У Дрогобичі на кошти Світового банку реалізовують енергозберігаючий проект водопостачання

У Дрогобичі побувала делегація Світового банку реконструкції й розвитку на чолі з Марією Сотомайор, яка знайомилась з ходом реалізації проекту реконструкції технологічного обладнання та системи енергоживлення КП «Дрогобичводоканал», що фінансується Світовим банком.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK з посиланням на керівника КП «Дрогобичводоканал» Романа Шагалу.

З його слів, йдеться про перехід на нові, найсучасніші «рейки» видобутку та подачі споживачам води. Для цього на водозаборах, трансформаторних підстанціях і станціях другого підйому «викидують» усе, що там на сьогодні є, замінюють на нове. Деякі речі, як, наприклад, проведення паспортизації свердловин, унікальні. Заміна насосного обладнання на водозаборах, монтаж шаф керування, усієї логістики дасть змогу автома­тизувати процеси накопичення й подачі води, подавати усю інформацію на диспетчерські пункти в Гірному, Урожі та Дрогобичі.

До серпня ц.р. КП «Дрогобичводоканал» належить освоїти близько 13 млн грн. Проводяться роботи у двох підрозділах – спо­чатку на водозаборі в Гірному, потім в Урожі. В результаті буде створено усі технічні передумови для безперебійної подачі, цілодобового забезпечення споживачів водою, якщо, звісно, витримає мережа. Одним махом, найрадикальнішим способом у Дрогобичі ось-ось вирішать проблему-проблем усіх вітчизняних водоканалів – енергозбере­ження.

Побачене й почуте гостям спо­добалось. Як у Гірному, де мали змогу побачити, як здійснюються монтажні роботи на насосній станції другого підйому і трансформаторній підстанції, так і в Дрогобичі, де їхній представник проаналізував фінансовий бік справи. Керівник КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала відзвітувався за придбану «лабораторію на колесах». Йдеться про обладнання, яке із точністю до сантиметрів виявляє місця поривів підземних комунікацій, точко вказує, де слід копати. Коштує лабораторія до­рого. Але це якраз той випадок, коли вкладені кошти окупляються швидко.

Нагадаємо, що кілька років тому КП «Дрогобичводоканал», після успішного проходження конкурсного відбо­ру, увійшов до невеличкої групи вітчизняних водоканалів, які отри­мали право на кредит Світового банку реконструкції й розвитку для проведення згаданої вже рекон­струкції. Йдеться про програму до­помоги, яка здійснюється, вихо­дячи з глобальної стратегії Банку. Її реалізація гарантує різке покращення параметрів господарської діяльності підприємств, дає змогу ліквідувати все, від чого так по­терпають сьогоднішні українські водоканали – втрат води та  перевитрат електроенергії.

Наступний приїзд представників Світового банку до Дрогобича, мабуть, відбудеться у серпні, коли у водоканалі завершать перший етап реконструкції. Загалом же, повна реалізація проекту передбачає освоєння 25 млн  49 тис. грн. Термін окупності становить від 4,5 до 5 років.

Джерело: ЗІК

Leave a Reply