодисментів після його промови не було. Треба було бачити сконфужене обличчя Олексія Радзієвського після такого “облому”. Куди й поділася “народна” любов дрогобичан до міського голови.

Але чи не найбільше розмов було навколо відомого журналіста Леоніда Гольберга, який прийшов на свято у вишиванці. Сподіваємося, що це не просто етно-національні мотиви зануртували в його душі, а тим самим Леонід Маркович причастився до ідей українського націоналізму.

Дрогобицький рекорд Великої Гаївки назавжди вписаний в історію міста та України. Але хочеться, аби він був не лише рекордом заради рекорду, а став поштовхом до національного відродження у древньому місті. Досі місцеві поводирі заводили дрогобичан на манівці, а нинішня влада своєю бездіяльністю випробовує їхнє терпіння. Велика Гаївка показала, що Дрогобич має велику енергію, а ще більший потенціал для наповнення незалежності українським вмістом.

Анатолій ВЛАСЮК

Джерело: Тустань

Leave a Reply