Міська влада протягом місяця приховує факт скасування нормативно-грошової оцінки землі

Нещодавно “Майдану” стало відомо, що нормативно-грошову оцінку комунальних земель міста скасовано. Багаторічна боротьба підприємств та підприємців міста завершилась на їхню користь, проте постає нове питання – що далі?

Хочеться нагадати той дивний, на мою думку факт, що мало не наступного дня після введення в дію нової нормативної оцінки дрогобицької землі, депутати, ще попереднього скликання, майже одностайно назвали це найбільшою своєю помилкою та зажадали її скасування. Проте всі зусилля тодішньої депутатської більшості виявились марними. Не мали успіху й спроби проведення чи то актуалізації нормативної оцінки , чи то її перерахунку: розробник зажадав за це близько 100 тис. грн., яких у міській скарбниці годі було шукати.

Тоді за «справу» взялись, ті хто найбільше постраждав від нової оцінки – великі промислові підприємства міста, підприємці та орендарі комунальної землі. Ще депутатський корпус “докопався”, що причиною зростання вартості землі могли стати вихідні дані, які лягли в основу нормативної оцінки. Та з’ясувалось, що копій цих документів у міській раді не залишилось, а передані виконавцю отримати неможливо. Отже, як мовиться, – «всі кінці в воду».

Все ж підприємці міста виявились доволі наполегливими. Спершу вони змогли відновити майже всі первинні документи та за допомогою Львівської асоціації платників податків провели громадську експертизу оцінки. В ній було аргументовано доведено, що станом на момент підготовки підставові документи не відповідали дійсності. Хоча й це не допомогло подолати злощасну оцінку.

Але попрацювали підприємцями не даремно. Саме виклади громадської експертизи стали доказовою базою у їхньому позові до Дрогобицької міської ради. Дванадцять юридичних та фізичних осіб звернулись до суду з проханням визнати незаконним, нечинним та скасувати рішення Дрогобицької міської ради № 880 від 25.06.2009 року «Про затвердження грошової оцінки земель міста Дрогобича».

16 грудня минулого року Дрогобицький міськрайонний суд задовольнив позов підприємців, і визнав незаконним та нечинним рішення міської ради, яким було введено у дію нову грошову оцінку. А вже 30 березня нинішнього року Львівський апеляційний суд підтвердив рішення дрогобицького суду, відхиливши апеляційні скарги Дрогобицької міської ради та управління комунальних ресурсів.

Таким чином, вже понад місяць дію грошової оцінки земель, запроваджену 2009 року, скасовано, а отже міська влада була зобов’язана повідомити усіх зацікавлених осіб та провести відповідні зміни у розрахунку платежів до бюджету, які пов’язані із зміною грошової оцінки земель.

Наразі ж дрогобицька міська влада мовчить.

Мовчить, бо, мабуть, сподівається, що ця справа не вийде поза коло учасників судового позову. Хоча стверджувати, що влада в цій ситуації бездіяльна, буде не справедливо. Адже ще 22 березня, певно передбачаючи негативний результат розгляду справи в апеляційній інстанції, влада проводить рішенням сесії доручення управлінню комунальних ресурсів виготовити нову нормативно-грошову оцінку комунальних земель міста.

Народна мудрість каже, що мудрий вчиться на чужих помилках, а дурний – на власних. В цій ситуації сьогоднішніх керманичів важко віднести до першої категорії, адже окрім того, що практично виготовлення грошової оцінки та її наступне погодження на місцевому та центральному рівнях затягнеться щонайменше на кілька місяців, розраховувати на швидке проходження оцінки через процедуру затвердження, як регуляторного акта, є зразком класичного самодурства. Адже попередники нинішніх владців розглядали та затверджували оцінку більш, ніж півроку, до того ж треба віднайти чималеньку суму для оплати її виготовлення.

Сьогоднішня влада в черговий раз доводить, що вона найменше переймається потребами міської громади та планує вирішити проблеми недолугої бюджетної політики примітивними фіскальними методами – шляхом збільшення тиску як на підприємців, так і на пересічних дрогобичан, необґрунтовано збільшуючи податки та платежі до бюджету.

До речі, вже 2010 року перероблена нормативна оцінка на підставі пропозицій дрогобицьких підприємців та Львівської асоціації платників податків мала б перевищувати введену 2009 року в дію грошову оцінку та складати понад 210 гривень за квадратний метр комунальної землі. Зрозуміло, що виготовлена цьогоріч оцінка не зможе бути нижчою за оцінку 2010 року. Отже, готуйте панове дрогобицькі бізнесмени шило та й приміряйте нові дірки на пасках, які невдовзі затягне вам дрогобицька влада.

А щодо міської скарбниці, – не слід забувати, що піврічне зволікання із вирішенням питання нормативної оцінки або корегування міського бюджету 2009 року призвело до ненадходження до скарбниці близько шести мільйонів гривень.

Посилання на документи:

Рішення Дрогобицького міськрайонного суду від 16 грудня 2011 року
http://reyestr.court.gov.ua/Review/21494857

Рішення Львівського апеляційного адміністративного суду від 30 березня 2012 року
Рішення № 34278/12/9104

Рішення Дрогобицької міської ради від 22 березня 2012 року № 558
http://drohobych-rada.gov.ua/na/2012/rish_ses_558.pdf

 

Джерело: МАЙДАН

Leave a Reply