У Дрогобицькому районі град травмувавав 120 жителів, знищив дахи, посіви

Увечері 9 червня у селах Волоща, Тинів, Зади Дрогобицького району пройшов буревій з сильним дощем і градом, товщиною 50-60 мм. Стихія, яка бушувала приблизно 7 хвилин, перетворила в «решето» дахи будівель, накритих шифером, повибивала вікна, знищила практично усю городину й посіви зернових культур.

Зі слів начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій Ігоря Якима, на землю падали рвані шматки льоду. Найбільших збитків зазнало волощанське сільськогосподарське ТзОВ «Перше Травня». Травмовано 120 нетелів, знищено 20 тис.кв.м дахів на тваринницьких ферма, гаражах, у тракторній бригаді, повибивало вікна у тракторах. Загинули посіви зернових і городніх культур на площі приблизно 900 га. У с. Тинів з 110 будинків лише на 9 черепиця уціліла, на решті дахи зруйновані вщент. Аналогічна ситуація в с. Зади. Без значної кількості вікон залишись Волощанська сільська рада, школи і заклади культури у Волощі і Тинові. Буревій пошкодив лінії електропередач, внаслідок цього 12 населених пунктів району залишились без електричної енергії.

Керівники району відразу після стихії побували в селах, щоб ознайомитись з масштабами завданих збитків.

Учора, 10 червня, Дрогобицький район відвідали заступник голови Львівської облдержадміністрації Михайло Янковський і начальник головного управління з питань надзвичайних ситуації ЛОДА Олексій Титаренко, які разом з головою Дрогобицької райдержадміністрації Михайлом Сендаком і його першим заступником, головою районної комісії з техногенно-екологічної безпеки Михайлом Винницьким зустрілись з керівниками сільських рад, людьми, які потерпіли від стихійного лиха. Відбулося виїзне засідання обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки, на якому визначено першочергові заходи з ліквідації наслідків стихії. Волощанська і Грушівська сільські ради створили комісії, які учора, 10 червня, відвідали усі селянські двори, щоб облікувати завдані стихією збитки. На сьогодні, 11 червня, о 9 годині вранці уся зібрана інформація від сільських рад, ТзОВ «Перше Травня», районних відділів освіти та культури і туризму надійшла до райдержадміністрації, де її узагальнять. На 11 годину у Львові заплановано засідання обласної комісії з ТЕБ, на якому приймуть рішення щодо виділення коштів для відшкодування збитків від стихійного лиха, яке кваліфікується як надзвичайна ситуація місцевого масштабу.

Джерело: тижневик “Каменярі”

Leave a Reply