Чесний, як призабутий нами, успішний спосіб життя

Кожен з нас вже усвідомив, що до влади в Україні прийшла орда. Її агресія підсилюється тим, що ми вже встигли запізнати чисте повітря свободи та панування україноцентричної думки, тепер зіткнулися один на один з репресивною державною машиною, як в економіці, так і в політиці. Підстаркуваті комуністи почали розправляти плечі відчувши рідну атмосферу. Перебіжчики, роблять вигляд, що так і треба, не зупиняючись гребти під себе, ніби помирати їм із «срібняками», а не із власною совістю. Звичайні люди, ніяк не можуть втямити, що це не тимчасова шизофренія, яка може сама по собі минути. Одним словом, картина кінця світу вже починає пізнаватися в наших реалія…

З іншого боку, ми є поколінням, яке запізнало великі народні здвиги, що змели, здавалося б найміцніші сатанинські бастіони у 90-х роках та у 2004-у. Ми знаємо смак перемог, отриманих без гвинтівок та смертей, за рахунок готовності кожного з нас боротися за справедливість та порядність. Сьогодні від нас знову вимагається піднятися на захист слабенького вогника Свободи, без якого ми починаємо блукати в темряві зла, шукаючи тих, в кого воно менше, а не тих, де його не має. Ми чуємо заклики братися за вила, та тих глашатаїв не видно, бо провокатори бояться світла, будуть закликати пролити кров інших, а самі будуть сидітимуть осторонь.

Сьогодні на перший план повинна вийти наша усвідомленість того, що діється навколо нас, знання того, що варто робити. На сьогодні найбільш ефективним способом впливу на реалії життя залишаються вибори. Наша пасивність і небажання розібратися хто є хто приводить до того, що обираємо за фантиком, а не за суттю депутатів. Після виборів, вже традиційно, гірко жалкуємо та до наступних виборів знову реагуємо на блиск дзеркалець, а не на дійсні чесноти наших кандидатів.

Саме за таким принципом – зробити можливим свідомий вибір для кожного виборця, і діє загальноукраїнський громадський рух «Чесно», який запропонував у кожному місті та селі здійснити кампанію «Фільтруй раду!». Метою цієї кампанії буде застосування певних критеріїв оцінки стосовно кожного з майбутніх кандидатів до Верховної Ради. Такий простий, на перший погляд, спосіб дозволить говорити про цінності кандидата через його справи.

У найближчий час буде проведена інформаційна робота, щоб співставити на відповідність обраним критеріям всіх 450 депутатів сьогоднішньої Верховної Ради, а після липня, часу висунення кандидатів у депутати – всіх зареєстрованих кандидатів.

Щоб кандидат відповідав очікуванню громади, він повинен мати позитивні відповіді на такі критерії, запропоновані рухом «Чесно»: 1. Відсутність фактів порушень прав і свобод людини; 2. Незмінність політичної позиції відповідно до волевиявлення виборців; 3. Непричетність до корупційних дій; 4. Прозорість задекларованих доходів та майна і їх відповідність способу життя; 5. Особисте голосування в парламенті; 6. Участь у засіданнях парламенту та робочих комітетах.

Як бачимо критерії дуже прості і зрозумілі. Три критерії для нових кандидаті, що ще не працювали в парламенті (критерії 1, 3 та 4) і всі шість для кандидатів що перебували у парламенті.

Задачами руху «Чесно» є інформування громадськості, користуючись відкритими джерелами інформації, про відповідність кандидатів названим критеріям. Вже сам виборець буде приймати рішення про те чи голосувати за цього чи іншого кандидата. Іншими словами, рух «Чесно» не виступає суддею, а намагається озброїти виборця знанням про того, кого він обирає, тим самим допомагає виборцю бути більш відповідальним у своєму виборі.

Запрошуємо до руху «Чесно у Дрогобичі» до співпраці тих, хто готовий робити вибори прозорими, хто готовий докластися до закладання нового, здорового фундаменту – до обрання чесних українських представників народу.

Святослав Сурма,

координатор руху «Чесно у Дрогобичі»

Leave a Reply