У Дрогобичі на місці проведення фестивалю вишиванок хочуть розгорнути цирк

Запланований дрогобицькими молодіжними організаціями на 20 травня захід «Вишиванка – Фест», в рамках якого має відбутися «Парад вишиванок», концертивідомих етно- та рок-колективів «Тінь сонця» (культовий сучасний український рок-гурт, стиль музики якого називають «Український волелюбний folk-metal» чи «Козацький рок»), «Спалені вітрила», «Ворст», «Залізний хрест»,«Йорийклоц», «Тарасова ніч», «Cherryband» та інші колективи, може мати серйозні проблеми.

Останні події навколо головного майданчика проведення «Вишиванки-фест» біля Шпихліру стривожили молодь. Зі слів молодіжних лідерів, влада, знаючи про проведення фестивалю, уклала договір із цирком про оренду ним території біля Шпихліру із 16 по 20 травня.

«Справді цирк відбувається у владних кабінетах, продається не тільки територія, а й власна совість, – розповіла одна з молодіжних лідерів. – Міська рада офіційним листом схвалила проведення фестивалю МГО «Молодіжний прорив». А тепер на території Шпихліру височіє купол та транспорт невідомих циркачів, гроші яких важливіші, аніж проведення фестивалю, спрямованого на розвиток української культури, ніж зусилля тих людей, які протягом тривалого часу працюють над організацією та й престиж міста взагалі! Дії Дрогобицької міської ради виглядають непослідовними та недалекоглядними. Адже може від них постраждати не лише фестиваль, а й обличчя міста в очах приїжджих туристів та журналістів, які висвітлюватимуть захід».

«Програма «Вишиванка – Фесту» розписана по хвилинах, широко розрекламована у засобах масової інформації, – приєднується до розмови інший молодіжний лідер. – Запрошені учасники з різних куточків України, виставки, майстер-класи народних майстрів, конкурси, ба навіть сцена, куди це все подіти?? На циркову арену? Дивно, дуже дивно, що влада свідомо перешкоджає діям молоді, придушує ініціативність, кидає виклик».

Джерело: ZIK

 1. ДрогобичанкаДрогобичанка05-16-2012

  Дуже цiкаво як органiзаторам рок-концерту начхати на дитяче свято. Дiти для них не головне, головне – це грошi вiд спонсорiв. Ви кидаете виклик не цирку, а дiтлахам, якi так чекають на цирки, та рiзного роду дитячи свята. Ви дуже гарно все робите, зробiть рок-звук поголоснiше i хай повянуть дитячи вуха. Вперед,FOREVER! Вдаримо роком по щасливому дiтству!

 2. МаринаМарина05-17-2012

  по-перше, фольк-рок буде увечері, коли цирк вже не працюватиме. по-друге, ще окрім “року” буде 5 год програми, не дочитали?? Дитяче свято могло б проходити 4 дні, думаю дітлахи встигли б відвідати цирк! “Вишиванка – фест” є щорічним заходом і основною метою є розвиток української культури! Дуже цікаво Ви розставляєте пріоритети! І дуже тішить, що не таким, як Ви вирішувати, що,на правду, головне!

 3. афганецьафганець05-17-2012

  Купили квитки на недiлю на циркову виставу, а зараз дiзналися про рок-фестиваль. Вистава вiдбудеться 0 18 годинi. Оце думаю, якже моi дiтьки будуть дивитися виставу, коли бiля цирку буде горлопанити рок-концерт. Хiба ж не можна була цей фест перенести на тиждень пiзнiше. Органiзатори мабуть не знають, що дiти це наше майбутне, своi приоритети вони ставлять на перше мiсце.

 4. МаринаМарина05-17-2012

  Фестиваль готується більше трьох місяців і тільки з рекламних афіш ми дізнались про цирк, їхня інформаційна кампанія розпочалась у суботу ,12 травня, звичайно ніхто не буде переносити фестиваль за тиждень до його початку. Влада повідомляє,що договір з цирком був укладений у лютому, з МГО “Молодіжний прорив” у березні, чому ж молоді не повідомили, що територія зайнята, що там буде веселити діток цирк? Це зрозуміло, що фестиваль був би перенесений, в нас не одні вихідні в році і було б достатньо часу на організацію. Через “нестиковку двох відділів” ваші дітки “будуть дивитися виставу, коли бiля цирку буде горлопанити рок-концерт” І ще організатори, власне. знають, що діти – наше майбутнє, тому і проводять такий захід. Вони хочуть, щоб діти розвивались в дусі української культури, мали змогу побачити численні народні ремесла, виставки, а не розвиватись під впливом клоунів та ведмедів.

 5. афганецьафганець05-17-2012

  Звiдкi у вас стiльки негативу до звiрiв та клоунiв? Що вони вам особисто зробили поганого? Маленьким дiтям не потрiбнi вашi рок-концерти, iм цiкаво побачити звiряток. Видно одразу що у вас немае життевого досвiду. Запитайте у дiтей що iм бiльше потрiбно. А завдяки цирку багато дiтей йдуть до спорту, стають гiмнастами, та досягають свiтових вершин у спортi. Цирк це свято,це професiоналiзм, професiйнi артисти, багато з них багато чого досягли,е i чемпiони свiту. Мабуть ви нiколи не бачили як блищать очi рiдноi дитини на цирковiй виставi. Мабуть у вас було тяжке дитинство…

 6. МаринаМарина05-17-2012

  Погоджуюсь, що це весело і цікаво, не впадайте в такий відчай!) Ніхто не каже, що цирк – це погано. Мова йде про те, що це два кардинально різні, несумнісні заходи в один час на одній території, ось і все! ” А завдяки цирку багато дiтей йдуть до спорту, стають гiмнастами, та досягають свiтових вершин у спортi” – якщо ми будемо відміняти етно заходи, заради цирку, то та цій світовій вершині вони забудуть “Хто ми і чиї ми діти?”

 7. PovstanecPovstanec05-17-2012

  А шо хтось веде дітей до того московського цирку ? Фууу позор, я краще одягну дитину у вишиванку і поведу на фестиваль !

 8. афганецьафганець05-17-2012

  Пану москалю мабуть не вiдомо, що то рiдний украiнський цирк.

Leave a Reply