Стратегічний план – справа чиновників чи громади?

В Дрогобичі розроблено Стратегічний план економічного розвитку міста на 2012 – 2020 роки в рамках канадсько-українського проекту «Місцевий економічний розвиток міст» (проект МЕРМ). Вже попередній перегляд проекту демонструє високу кваліфікацію залучених спеціалістів зі стратегічного планування.

 Але в цьому проекті не враховано причини невдалого впровадження раніше створеного стратегічного плану.

Відсутність розділу, де б були проаналізовані причин провалу реалізації попереднього стратегічного плану Дрогобича від 2006 року, несе в собі великі загрози. Такий підхід може призвести до того, що прорахунки минулого створять такі ж непереборні перешкоди для впровадження щойно запропонованої нової стратегії. Як наслідок, у запропонованому проекті стратегії розвитку є суттєві упущення у ство­ренні сценаріїв можливого розвитку, відповідно стратегічне бачення є збідненим та проведеному SWOT аналізу бракує об’єктивності.

 У загальному, причини не реалізації попереднього стратегічного плану є як зовнішні, так і внутрішні. Якщо на ліквідацію зовнішні ж причин місцева громада може впливати опосередковано (наприклад, на зміни до законодавчої бази, державного бюджету чи економіко-політичного стану держави), то на усунення внутрішніх причин (політична воля місцевої влади, громадський тиск на виконання стратегії, направлення місцевих ресурсів на реалізацію стратегії і т.п.) місцева громада може безпосередньо впливати через її самоврядування та власну активну позицію.

Саме під таким кутом зору пропонуємо громаді Дрогобича розглянути цей проект Стратегії. Його можна знайти за адресою: http://www.drohobych-rada.gov.ua/dok/2012/strat_plan.pdf

Святослав Сурма,

координатор руху «Чесно у Дрогобичі»

  1. Yatskiv YuraYatskiv Yura05-04-2012

    план – це добре, головне щоб він не став планом для плану

Leave a Reply