Вісті з Борислава

Екологічна безпека чи якість доріг?
НГВУ «Бориславнафтогаз» звернулося до Бориславської міської влади з листом, у якому просить дозволити проїзд важкого транспорту нафтогазовидобувного управління вулицями міста для забезпечення потреб виробництва. Міський голова Володимир Фірман цей лист оприлюднив цей лист під час 35 сесії Бориславської міської ради. І навколо цієї теми у залі розгорілася жвава дискусія.
Мова йшла про те, що через рух важкого транспорту вулицями міста руйнуються і без того не дуже добрі дороги Борислава. З іншого боку не дати дозволу на проїзд транспорту вулицями міста автоматично означає паралізувати роботу НГВУ «Бориславнафтогаз», а йдеться про 2 тисячі працівників.
Є у цієї медалі ще й третій бік, адже Борислав – місто на родовищі, з величезною проблемою загазованості. За словами міського голови Володимира Фірмана, газовики інформують, що у каналізаційних мережах міста рівень загазованості щонайменше понад 6%, прилади газовиків зашкалюють і реальний стан справ визначити неможливо. Враховуючи це, стає зрозумілим, що заходів з ліквідації загазованості, які проводить нафтогазовидобувне управління, Борислав існувати не може. До свердловин мусить під’їхати техніка. З іншого боку міський голова Борислава Володимир Фірман розповідав під час сесії, що кошти на соціальний розвиток міста ПАТ «Укрнафта» не виділяє. Для об’єктивності додамо, що рамкова угода в «Укрнафти» є, але укладена вона на рівні ЛОДА, тобто всі кошти розподіляються виключно на обласному рівні і так, як вирішить керівництво ЛОДА, тож реальні гроші у Борислав навіть, якщо і потрапляють, то у дуже невеликій кількості, а то й не потрапляють взагалі. Складається непроста ситуація «Укрнафта» збитки від своєї діяльності начебто компенсовує, а Бориславу від того, як кажуть, ні тепло, ні холодно. З наслідками діяльності НГВУ місто залишається наодинці.
Так і тепер з приводу руху важкого транспорту нафтовиків вулицям міста, бориславські депутати дискутують, як зробити так, щоб і дороги були цілі, і НГВУ могло успішно виконувати свою роботу. Цього разу під час сесії знайти відповідь на це запитання так і не змогли, тож вирішили обміркувати цю проблему докладніше, провести консультації відповідними фахівцями, щоб знайти ту золоту середину, коли і вовки ситі, і вівці цілі.
Обвал каналізації у центрі міста
У Бориславі знову велика аварія на каналізаційних мережах. У центральній частині міста, поблизу банку «Аваль», на перехресті вулиць Данила Галицького, Грушевського, Володимира Великого та Шкільної обвалився каналізаційний колектор. Як розповів під час засідання 35 сесії Бориславської міської ради міський голова Володимир Фірман, колектор посеред дороги зруйнувався практично повністю. Ускладнюється ситуація тим, що каналізаційна мережа у цьому місці проходити на глибині близько 6 метрів. Тож ліквідувати аварію та відновити каналізаційний колектор буде дуже непросто.
Нагадаємо, що 2010 року схожа аварія на каналізації виникла у тому самому районі, по вулиці Грушевського. Тоді довелося повністю розкопувати дорогу, включно з тротуарами, самі ремонти тривали кілька місяців, а мешканці навколишніх будинків весь той час жили в антисанітарних умовах, майже без води та серед смороду і безладу.
Як повідомив на сесії міський голова Володимир Фірман, зараз аварійну ситуацію на каналізаційному колекторі по вулиці Данила Галицького досліджують фахівці. Цілком ймовірно, що для того, аби ліквідувати її доведеться перекрити рух по вулиці Д. Галицького. А ще для ліквідації аварії потрібно знайти кошти. Про терміни виконання ремонтних робіт наразі ще не говорять. Зараз аварійну ділянку дороги обгородили і встановили попереджувальні знаки.
Хоч на зарплату буде
Міський бюджет Борислава поповнився на 7 мільйонів 317 тисяч гривень. Ці кошти надійшли у місто з державного бюджету. Це дотації на виконання соціальних ініціатив Президента та субвенція на виплату допомог сім’ям з дітьми.
Як пояснив на засіданні 35 позачергової сесії міської ради начальник фінансового управління Бориславської міської ради Юрій Петрів, за рахунок цих коштів вдасться зменшити розрив із забезпеченні фонду заробітної плати. Тепер фонд заробітної плати бюджетним працівникам Борислава закладений у міському бюджеті вже на 11 місяців. На виплату заробітної плати з нарахуваннями органам державного управління додали 1 млн. 321 тис. грн., відділу освіти 3 млн. 606 тис. грн. та закладам охорони здоров’я 1млн. 763 тис.грн. Як запевнив начальник фіну правління Юрій Петрів, розподіл провели пропорційно. Отож тепер на 11 місяців цього року кошти для виплати заробітної плати у бюджет міста нафтовиків закладено. Нагадаємо, що коли приймався міський бюджет ситуація виглядала значно гірше, коштів на виплату зарплати бюджетним працівникам вдалося передбачити лише до жовтня.
Крім цієї дотації, у Борислав також надійшли кошти, які держава повертає за перевиконання плану зі збору податків на прибуток – 50% від суми перевиконання, а це у місці нафтовиків цього року 961 тисяча гривень та субвенція у розмірі 912 тисяч на виплату допомог сім’ям з дітьми.
Зрозуміло, що таке рішення про зміни до міського бюджету бориславські депутати підтримали одноголосно. Адже хоча 7 мільйонів – це для 37-тисячного міста не така вже й велика сума, але додаткові кошти міській скарбниці вкрай потрібні.

Джерело: Трускавецький вісник

Leave a Reply