Вісті з Борислава

Промисловість Борислава обійшла промисловість Дрогобича
За перший квартал цього року Борислав реалізував продукції більше, ніж промислово розвинений Дрогобич. Бориславські підприємства за перші три місяці цього року реалізували продукції на 173 мільйони гривень, тоді як значно потужніший у промисловому аспекті Дрогобич за той самий період продав товарів лише на 155 мільйонів. А Червоноград з його шахтами спрацював лише трошки краще, за Борислав, і реалізував продукції на суму близько 180 мільйонів. Про це на нараді у міського голови повідом спеціаліст виконавчого комітету Лев Попель. За його словами, таких показників вдалося досягти вперше за багато років.
На думку міського голови Борислава Володимира Фірмана, інформацію про такі високі показники реалізації продукції слід подати у облдержадміністрацію та Кабмін, адже сьогодні уряд систематично веде мову про впровадження соціальної справедливості. А тому, хто більше та краще працює, той повинен і більше отримувати.

Земля тікає з-під ніг
У Бориславі знову надзвичайна подія. Цього разу провалився ґрунт. Провалля утворилося у п’ятницю, 18 травня, у самому центрі міста, поблизу двохповерхового житлового будинку № 15 по вул. Володимира Івасюка. Діаметр провалля близько 2,5 м., а глибина близько 1,5 м.
Як повідомив начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Бориславської міської ради Володимир Прідун, представники НГВУ «Бориславнафтогаз» негайно провели обстеження – виходу на поверхню вуглеводнів не виявлено. З огляду на величезну загазованість центральної частини Борислава, такі висновки спеціалістів НГВУ радують. А засмучує те, що одразу причину провалля встановити не вдалося, тож вирішено продовжити обстеження з залученням ширшого коло фахівців.

Бориславські гімназисти серед кращих
Бориславська державна гімназія на 20 місці у рейтингу навчальних закладів України за результатами зовнішнього незалежного оцінювання випускників 2011 року.
Такий рейтинг сформувала редакція видання «Фокус». І 20 сходинка минулорічних випускників гімназії – це дуже престижний результат. Адже в Україні 20 тисяч навчальних закладів. Приємно відзначити, що сусідами Бориславської гімназії у рейтингу результатів зовнішнього незалежного оцінювання є школа-гімназія «Сихівська», Тальківський економічно-математичний ліцей та гімназія «Києво-Могилянська колегія»
За родинні цінності
У Бориславі захищатимуть родинні цінності. Для цього у місті нафтовиків утворено нову громадську організацію «Товариство захисту українських сімей і родинних цінностей «Родина». Як зазначено у статуті цієї організації, метою її діяльності є: «збереження українських сімей і родинних цінностей, пропагування християнського виховання дітей, чистоти народних традицій, а також інформування населення про нові ініціативи нашої держави щодо сім’ї й дітей, інше». Очолила організацію Уляна Савка. На одному з останніх засідань, як повідомила нам начальник відділу з питань внутрішньої політики Бориславської міської ради Наталія Бараняк, виконавчий комітет Бориславської міської ради легалізував громадську організацію «Родина»

Наталка Кучер, тижневик «Каменярі»

Обласна державна адміністрація допомагає органам місцевого самоврядування

18 травня під головуванням першого заступника голови обласної державної адміністрації Богдана Матолича за участю заступника голови облдержадміністрації Володимира Губицького відбулася робоча нарада, на котрій розглядалися проблемні питання, що стосуються безперебійного водопостачання та водовідведення у Бориславі, та зниження вартості цих послуг для мешканців міста. У нараді взяли участь депутат Львівської обласної ради Володимир Голобутовський, депутат Бориславської міської ради Олександр Зварич, представники головного управління житлово-комунального господарства, управління вугільної промисловості та паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації, органів місцевого самоврядування та суб’єктів господарювання міст Борислава і Дрогобича, представник ПАТ «Львівобленерго».

Заступник голови Володимир Губицький загострив увагу на критичному фінансовому стані підприємства, нагадав присутнім, що така нарада проводиться не вперше, а вирішення проблем цього населеного пункту постійно перекладається органами місцевого самоврядування на обласну адміністрацію.

Наприклад, узимку 2012 року, коли вийшло з ладу насосне обладнання на водозаборі «Рибник», що є основним джерелом водопостачання міст Борислав та Східниця, велика частина мешканців зовсім залишилась без води. Для співфінансування робіт з відновлення роботи електричних двигунів було виділено 111,413 тис. грн. з резервного фонду обласної державної адміністрації для запобігання надзвичайній ситуації.

Міський голова Борислава Володимир Фірман інформував про технічний стан водопровідно-каналізаційного господарства міста та фінансовий стан діючого підприємства. Міський голова не зміг реально окреслити ситуацію та охарактеризувати можливості п’яти водозаборів і добову потребу питної води, причини критичного фінансового стану та шляхи виходу із ситуації. Бориславська міська рада не надала реальних пропозицій, котрі б допомогли вирішити проблему.

Варто зазначити, що заборгованість споживачів перед КП «Бориславводоканалом» станом на 1 травня цього року становить 2,5 млн. грн., тоді як підприємство має боргів на понад 10 млн. грн. Ситуація критична і через те, що комунальне підприємство не виконує зобов’язань з виплати розтермінованих боргів.

Директор з маркетингу ПАТ «Львівобленерго» Андрій Скрипник з обуренням інформував про порушення термінів графіку погашення заборгованості попередніх періодів та недотримання домовленостей щодо 100-відсоткової сплати за спожиту електричну енергію за поточний місяць. Андрій Скрипник зазначив, що ПАТ «Львівобленерго» завжди йде назустріч побажанням підприємств, розуміючи їхні проблеми.

Перший заступник міського голови Дрогобича Олександр Коростильов запропонував відновити схему водопостачання через село Модричі, проклавши 3 кілометри водогону, котрий зможе забезпечити водою третину споживачів Борислава. Орієнтовна вартість будівельно-монтажних робіт з врахуванням проектування та експертизи – приблизно 4 млн. грн. Олександр Коростильов відзначив, що за таких умов тариф на воду для водопостачального підприємства м. Борислав становитиме 1,77 грн. за один кубометр, зараз у Бориславі тариф становить 7,90 грн. за один кубічний метр (середній тариф в області 4,74 грн.).

За підсумками наради перший заступник голови облдержадміністрації Богдан Матолич доручив міському голові Борислава розробити схему водопостачання міста; скласти перелік заходів виходу із критичного фінансового стану з економічним обґрунтуванням; розробити фінансовий план щодо стабілізації та забезпечення споживачів якісною водою.

Учасники наради констатували, що реалізація сьогоднішніх пропозицій допоможе мешканцям міст і тим керівникам, що зобов’язані забезпечувати норми споживання та отримання комунальних послуг.

Прес-служба Львівської ОДА

Джерело: Трускавецький вісник

Leave a Reply