Музей «Дрогобиччина» радить, як молоді і владі порозумітися щодо «Вишиванка-фесту»

У Дрогобичі конфлікт між владою та молоддю – на одному й тому ж місці планували провести музичний фестиваль «Вишиванка-фест» та встановили циркове шатро. Молодь заявляє, що фестиваль під ризиком зриву.

Каменем спотикання став Шпихлір і місце біля нього (старовинна будівля господарського призначення з кількасотлітньою історією). Шпихлір належить до юрисдикції музею «Дрогобиччина». У редакцію звернулася директор установи Алла Гладун і попросила озвучити також позицію другої сторони – влади і власне музею. Каже, щойно була нарада у секретаря міськради з цього питання, тож володіє інформацією, що дасть змогу більш повноцінно побачити, що ж трапилося.

У першу чергу вона попросила наголосити, що дитячий цирк та молодіжний «Вишиванка-фест» не є антиподами і їх некоректно протиставляти. Вони просто розраховані на різні цільові авдиторії, котрі обидві мають право на організований відпочинок. «Їх протиставляти не можна. Цирк приїхав для того, щоб зробити розваги для дітей. Прийдуть сім’ї з маленькими дітками – покататися на поні, подивитися звірят і таке інше», – зазначила вона.

Також Алла Гладун зазначила – територія Шпихліра на стільки велика, що там легко помістяться, не заважаючи один одному, і цирк, і «Вишиванка-фест». Вона просить організаторів навпаки скористатися з того, що до Шпихліру прийде більше людей.

Алла Гладун підтвердила, що дозвіл дали на одне місце двом організаторам. Каже, так сталося, бо на Шпихлір подали заявки цирк – в дозвільний відділ Дрогобицької міськради, а молодіжні організації – у відділ культури. І таким чином через непоінформованість про інше рішення обидва дозволи були підтверджені.

Директриса музею каже, що цирк узагалі подав документи ще в лютому, тож його присутність тут є цілком плановою, а не злим умислом влади, аби зірвати фестиваль молоді. «Нестиковка між відділами», – каже вона. І наголошує, що як тільки це з’ясувалося, музей одразу почав шукати компроміс. Каже, образливо, що молоді люди «рубають з плеча» і просить їх зайняти більш конструктивну позицію та повернути проблему на позитив, тим паче що можливості для цього є.

Джерело: ZIK

 1. афганецьафганець05-17-2012

  Дуже справедлива стаття. I органiзаторм цього фестивалю е над чим задуматись. Мабуть вони вважають що тiльки вони роблять корисну справу.

 2. МаринаМарина05-17-2012

  а навіщо ви видаляєте коментарі?

 3. ТойТой05-17-2012

  Сьогодні бачив як ставили сцену, цирк зайняв чуть не усю територію,місця для проведення фестивалю мало,якби десь цирк стояв збоку тоді б було багато місця для ,а так він посередині території. Алла перебільшує ! А чому молоді не попередили що цирк буде ? В мене таке враження що цирк подав заявку пару днів перед його приїздом заплатив шалені гроші які підуть в кишеню Аллочці,замість того щоб рятувати Шпихлір. А молодь конкретно кинули !

 4. афганецьафганець05-18-2012

  Той стояв би в сторонцi та й нервово би курив, якщо не знае як воно е. Цирк приiхав перший i не знав про якийсь там фестиваль. I став так як вважае за потрiбне. А такий як той органiзатор фестивалю хай стулить пельку.

Leave a Reply