Готуй сани влітку

Хоч надворі гаряча пора, та комунальники готуються до зими. Кипить робота і в КП «Трускавецьтепло». Та керівник підприємства Руслан Крамар все ж знайшов 20 хвилин для розмови з кореспондентом «Трускавецького вісника». Отже, сьогодні спілкуємося з паном Русланом про індивідуальне опалення, теплові лічильники, модульні котельні та транзитні стояки.

Пане Руслане, в «Франковій криниці Підгір’я» за 16 травня цього року (№ 18 (167)) було вміщено інтерв’ю депутата ТМР Юрія Алієва, в якому він переконує, що нарахування за так звані транзитні стояки особам, котрі встановили автономне опалення, були незаконними і ви повинні повернути споживачам гроші. Прокоментуйте, будь ласка, цю ситуацію.

Перше, що я хотів би сказати – ми закон не порушували. Друге – питання транзитних стояків у Трускавці не є просте тому, що процедура надання дозволів на автономне опалення була порушена ще в 2007 році. Кожен, хто має автономне опалення, повинен мати проект, котрий передбачає теплову ізоляцію труб централізованого опалення, так званих транзитних стояків у внутрішньобудинкових мережах. І тим, у кого такий проект є та труби ізольовані, ми жодні нарахування не проводили. Більше того, ми навіть не робили нарахування тим, у кого такий проект відсутній, та труби все одно ізольовані і фактичного відбору тепла не було. Натомість автономщики, котрі здійснюють фактичний відбір тепла, повинні за це сплачувати. Раніше в КП «Наше місто» всю суму за тепло на кожний будинок автоматично розбивали виключно між споживачами централізованого опалення і таким чином ці споживачі повинні були сплачувати і за своє тепло, і за тепло, котрим користуються автономщики. Ми ж підійшли до цього питання дещо по-іншому і я вважаю, що справедливо, правильно та без жодних порушень чинного законодавства України. Так, Антимонопольний комітет дотепер не може розібратися, праві ми чи ні, а на наш запит в Міністерство ЖКГ прийшла відповідь, що оплата послуги за відбір тепла по транзитних стояків хоча й не передбачена, та і не заборонена.

Проте я мушу визнати, що ми дещо погарячкували, коли погодилися на повернення коштів тим, з ким у нас не було укладено договорів. Наші юристи стверджують, що правильність таких нарахувань ми зможемо відстояти навіть у суді, якщо б до цього дійшло. А особи, в яких був відбір тепла, та не було договорів, укладених з нами і які від’єдналися за відсутності необхідної проектної документації, мали б навіть притягатися до відповідальності.

Дійсно, ми проводили нарахування за квадратурою помешкання споживачам у тих будинках, де теплові лічильники не були в нас на балансі та не пройшли повірку. І таких будинків було більшість в Трускавці, бо за лічильником сплачували мешканці тільки 22 багатоповерхівок.

Де ж лічильників немає, там будемо їх встановлювати, в області розглядають варіант виділення коштів на цю потребу.

Все пізнається в порівнянні. Для прикладу, КП «Наше місто» мало борг тільки перед водоканалом у сумі біля 2 мільйонів гривень, перед обленерго – в сумі 400 тисяч, за газ – близько 5 млн., по зарплаті, перед податковою, пенсійним фондом, підрядними організаціями… загальна заборгованість доходила до 15 млн. грн. В нас же таких боргів немає. Дійсно, ми мали по електроенергії поточну заборгованість за листопад 2011 року, яку повністю погасили. Щодо газу, то це наша єдина незакрита заборгованість, вона становить біля 1 мільйона гривень. Чому вона виникла? Та тому, що з 15 жовтня по 1 лютого 1 Гігокалорія тепла для бюджетних установ в Трускавці коштувала тільки 630 гривень, тоді коли по всій області її вартість була в межах 1 тисячі гривень. З цих недоотриманих 370 гривень за кожну Гігокалорію тепла і набігла сума в 1 мільйон 200 тисяч гривень. Якби ми мали ті ж умови й ті ж тарифи, що Борислав, Дрогобич та інші міста, то ми не мали б жодної заборгованості. Проте і цей борг ми погасимо до кінця року.

Нова трускавецька влада активно пропагує встановлення автономного опалення. Кажуть, що з того користь має і мер, і навіть ви. Нічого особистого, тільки бізнес?

Куди повинна звернутися людина, котра має намір встановити автономне опалення?

Ваше підприємство також виконує роботи по встановленню модульних котелень для шкіл…

Та те, що ми працює над спорудженням модульних котелень не означає, що ми не працюємо над підготовкою до опалювального сезону в житловому фонді. Готуй сани влітку – каже народне прислів’я, так і ми почали готуватися до нового опалювального сезону одразу після закінчення сезону попереднього.

Розмовляв Володимир Ключак

Джерело: “Трускавецький вісник

  1. ViraVira06-21-2012

    В Трускавці вже давно люди встановлюють собі індивідуальне опалення.А в Дрогобичі треба давати хабарі.брати якісь дозволи. дуже довго те все очікувати і ще не відомо чи з того щось вийде. Ні ми просто ціле життя маємо з кимось і з чимось боротися аби нам було нескучно жити Така вона істина

Leave a Reply