Є усі підстави вимагати повернення земельних платежів до бюджету з моменту введення в дію у 2009 році грошової оцінки земель

Адвокат Максим Карпін, до якого звернувся “Майдан” з проханням надати роз’яснення стосовно правових наслідків скасування нормативно-грошової оцінки комунальних земель м. Дрогобича, вважає, що згідно чинного законодавства будь-який платник земельного податку в межах міста має всі підстави звернутись до Дрогобицької об’єднаної податкової інспекції з вимогою провести перерахунок земельного податку з моменту введення в дію цієї оцінки у 2009 році.

-Для проведення такого перерахунку платник земельного податку має звернутись з письмовою заявою до Дрогобицької ОДПІ, – сказав Максим Карпін, – в іншому випадку перерахунок проводитись не буде. Окрім цього хочу зауважити, наразі не має відповіді на питання за який період можна перерахувати земельні платежі до бюджету. Згідно законодавства, яке діяло до введення в дію Податкового кодексу перерахуванню підлягали платежі за два роки. Згідно ж чинного ПКУ термін позовної давності складає три роки, проте щодо земельних платежів податкова не моє офіційного тлумачення.

Також, вважає адвокат, мають шанс провести перерахунок і орендарі комунальних земельних ділянок.

– Однак в цьому випадку таким орендарям доведеться звертатись до суду, адже розмір орендної плати встановлено у договорі оренди. Сподіватись, що міська влада зробить хоча б якісь кроки на зустріч орендарів марно. А тому орендарі, які захочуть провести перерахунок орендної плати, будуть змушені звернутись до судів – роз’яснив Максим Карпін.

Нагадаємо, що 30 березня 2012 року Львівський апеляційний адміністративний суд своїм рішенням підтвердив рішення Дрогобицького міськрайонного суду від 16 грудня 2011 року, яким було скасовано рішення сесії Дрогобицької міської № 880 від 25 червня 2009 року «Про затвердження грошової оцінки земель міста Дрогобича».

Джерело: Майдан

Leave a Reply