Чесний водій

Безкорисливу людину у наш час зустріти нелегко, особливо там, де моральні, духовні цінності перетинаються з матеріальними. Прикладів таких, коли людина навіть на побутовому рівні забуває, що таке добро, чесність можна навести чимало. На ринку вас можуть обрахувати, обділити, обдурити. Ось чоловік, який продає молоко, б’ється в груди, що воно свіже, ну щойно від корови. А воно, як переконалася через хвилину жінка, прокисле.
Не раз уже доводилося мені бути очевидцем і розповідати про те, як деякі водії маршруток у Трускавці ганьблять пільговиків-пенсіонерів, бо не платять за проїзд. Хоча останні мають на це право, бо таке рішення ухвалила міська рада.
Ще я не бачив випадку, аби водій повернув гроші старшій людині або відмовився від них. Бере і вважає, що совість у нього чиста.
Та зовсім іншу людину побачив я у маршрутці Трускавець – Стебник. Було це третього травня. У Трускавці на кінцевій зупинці, що біля залізничного вокзалу у салон автобуса зайшли хлопець і дівчина. Заплатили водію ї зайняли місце. Шофер, середнього віку чоловік, пильно подивився в їх бік, а тоді питає:
– Ви не загубили мобільний телефон?
– Загубив, – відповідає молодий чоловік. – А звідки ви знаєте?
– Запам’ятав. Ви їхали вчора цим автобусом. Коли всі зійшли, я оглянув салон і там, де ви сиділи, знайшов ось цей телефон. Ваш?
– Так. Це мій, «NOKIA».
– Прошу, візьміть і більше не губіть.
Молодий чоловік, який назвався Ярославом, тепло подякував водієві за його добрий вчинок. А водієм цим є Михайло Шпрінгер. Працює він на автобусі «Богдан».
Уже не вперше пан Михайло знаходить в автобусі загублені речі пасажирів і повертає їх потерпілим. Мав випадок, коли жінка залишила сумку з доброю сумою грошей. Не полакомився. Цілий тиждень возив. а таки знову побачив цю жінку і повернув її загублене. Було і документи залишали, та знаходив їх власників.
Приємно, що є такі люди серед нас, що в них честь і добро не вкрилися бур’яном наживи. Вами, пане Михайле, можуть пишатися ваші рідні, ваше керівництво та друзі. Добра вам та здоров’я на довгі роки.

Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Джерело: Трускавецький вісник

Leave a Reply